zawroty głowy

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

ja też

Post autor: karteczka88 »

mam taki problem, od paru dni jak wstaje z łóżka lub z krzesła z pozycji zazwyczaj leżącej mam krótkie zawroty głowy, nie mam ciemno przed oczami ani nic tylko zawrót głowy, nie wiem czy isc z tym do lekarza bo obawiam sie ze mnie wysmiejeczym moga byc spowodowane te zawroty/
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: zawroty gŁowy

Post autor: tin »

Lekarz napewno Cię nie wyśmieje
Zadaniem lekarza pierwszego kontaktu jest pomóc Ci lub skierować do specjalisty obojetnie z jaka dolegliwością do niego przyjdziesz. Może być to nawet czkawka. Widzisz to wcale nie jest śmieszne, gdyż może być to jeden z objawów przedawkowania codeiny.
Twój przypadek nawet jeśli nie jest poważny to warto poprosić o opinię lekarza.
Raczej nikt na forum nie postawi 100% diagnozy i nie będzie chciał brać za nią odpowiedzialności.
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: zawroty gŁowy

Post autor: Sunflower77 »

mam taki problem, od paru dni jak wstaje z łóżka lub z krzesła z pozycji zazwyczaj leżącej mam krótkie zawroty głowy, nie mam ciemno przed oczami ani nic tylko zawrót głowy, nie wiem czy isc z tym do lekarza bo obawiam sie ze mnie wysmiejeczym moga byc spowodowane te zawroty/
Też tak mam, kiedyś (eh, to było nawet 10 lat temu) poszłam z tym do lekarza i mi powiedziala, że to przez dojrzewanie, chodziłam potem na EKG i też było wszystko ok, mam to do dzisiaj, nawet podczas wstawania sercxe mi szybciej wali Dałam se z tym spokój, ale jak pójdziesz do lekarza to napisz co ci jest, może jeszcze raz powinnam iść
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: zawroty gŁowy

Post autor: karteczka88 »

no ale ja mam 19lat to chyba jest sie juz dojrzałym przynajmniej jesli chodzi o to:),nie wiem sama co mam robic.
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: zawroty gŁowy

Post autor: Sunflower77 »

Lepiej idź z ty, ja jakoś żyję, ale miło będzie, jak po wizycie skrobnież mi na pw czy też powinnam się wybrać do lekarza.
pawelbs
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2007, o 19:17

zawroty glowy

Post autor: pawelbs »

witam. mam 34 lata. ostatnie pare lat tj. okolo 6 przesadzalem z alkoholem. w polowie pazdziernika czyli jakies 2,5 miesiaca temu wyladowalem w szpitalu z cisnieniem chyba z ok 200 na 150. przez 5 dni bylem na odtruciu alkoholowym, dostawalem co 4 godziny po dwie tabletki-nie mam pojecia jakie ale pomagaly,kazde opoznienie tzn jak przytrzymali mnie chwile dluzej bez tych tabletek bylo tragiczne: drzenie calego ciala, silne pocenie, bole w klatce piersiowej itd. po tabletkach przechodzilo. po trzech dniach zaczeli mi zmniejszac dawke i dostawalem po jednej tabl co 4 a pozniej co 6 godzin. skonczylo sie na podobno lekkim uszkodzeniu watroby ale po odstawienie alkoholu watroba ma sie zregenerowac. od tego dnia czyli jakies 2,5 miesiaca nie pije. problem polega na tym ze mniej wiecej raz, dwa razy dziennie robi mi sie ciemno przed oczami, mam zawroty glowy i wydaje mi sie ze jestem bliski zaslabniecia. wszystko mija po kilku minutach. nie wiem czy to ma zwiazek ale bola mnie oczy, mam wrazenie jakby galki oczne byly opuchniete. nie wiem czy jest to efekt odstawienia alkoholu i samo przejdzie, czy jest to jakis problem neurologiczny. dziekuje za jakies wskazowki. pozdrawiam
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: zawroty gŁowy

Post autor: jillian »

w takich wypadkach najlepiej iść do lekarza
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: zawroty gŁowy

Post autor: Padre Morf »

pawelbs oba wyjaśnienia są możliwe. Najczęściej takie objawy to skutek odstawienia alkoholu. Czasami jeśli pacjent pije dostatecznie długo pojawiają sie objawy neurologiczne związane z degeneracją OUN. Może to być równie dobrze skutek uboczny zażywania stosowanych w leczeniu choroby alkoholowej leków - akamprozat daje takie objawy. Tak czy siak czeka Cie wizyta u lekarza.

Co do zawrotów głowy to dla lekarza pracującego w pogotowiu ratunkowym jest to spora zmora. Takich zgłoszeń jest bardzo dużo a do każdego z nich powinien pojechać lekarz. Przyczyn zawrotów może być wiele: może to być uderzenie (miałem przypadek gdzie żona walnęła męża patelnią w głowe) albo poważne choroby neurologiczne (zdarzył nam sie meningit). Ratownik ma często za małą wiedzę, żeby ocenić co jest przyczyną zawrotów więc do takich pacjentów wysyła się lekarza. Zwykle i tak trafiają oni na SOR w celu dokładniejszego zdiagnozowania.
pawelbs
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2007, o 19:17

Re: zawroty gŁowy

Post autor: pawelbs »

po nowym roku wybiore sie do lekarza i zobaczymy co mi zdiagnozuje. dzieki bardzo. pozdrawiam i zycze pomyslnosci w nowym roku
reject
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2008, o 05:54

Re: zawroty gŁowy

Post autor: reject »

witam.
przeczytałam cały temat i widzę, że praktycznie wszystko zostało wyjaśnione, ale i tak mam kilka pytań.

Mam 17 lat. Od 1-2 gimnazjum (13-14lat) mam zawroty głowy. Nigdy nie zemdlałam, choć raz w szkole (3 gim.) gdy wstałam z podłogi żeby wejść do klasy to zrobiło mi się strasznie ciemno przed oczami, zaczęła boleć głowa (skronie, zatoki - tak w okolicy oczu) i musiałam się szybko czegoś złapać bo inaczej bym upadła. I te zawroty występują do dziś. Czytałam, że mogą być spowodowane upadkiem, który zdarzył się nawet dawno temu. A i owszem, mi się coś takiego zdarzyło. Uderzyłam z całej siły głową w lód, chyba w 1 gimnazjum. Nic z tego nie pamiętałam, jedynie to, że się poślizgnęłam i upadłam, usłyszałam straszne echo w głowie, taki bum. Nagle straciłam ze wszystkim kontakt, a jak otworzyłam oczy to koleżanka już była przy mnie. Jakiś czas bolała mnie po tym głowa. Ale nie poszłam do lekarza, nie wiem czemu. I wiem, że głupia jestem.
Objawy jakie występują dziś podczas zawrotów?
Nie robi mi się niedobrze, zaczynają mnie tylko boleć skronie, zatoki. Czasami słyszę szum w uszach. Oczywiste, że za każdym razem robi mi się słabo, i tak hmm jakbym się miała nagle rozpłynąć, wszystko mi się rozluźnia (w sensie negatywnym). I nie występują aż tak od razu po wstaniu z łóżka, tylko jak np. wstanę, praktycznie dobiegnę do kuchni jakieś 10m, zatrzymam się przy szafce żeby coś wyciągnąć i wtedy mnie to dopada

Dodam jeszcze, że jestem osobą szczupłą. Moje bmi to 18,25. Od zawsze taka byłam, po rodzicach. Nie odchudzam się. A, i powinnam nosić okulary (słabe +0,25).
I tak samo jak ktoś pisał - zawsze, bez względu na porę roku czy pogodę mam zimne dłonie, stopy, a nawet ten czubek nosa.
To jest chyba rzecz indywidualna, ale moja babcia miała anemię, tato ma nadciśnienie, a mama od nastoletnich lat ma chore zatoki.


A jeżeli muszę iść do lekarza to do jakiego? Na początku tego zwykłego od przeziębień etc? I jakie badania mnie później czekają?
(tak, boję się tego wszystkiego D)
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: zawroty gŁowy

Post autor: Padre Morf »

reject pisze:A jeżeli muszę iść do lekarza to do jakiego? Na początku tego zwykłego od przeziębień etc?
Do lekarza rodzinnego - zapewne dostaniesz skierowanie do neurologa. Oprócz tego radzę odwiedzić okulistę i zrobić sobie okulary (wada moze sie powiększać i dawać objawy bólowe w późniejszym czasie). No i nieco przytyć.
izabela851
Posty: 2
Rejestracja: 3 lut 2009, o 20:53

Re: zawroty gŁowy

Post autor: izabela851 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie.Chciałabym zasięgnąć rady,gdyż od pewnego czasu miewam zawroty głowy podczas palenia papierosa.Np dzisiaj kiedy zapaliłam papierosa miałam zawroty głowy a przy tym zrobiło mi się strasznie duszno i oblał mnie zimny pot musiałam się położyć bo czułam już nogi jak z waty.Czym to może być spowodowane?
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: zawroty gŁowy

Post autor: fornix »

no skoro zamiast tlenu dostarczasz organizmowi kilka tysięcy szkodliwych związków to dlaczego może się tak dziać?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości