Zbiory zadań i vademeca, książki

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
Jagmin
Posty: 142
Rejestracja: 3 gru 2007, o 20:36

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Jagmin »

kto jest autorem Vademecum Grega z biologii



do powtórek polecam repetytorium WSiP
Cuba
Posty: 21
Rejestracja: 4 lut 2008, o 15:28

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Cuba »

to fakt człowiek jest słabo opisany w tym vademecum- to przydałoby się poczytać w podręczniku. Ale co do reszty uważam, że naprawdę dobrze jest to zrobione- bo zawiera najważniejsze informacje, wiedza jest skumulowana a nie jak w podręcznikach z operonu takie działy jak botanika czy zoologia nie są jasno opisane. Jak przejrzycie NOWE MATURY (mówię oczywiście o poziomie ROZSZERZONYM) to naprawdę ciężko znaleźć pytania na które nie znajdziecie odpowiedzi w vademecum z operonu.
dar3k_01
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2008, o 10:09

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: dar3k_01 »

Ja zdaje podstawowy poziom, a na nim jest najwiecej o człowieku a tego nie ma w operonie za duzo. Zgodze sie, ze fajnie ulozony, szybko znajduje informacje ale jest ich nie za dużo a ksiazka liczy 300 stron.


//Co do geografii to nie slyszalem o bledach, pytalem sie na forum geograficznym i ja polecaja ] Ale geografia to bardziej na myslenie niz czysta wiedze ] / off
Awatar użytkownika
Jagmin
Posty: 142
Rejestracja: 3 gru 2007, o 20:36

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Jagmin »

ktoś mi odpowie:

kto jest autorem Vademecum Grega z biologii
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: york »

Jagmin pisze:ktoś mi odpowie:

kto jest autorem Vademecum Grega z biologii
Joanna Fuerst
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Claudia »

mimi11 pisze:
Jagmin pisze:ktoś mi odpowie:

kto jest autorem Vademecum Grega z biologii
Joanna Fuerst

To ona tez pisze Vademecum? Myślałam, że tylko Repetytoria
Awatar użytkownika
Jagmin
Posty: 142
Rejestracja: 3 gru 2007, o 20:36

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Jagmin »

o cholerka Fuerstowa

a to polecam jej twórczość bardzo dobra nauczycielka! wymagająca i dobrze zna sie na rzeczy! polecam polecam

i do matury też polecam! super babka!
dar3k_01
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2008, o 10:09

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: dar3k_01 »

Dostałem dzisiaj książke: Repetytorium dla maturzystow, Biologia. A.Balcerczyk, A.Grzelak, E.Macierzynska,Ł. Piotrowski z WSIP-u, wydanie 2005 ( wlasnie mnie to wydanie interesuje, czy jest wedlug informatora, czy nie za stare. I wydaje mi sie ze dobrze uzupelnia operona. Znacie ta pozycje?

// Wlasnie z grega podobno sie ciezko uczy.zawile napisane itd. Podobno, bo mowili mi znajomi.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: york »

To ona tez pisze Vademecum? Myślałam, że tylko Repetytoria
również tablice biologiczne z Agnieszką Jakubowską
Awatar użytkownika
Jagmin
Posty: 142
Rejestracja: 3 gru 2007, o 20:36

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Jagmin »

dar3k_01 pisze:Dostałem dzisiaj książke: Repetytorium dla maturzystow, Biologia. A.Balcerczyk, A.Grzelak, E.Macierzynska,Ł. Piotrowski z WSIP-u, wydanie 2005 ( wlasnie mnie to wydanie interesuje, czy jest wedlug informatora, czy nie za stare. I wydaje mi sie ze dobrze uzupelnia operona. Znacie ta pozycje?
ja znam i byłam zadowolona - nawet na studiach sie przydała
mimi11 pisze:również tablice biologiczne z Agnieszką Jakubowską
to też znam

z Fuerstowa miałam zajecia to naprawde świetny nauczyciel !
dar3k_01
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2008, o 10:09

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: dar3k_01 »

Dzieki za odpowiedzi. Mam pytanie do tych co zdawali, na poziomie podstawowym to z jakich tematow najwiecej sie ttrrzeba uczyc? Wiem ze czlowiek -uklady itd.- , genetyka ale jest cos jeszcze? I jak jest z komrokami i roslinami?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Korczaszko »

dar3k_01, polecam informator do tego, co wymieniłeś jeszcze ekologia, bez zwierząt i roślin

[ Dodano: Pią Lut 15, 2008 12:54 ]
zobacz-ten-plik.pdf
(1.5 MiB) Pobrany 23 razy
jakby ci się nie chciało szukać, postanowiłam być dobra
czyli wszystko co z z człowiekiem związane, a więc i tkanki i komórka do tego ekologia i genetyka (ale czytałam pobieżnie, więc lepiej się jeszcze upewnij)
aexis
Posty: 185
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:24

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: aexis »

hej a czy jesli robiłabym mature rozszerzoną mając przy sobie vademecum operonu bez zadnej innej wiedzy tylko on lub miałabym cale vademecum w malym palcu to bym zdala ją na 100% potrafiąc logicznie myślec i czytac ze zrozumieniem nie mam zadnych ksiązek z rozszerzenia a chcę zdawac poz rozsz to pomyslałam ze bardziej opłaca mi sie (taniej wychodzi cos okolo 55 zl i mniej kartek niz w 3 tomach) kupienie vademecum.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości