Zbiory zadań i vademeca, książki

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Descrete
Posty: 21
Rejestracja: 1 mar 2008, o 10:27

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Descrete »

Witam! Ja posiadam repetytorium Grega - obejmuje ono maturę podstawową i rozszerzoną. Moim zdaniem jednak jest zbyt ogólne, zagadnienia omawiane są bardzo pobieżnie, niewiele jest tematów z zakresu rozszerzonego. Repetytorium podzielone jest na kilka działów, w których informacje zwyczajnie się powielają. Szczerze mówiąc nie polecam tej pozycji! Myślę, że warto zainwestować w coś innego - ja teraz poluję na PWN.
Awatar użytkownika
Jagmin
Posty: 142
Rejestracja: 3 gru 2007, o 20:36

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Jagmin »

polecam repetytorium WSiP`u
Gnommer
Posty: 73
Rejestracja: 13 lis 2007, o 23:11

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Gnommer »

Grega znam oczywiście z lektur i ich streszczeń, wrażenia niezbyt pozytywne, ale o biologii nie będę się wypowiadał.
Kolega maMatura 2008 Operonu i bardzo mu się podoba, sam się przymierzam.
Kamillo89
Posty: 7
Rejestracja: 4 mar 2008, o 14:17

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Kamillo89 »

Racja Gnommer. Vademecum z Operonu jest raczej najlepsze. Ale nie jest ono doskonałe - zauważyłem że kilku zagadnień po prostu nie ma, albo jest opisanych zbyt ogólne. Dlatego do uzupełnienia trzeba wszystkie 3 książki z 3 klas, tego samego wydawcy Wtedy wiedza będzie na tyle wystarczająca żeby zdać maturę na wysokim poziomie - bo tak jest nastawione to VADEMECUM - pod kątem matury
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Astacus »

Greg jest słaby moim zdaniem, jedyne dobre vademecum jakie widziałem to faktycznie operon. Można im pare rzeczy pozarzucać (np. błędy w testach) ale do vademecum sie przyłozyli na prawde dobrze.
ladyczekolada
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2008, o 18:42

Re: Vademecum Greg

Post autor: ladyczekolada »

Ja mam to vademecum i uważam, że jest mało szczegółowe. Nie można znaleźć w nim szybko szukanych informacji.
ograd jahad
Posty: 1
Rejestracja: 4 mar 2008, o 22:06

zbiory zadań

Post autor: ograd jahad »

Dzień dobry
Cześć
i czołem!
Chciałbym zapytać grono tak wspaniałe i elitarne jakie tu znalazłem, czy mają państwo jakieś pozycje godne polecenia ze zbiorów zadań, które mogą się przydać do zdania z rozszerzonej matury z biologii.
Znalazłem ciekawą propozycje, ale po przygodzie w empiku gdzie w jednym z polecanych przez sklepdobrych zbiorach wszystkie prawie zadania były na poziomie Jakie dolegliwości powoduje niedobór witaminy C? i do tego trzy odpowiedzi boje się po prostu wyrzucić pieniądze w błoto.
Możecie coś doradzić
Aż chce sie krzyknąćEdyto pomóż! jak w podrzędnym programie rozrywkowym TVP.
Kamillo89
Posty: 7
Rejestracja: 4 mar 2008, o 14:17

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Kamillo89 »

No racja, dlatego wiedzę trzeba uzupełnić książkami operonu:) albo słuchać na lekcjach ale wg mnie jest lepsze od wszystkich książek pod tytułemz nami na pewno zdasz albowystarczy, że przeczytasz nasze repetytorium.

[ Dodano: Czw Mar 06, 2008 19:00 ]
No racja, dlatego wiedzę trzeba uzupełnić książkami operonu:) albo słuchać na lekcjach ale wg mnie jest lepsze od wszystkich książek pod tytułemz nami na pewno zdasz albowystarczy, że przeczytasz nasze repetytorium.

[ Dodano: Czw Mar 06, 2008 19:00 ]
No racja, dlatego wiedzę trzeba uzupełnić książkami operonu:) albo słuchać na lekcjach ale wg mnie jest lepsze od wszystkich książek pod tytułemz nami na pewno zdasz albowystarczy, że przeczytasz nasze repetytorium.

[ Dodano: Czw Mar 06, 2008 19:00 ]
No racja, dlatego wiedzę trzeba uzupełnić książkami operonu albo słuchać na lekcjach ale wg mnie jest lepsze od wszystkich książek pod tytułemz nami na pewno zdasz albowystarczy, że przeczytasz nasze repetytorium.

[ Dodano: Czw Mar 06, 2008 19:00 ]
No racja, dlatego wiedzę trzeba uzupełnić książkami operonu albo słuchać na lekcjach ale wg mnie jest lepsze od wszystkich książek pod tytułemz nami na pewno zdasz albowystarczy, że przeczytasz nasze repetytorium.
armide
Posty: 8
Rejestracja: 12 sty 2007, o 22:18

.

Post autor: armide »

repetytorium jest bardzo dobre dla osob zdajacych biol podstawowa. Repetytorium operonu jest przeladowane jest dobre aby powtorzyc do klasowki ale do matury to juz slabe i do tego malo czytelne po pewnym czasie nie pamietasz tresci tylko kolory i malo zrozumiale grafiki. Pod wzgledem grafiki lepsze jest rep. grega rysunki sa tam czarno biale takie jak wystepuja na maturach
Alien18
Posty: 171
Rejestracja: 21 lut 2007, o 20:40

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Alien18 »

Jak najbardziej polecam te książki, jest wstęp teoretyczny a potem zadania, niektóre naprawde ciekawe, ciekawe i nie banalne, nieraz trzeba pomyslec, żeby odpowiedziec, ale to naprawde pomaga i jakby to powiedziec ustosunkowywuje Cię do odpowiedniego myslenia. Pozdro.
Ewita
Posty: 168
Rejestracja: 23 mar 2007, o 20:09

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Ewita »

"nowa matura biologia zadania Park Edukacja ok 19 zł
szukaj w księgarniach edukacyjnych, nie w empiku, hehe
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Medycyna Lwów »

Ewita pisze:"nowa matura biologia zadania Park Edukacja ok 19 zł
zdecydowanie to jest mało znana ale godna polecenia i niedroga pozycja, co do Omegi to też polecam, ale tylko z biologii, bo z chemii poziom zadań w ksiażkach tego wydawnictwa jest zenujaco niski.
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: lung »

bo z chemii poziom zadań w ksiażkach tego wydawnictwa jest zenujaco niski.
Ja mam tez z chemii zbiorMatura 2008 OMEGA - jak narazie dopiero gonadruszylem", ale zadania (z gwiazdka) sa na poziomie matury rozszerzonej z chemii, a ze jest ona na zenujacym poziomie ? Dla jednych tak, dla innych 30% jest nie do osiagniecia.

Byc moze gorsze byly wydania z wczesniejszych lat, teraz (wg mnie) jest nie najgorzej.zadan jest sporo, okolo 350+testy sprawdzajace+arkusze przykladowe, jesli chodzi o mnie to polecam ten zbior jako niezla powtorke do matury.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości