zbiorcza analiza anionów

Forum chemiczne poruszające problemy analizy związków i mieszanin, w szczególności ich jakości, ilości i struktury
desoxyn
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2009, o 21:17

zbiorcza analiza anionów

Post autor: desoxyn »

Mam małe pytanko co do tej analizy.Proba na reduktory z KMnO4 wykazala ze ich nie mam.Proba na utleniacze z KJ wyszla pozytywnie.Z jonami baru zaden osad mi nie powstał.
I teraz tak - moja analiza ma kolor taki herbaciany jakby, takze na 99% mam Fe(CN)6^3-
W mojej pracowni nie dostaje takich anionow jak CN- S2- SF6- ClO4-
Z Ag+ wylanym na analize na szkielku podstawowym widze raczej dwa osady.Taki czerwonawy ktory wlasnie powinien teoretycznie powstac przy cyjanozelazianie (albo przy AsO4^3-) i drugi jasniejszy ale jaki to juz nie wiem.Moze bialy moze zolty, ten kolor cyjanozelazianu mi przeszkadza.Droga dedukcjidoszlem do wniosku ze moge miec juz chyba tylko AsO4^3- SiO3- NO3- ClO3-.Druga sprawa ze asystent powiedzial ze przy tym cyjanozelazianie ktory mam jakis słaby reduktor moze byc zamaskowany i tutaj reakcja z KMnO4 moze sie nie sprawdzic.Takze byc moze mam jon chlorkowy(?).

Z mieszanina magnezową tez powstal mi osad.Czy z mieszaniną magnezową powstaja osady tylko przy fosforanie i arsenianie?I jak wykryc wlasnie jony chlorkowe obok cyjanozelazianowych?Moze jest ktos na tyle sprytny ze bedzie mogl pomoc, z gory dziekuje]
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: zbiorcza analiza anionów

Post autor: DMchemik »

a ja tutaj widzę widzę obecność jonów Cr2O7(2-)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości