Zbiory zadań i vademeca, książki

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Krzyk
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2007, o 18:13

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Krzyk »

Moim zdaniem , należy ćwiczyć wszystkie zadania , które wpadną Ci w ręce. Mam ćwiczenia zarówno OPERONU jak i empi2. Te ostatnie są dobreto ogólnego powtórzenia wiadomości
dar3k_01
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2008, o 10:09

Vademecum operona?

Post autor: dar3k_01 »

Czy vademecum z operona jest dobre do powtorki z biologi na maturz podstawowej? Czy sa jakies inne lepsze ksazki?
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Claudia »

Jeśli mogę coś zaproponować na powtórkę.to niech to będzie Repetytorium Maturzysty firmy Greg. Dokładnie opisane i ważne wiadomości podkreślone. Vademecum może i dobre jest ale jak dla mnie to niezbyt obszernie opisane.
dar3k_01
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2008, o 10:09

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: dar3k_01 »

a Vademecum grega?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: york »

Claudia pisze:Jeśli mogę coś zaproponować na powtórkę.to niech to będzie Repetytorium Maturzysty firmy Greg. Dokładnie opisane i ważne wiadomości podkreślone. Vademecum może i dobre jest ale jak dla mnie to niezbyt obszernie opisane.
dar3k_01 pisze:a Vademecum grega?
masz problemy z czytaniem, bo Claudia tobie go poleciła,
ja natomiast nie przepadam za tą książką, kwestia gustu
zigiwidi
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2008, o 15:22

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: zigiwidi »

ja korzystam z tego Vademecum operona i jestem z niego zadowolony. Jedynym minusem jest to,że nie wiadomo co na podstawe a co na roszerzenie,ale to można skonsultować z nauczycielem. Ogólnie jest ono wg. mnie napisane dobrze i zrozumiale.
Philippeo
Posty: 46
Rejestracja: 25 sie 2007, o 19:20

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Philippeo »

Ja też uważam, że Vademecum Operona jest dobre. Fajna szata graficzna, treść jest skondensowana co jest i plusem i minusem zarazem, więc co niektóre tematy trzeba i tak i tak robić tylko z podr. Dobre jest też to, że są niektóre zagadnienia, których w podręczniku nie ma, razem stanowią więc całość. Jednak jak ktoś chce się tylko i wyłącznie z niego uczyć to stanowczo odradzam, bo nadaje się tylko do powtórek i usystematyzowania wiedzy.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Korczaszko »

ja dostrzegam w nim jeszcze jedną wadę, jeśli masz książki operona to powtarzają się rysunki, a warto znać różne wersje rysunków tych samych rzeczy, a nie przyzwyczajać się tylko do tych z operona
dar3k_01
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2008, o 10:09

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: dar3k_01 »

mimi11 pisze:masz problemy z czytaniem, bo Claudia tobie go poleciła,
Vademecum a repetytorium to co innego.

W operonie przeszkadza mi to ze jest wszystko wpuntkowane, np. czlowiek, uklad oddechowy,pokarmowy, niema opisanego co i ajk tylko wypunktowane. Mysle nad zakupem ksiazki ktora by uzupelnila operona, np. greg Vademecum albo repetytorium. Doradzcie.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: york »

różnica jest taka, że w repetytorium jest omówienie wszystkich tematów ze standardów wymagań i są wiadomości z teorii i przykładowe zadania maturalne z punktacją

ja grega nie lubie, ale to zależy od każdego indywidualnie
Cuba
Posty: 21
Rejestracja: 4 lut 2008, o 15:28

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Cuba »

ja osobiście uczę się z tego vademecum- i jest naprawdę dobre, moim zdaniem szczegółowe, wszystko jasno opisane, ale to co jest w tej książce musisz mieć w jednym palcu. Jakie tematy poszerzacie, tzn uczucie się ich z podręcznika?
dar3k_01
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2008, o 10:09

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: dar3k_01 »

Operon jest zbyt powierzchowny, choc do geografi jest super ] Szukam czego co go uzupelni. Najwiecej bede sie przykladal do czlowieka, zdaje na podstawie i szukam ksiazki w ktorej jest wiecej opisane w temacie o czlowieku
Philippeo
Posty: 46
Rejestracja: 25 sie 2007, o 19:20

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Philippeo »

W tym Vademecum jest 3/4 treści ale wypunktowane i zasygnalizowane No do podstawy to podręcznik jest najlepszy, po co Vademecum skoro obie 2 ksiązki razem (mówię o Operonie) to ok. 400 stron , tyle to już można dobrze opanować. A Vademecum z geografii jest ponoć fajne, ale trzeba uważać, bo jest dużo błędów(tak mówią Ci co zdają).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości