Zbiory zadań i vademeca, książki

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: york »

aexis, najlepiej zawsze mieć więcej niż jedną książkę, ale nie wiem czy to vademecum by cie wystarczyło
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Astacus »

Jeśli ktoś ma jeszcze czas do matury i wie że będzie biologie zdawał to bardzo polecam podręczniki PWN, są świetne, jeśli ktoś będzie szedł operonem i doczytywał stamtąd to będzie super przygotowany. Są podzielone na 5 tomów.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: york »

do operona są jeszcze książki pomocnicze, mi się bardzo podobają, ale do matury to już zadużo, chociaz jest na nich napisane dla kandydytow na studia
Awatar użytkownika
Jagmin
Posty: 142
Rejestracja: 3 gru 2007, o 20:36

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Jagmin »

to sa ksiązki Operona autorstwa glównie Lewińskiego - bardzo dobre pozycje, polecam
dar3k_01
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2008, o 10:09

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: dar3k_01 »

W Vademecum operona nie ma dokladnie opsianego tematu o czlowieku, ukladach itd. Jest duzo info ktorych nie ma w innych ksiazkach, duzo zdjec, schematow. ale jesli chodzi o uklady czlowieka wszystko jest w zwiezlych punktach. Dlatego dodalem sobie jeszcze vademecum z grega i repetytorium wsip-u 2005.
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Astacus »

Jeśli chodzi o Lewińskiego czasem ma szalone troche te zadania, np. w tej pomocniczej książce do genetyki hehe . Również jak coś tłumaczy to na takich przykładach jakby w ralu opowiadał a nie pisał podręcznik.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: york »

Carnage pisze:Jeśli chodzi o Lewińskiego czasem ma szalone troche te zadania, np. w tej pomocniczej książce do genetyki hehe . Również jak coś tłumaczy to na takich przykładach jakby w ralu opowiadał a nie pisał podręcznik.
zgodzę się, ale mi dzięki temu się lepiej tą książke czyta, takie podbudowujące te komentarze
edyta1989
Posty: 107
Rejestracja: 14 sty 2008, o 17:20

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: edyta1989 »

no jak dla mnie pozycja operonu jest swietna ale tylk od powtorek . z zadnego vademecum czy repetytorium nie mozna sie nauczyc. przede wszystkim trzeba czytac dane podreczniki Ja sie ucze z Lewinskiego.z takich starszych wydan i sa fajne.czasami jest za duzo informacji ale trzeba sobie je selekcjonowac. A jak byscie nie zauwazyli to ta nasza matura opiera sie na wiedzy z ksiazek wlasnie lewinskiego z operonu:) Ale wiadomo trzeba porownywac sobie tematy z roznych ksiazek i sobie robic powtorki wlasnie dzieki takim pomocom jak vademeca czy repetytoria.

To jest taka moja opinia.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: york »

edyta1989 pisze:A jak byscie nie zauwazyli to ta nasza matura opiera sie na wiedzy z ksiazek wlasnie lewinskiego z operonu

wiesz ile osób już na tym forum to napisało
edyta1989
Posty: 107
Rejestracja: 14 sty 2008, o 17:20

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: edyta1989 »

wiem.ale skoro kazdy wyraza tu swoja opinie to zrobiłam to i ja:) przesledzilam caly watek i w kółko czytałam to samo. to aby przypisać się do którejś z opinii lub stworzyć swoja napisałam co myśle:)
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Astacus »

edyta1989 pisze:no jak dla mnie pozycja operonu jest swietna ale tylk od powtorek . z zadnego vademecum czy repetytorium nie mozna sie nauczyc.
No to jest jasne że vademecum jest przeznaczone do szybkiej powtórki, do sprawdzianów lepiej z ksiażek zeby zdobyć dobrą wiedze a nie okrojoną. Ja nawet jeśli mam cos powtarzać wole jednak nadal do książek zaglądać, do vademecum spojrze moze pare dni przed maturą
edyta1989
Posty: 107
Rejestracja: 14 sty 2008, o 17:20

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: edyta1989 »

oo i dobre podejscie:D
betka123
Posty: 2
Rejestracja: 29 lut 2008, o 18:18

Vademecum Greg

Post autor: betka123 »

orientuje sie ktos moze co z Vademecum z wydawnictwa Greg jest na poziom rozszerzony.?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości