Zawartość chlorofilu

Zagadnienia fitofizjologiczne poświęcone badaniom procesów życiowych roślin, funkcjami ich organów oraz warunkami w jakich realizowane są funkcje życiowe roślin.
marantos
Posty: 5
Rejestracja: 28 kwie 2014, o 21:34

Zawartość chlorofilu

Post autor: marantos »

Witam, czy jest ktoś w stanie wyjaśnić mi dlaczego zawartość chlorofilu a oraz b w bukszpanie była większa od zawartości chlorofilów w liściach Juki a mniejsza od igieł świerku czy kasztanowca. Rozumiem, że ma na to wpływ cały szereg warunków środowiskowych, wiek rośliny, gatunek, jej zmienność genetyczna czy pochodzenie. Ale nie rozumiem dlaczego w bukszpanie który został zerwany dosyć dawno i leżał sobie bez żadnej wody, składników odżywczych tego chlorofilu było więcej niż w Juce która stała w domu w słonecznym miejscu z dostępem do wszystkiego.

Przeczytałam ponad to, że z reguły drzewa iglaste mają mniej chlorofilu niż liściaste, A w doświadczeniu wyszło mi, że świerk miał najwięcej tego chlorofilu w porównaniu do Bukszpanu i Juki (
marantos
Posty: 5
Rejestracja: 28 kwie 2014, o 21:34

Re: Zawartość chlorofilu

Post autor: marantos »

nikt nic nie wie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości