Zastanawiam się dlaczego w Poznaniu nie wymagają fizyki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Zastanawiam się dlaczego w Poznaniu nie wymagajĄ fizyki

Post autor: Aniaww »

Wyjątki się zdarzają, ale.

u mnie na biologii sporo osób odpadło właśnie przez biofizykę.

W dodatku - jeżeli ma się problem ze zrozumieniem - zapamiętaniem fizyki, może przypuszczać, że problemy będą narastać. Ja zrobiłabym wszystko, żeby to nadrobić zawczasu.

A poza tym - znowu - przecież lekarz to nie jest już tylko gościu z słuchawką i lampką do świecenia po oczach. Coraz częściej stosowane są bardzo skomplikowane maszyny do badań i operacji. Ich obsługa wymaga zrozumienia ich działania. A to z koleji wymaga zrozumienia choćby pobieżnego pewnych praw fizycznych, i pewnych zjawisk.
bagatha

Re: Zastanawiam się dlaczego w Poznaniu nie wymagajĄ fizyki

Post autor: bagatha »

U mnie tez jest duzo warunkow z biofizyki. Fakt,ze trzeba znac te wszystkie zasady i inneglupoty, ale nie tylko, w koncu to biofizyka a nie czysta fizyka.
Ale z pewnoscia nie ulega watpliwosci (stety), ze biologia medycynaprzyroda to tez fizyka i nie da sie uciec od niej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości