Zazdrość i plotki na temat rekrutacji na lekarski

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
ahepb
Posty: 73
Rejestracja: 17 lip 2011, o 15:49

Re: Zazdrość i plotki na temat rekrutacji na lekarski

Post autor: ahepb »

Ja znam taką dziewczynę, co mówiła w LO, że idzie na medycynę, a maturę napisała na ok. 30%, została rok w domu, uczyła się i wcale nie poprawiła, wyniki w granicach 30-40%. To jest przykre, ale pokazuje, że wiele osób, które chcą się dostać nie traktują tego poważnie, rekrutują się i potem jest 20 osób na miejsce bądź więcej.

Muszę powiedzieć, że teraz, gdy znam wyniki i dostaję się na kolejne uczelnie to całe przygotowanie do matury jest niczym i mówię sobie, że wcale nie było tak trudno. Liczy się regularna praca, dobra organizacja czasu, żeby starczyło go na odpoczynek i jednak trochę szczęścia. Ale ja nikomu nie mówiłam wprost, gdzie się wybieram, wszyscy wokół mieli domysły, ale ja tego nie potwierdzałam, bo bałam się porażki. Nawet po wynikach głośno obstawiałam przy swojej wymarzonej biotechnologii, haha
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: Zazdrość i plotki na temat rekrutacji na lekarski

Post autor: Ósemka8 »

ahepb pisze: Muszę powiedzieć, że teraz, gdy znam wyniki i dostaję się na kolejne uczelnie to całe przygotowanie do matury jest niczym i mówię sobie, że wcale nie było tak trudno.
Mam właśnie ostatnio dokładnie takie same przemyślenia, że matura wcale nie była taka trudna i dopiero teraz czeka mnie ostra praca.
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Zazdrość i plotki na temat rekrutacji na lekarski

Post autor: halidor »

chyba wszyscy się boimy.
Awatar użytkownika
muoli
Posty: 66
Rejestracja: 17 lip 2013, o 15:33

Re: Zazdrość i plotki na temat rekrutacji na lekarski

Post autor: muoli »

halidor pisze:chyba wszyscy się boimy.
coś Ci się pomyliło! Jeśli się czegoś boisz to określ wprost, bo tak to nie wiadomo o co Ci chodzi
Awatar użytkownika
Red Salsa
Posty: 21
Rejestracja: 16 lip 2013, o 00:55

Re: Zazdrość i plotki na temat rekrutacji na lekarski

Post autor: Red Salsa »

Niektórzy potrafią być tylko mocni w gębie, natomiast wyniki mówią same za siebie -) Dostanie się na medycynę (i na każdy inny oblegany kierunek ) to dopiero pierwszy krok na drodze do sukcesu, bo studia medyczne przypominają nieustane przygotowywanie się do matury, albo olimpiady -) Po otrzymaniu dyplomu przez całe życie trzeba się dokształcać. Wybór medycyny musi być przemyślany, sama fascynacja Housem, Lekarzami, ER ( nie wspomnę już o takich produkcjach jak Nemocnica na kraji mesta, czy Na dobre i na zle) nie wystarczy. Tu potrzeba czegoś wiecej.

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Zazdrość i plotki na temat rekrutacji na lekarski

Post autor: randomlogin »

Red Salsa pisze: bo studia medyczne przypominają nieustane przygotowywanie się do matury, albo olimpiady
Bedzie to bardzo niegrzeczne z mojej strony, ale pozwole sobie zapytac - dokladnie jak daleko na tych studiach jestes, ze tonem nie pozostawiajacym watpliwosci wyrazasz takie opinie?
Red Salsa pisze:Tu potrzeba czegoś wiecej.
Zgadzam sie, ze fascynacja serialami medycznymi to srednia motywacja - ale czym jest to niedookreslone cos wiecej?
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Zazdrość i plotki na temat rekrutacji na lekarski

Post autor: młody technik »

randomlogin pisze:Zgadzam sie, ze fascynacja serialami medycznymi to srednia motywacja - ale czym jest to niedookreslone cos wiecej?
Powołaniem, mój drogi, powołaniem
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Zazdrość i plotki na temat rekrutacji na lekarski

Post autor: halidor »

a nie pragnieniem?
Awatar użytkownika
ziculettowa
Posty: 26
Rejestracja: 23 lip 2013, o 13:25

Re: Zazdrość i plotki na temat rekrutacji na lekarski

Post autor: ziculettowa »

m&#x142ody technik pisze:
randomlogin pisze:Zgadzam sie, ze fascynacja serialami medycznymi to srednia motywacja - ale czym jest to niedookreslone cos wiecej?
Powołaniem, mój drogi, powołaniem
Prawda, prawda, ale czy możemy być pewni czegoś, co tak na prawdę wiemy tylko z obserwacji lub opowiadań i wyobrażeń? Ja myślę, że to wszystko przychodzi później, po części początkowo, nie mówię teraz, ale w podstawówce, w gimnazjum, przed głupie, zakłamane seriale. Nie ma co się oszukiwać
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Zazdrość i plotki na temat rekrutacji na lekarski

Post autor: _Samira_ »

Zastanawiam sie, ile razy bedzie walkowany na forum temat seriali medycznych. Nie wierze w to, ze przecietny 19latek moze byc takim kretynem, ze po obejrzeniu Housea pojdzie na lek, zeby robic to samo. To tak jakby wierzyc w prawdziwosc polskich seriali. Nie ogladam M jak milosc ale gdy kiedys mignal mi jeden odcinek, mlode malzenstwo wlasnie wygrywalo w totka.
Tk, kazda dziewczyna mysli, ze bedzie Meredith Grey.
Awatar użytkownika
liath
Posty: 394
Rejestracja: 29 gru 2011, o 21:15

Re: Zazdrość i plotki na temat rekrutacji na lekarski

Post autor: liath »

Oglądanie seriali medycznych jest czymś co się powinno traktować jako możliwość spędzenia wolnego czasu, a nie wyznacznikiem tego kim się chce być. W mojej klasie wiele osób Greysów ogląda, a z nich na lek się wybiera jedna osoba w tym roku, ja (mam nadzieję) za rok no i byłoby na tyle. ^^ To, że kiedyś się jarałam Magdą M. to nie znaczy, że chcę być prawnikiem. xD A wg mnie to jest serio zabawne jak ktoś wybiera swój przyszły zawód kierując się takimi serialami, no ale zawsze tacy byli i będą.
Awatar użytkownika
ziculettowa
Posty: 26
Rejestracja: 23 lip 2013, o 13:25

Re: Zazdrość i plotki na temat rekrutacji na lekarski

Post autor: ziculettowa »

Nie kwestia tego, że obejrzy się serial i od razu chce się być lekarzem, a już tym bardziej będąc dorosłym człowiekiem, jeżeli tak to zrozumieliście to błąd. Chodziło mi o to, że małe dziecko w podstawówce kiedy marzy o byciu lekarzem to oglądając takie seriale ma wrażenie, jakby poznawał to od środka i zaczyna go to fascynować. Później okazuje się, że takie seriale to zbiór kłamstw, ale fascynacja samym zawodem zostaje i po jakimś czasie człowiek czuje, że nie chce a nawet nie może robić nic innego.
Pralka Frania
Posty: 55
Rejestracja: 8 paź 2012, o 07:18

Re: Zazdrość i plotki na temat rekrutacji na lekarski

Post autor: Pralka Frania »

zgadzam się z ziculettowa, można się zainteresować jakimś zawodem poprzez oglądanie seriali, niekoniecznie wierząc we wszystko co tam pokazują xd po prostu zaczynamy interesować się pokazywanym zawodem chyba nikt normalny nie wybiera zawodu lekarza bo wierzy, że każdy szpital to cudowna Leśna Góra d
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości