Zbiory zadań i vademeca, książki

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
Neuf
Posty: 132
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 20:24

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: Neuf »

Witam, w 2014 zdaję mature, i chce ja zdać naprawde dobrze, bo poprawka u mnie niestety nie wchodzi w grę.

Zastanawiam sie zarówno nad ksiazkami jak i zbiorami. Opecnie mam:

chemia- operon 1,2,3
biologia- WSiP 1,2,3

uwazam ze te ksiazki sie nie nadają, ale niestety takie mamy w szkole.

Dodatkowo kupiłem witka do biologii i chemii.

Jakie polecacie zbiorki/podreczniki/repetytoria?

mysle nad takimi:

chemia:
podreczniki rożaka, repetytorium PWN, i zbiorki: Witek, pazdro, persona

biologia- podrecznik nie mam pojecia jaki? repetytorium Pyłki-Gut., zbiorki: witek. i co dalej?

Prosze o pomoc, gdyż zamierzam od połowy sierpnia zacząc nauke

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: zoo_ »

chemia:
podreczniki rożaka, repetytorium PWN, i zbiorki: Witek, pazdro, persona
Dorzuć jeszcze ABC Maturalne i przerób w całości. Pazdro i Personę robiłabym wybiórczo, tzn. nie od deski do deski obowiązkowo każde zadanie Ale to dobre zbiory.
biologia- podrecznik nie mam pojecia jaki? repetytorium Pyłki-Gut., zbiorki: witek. i co dalej?
Bazuj sobie na tym co masz do szkoły. Dokup kilka najważniejszych części Omegi Bukały (chyba że masz kasę na cały-prawie cały komplet). Vademecum Pyłki-Gutowskiej b. okej. Ehh. nie wiem jak się ma ten najnowszy witek do biologii, ale na starsze wersje szkoda czasu. Kompletnie niematuralne pytania i jeszcze bardziej niematuralne odpowiedzi. Z biologii ciężko o dobry zbiór, ja polecam Zbiór zadań maturalnych Iwony Żelazny - zadania z matur + autorskie, czasem komentarze w odpowiedziach na co zwrócić uwagę przy formułowaniu odpowiedzi, co jest słowem kluczem". Wydaje mi się, że lepiej przerobić 3 razy wszystkie zadania maturalne niż zupełnie niematuralny zbiór. Polubiłam też repetytorium z Matury na 100% takie fioletowe - z zadaniami.
Prosze o pomoc, gdyż zamierzam od połowy sierpnia zacząc nauke
Nie będę setny raz mówić o braku jakiegokolwiek sensu nauki w wakacje. Więc powiem tak: nie wypal się, siedź póki masz ochotę, nic na przymus, nie wyliczaj sobie ile zrobiłeś/ile nie zrobiłeś.
esdream
Posty: 365
Rejestracja: 21 lip 2012, o 15:32

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: esdream »

wg mnie z chemii Witowski obowiązkowo, natomiast z biologii strata pieniędzy, z książek oczywiście OPERONY jeśli chodzi chodzi o biologię, a chemię Rożaki
Awatar użytkownika
Neuf
Posty: 132
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 20:24

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: Neuf »

zoo_ dzięki za rade co do zbioru, zakupie go Mysle ze te 4 zbiory przerobie w całości, mam przecież kupe czasu

Kupiłem witka jakos w marcu słysząc dobre opinie o chemii, nie czytałem nic o biologii lecz kupiłem w zestawie. Zadań ma bardzo dużo, bede pewnie zerkał czasami, lecz musze napewno poszukać czegos lepszego.

Co do nauki w wakacje, to chce zacząć wcześniej gdyż chemii się muszę nauczyć praktycznie od zera.
Awatar użytkownika
balsamdladuszy
Posty: 110
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 13:37

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: balsamdladuszy »

promyczek14175, wyślij mi za free
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: zoo_ »

promyczek14175 pisze:do sądu?
za łamanie praw autorskich. już podobne historie biolog ma za sobą
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: Jivan »

Neuf pisze:chemia:
podreczniki rożaka, repetytorium PWN, i zbiorki: Witek, pazdro, persona

biologia- podrecznik nie mam pojecia jaki? repetytorium Pyłki-Gut., zbiorki: witek. i co dalej?

Prosze o pomoc, gdyż zamierzam od połowy sierpnia zacząc nauke

Pozdrawiam
z chemii podręcznik ROŻAKa wystarczy , zbiory najpierw witek pod koniec persona, pazdro już nie musisz

z biologii , proponuje Czarnocki i bukała, plus operon teoria, w tym starym WSIPie jest dużo info więc spokojnie z niego możesz doczytywać
życzę powodzenia na maturce
Awatar użytkownika
Embarrassed
Posty: 69
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:42

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: Embarrassed »

Hm, ja szykuję się do poprawki z biologii i chemii.
Miałam podręczniki operona.
Biologia- vademecum maturzysty OPERON, tydzień po tygodniu sowa,
Chemia- Projekt matura, tydzień po tygodniu
Projekt matura- okazał się średnio pomocny ponieważ nie zawierał wszystkich działów, a tydzień po tygodniu miał ogromne błędy.
Chciałabym prosić o poradę, szukam dobrego repetytorium z teorii -do chemii i do obu przedmiotów zbiory zadań, co polecacie?
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: Jivan »

Embarrassed, ja nie polecam żadnego repetytorium obszedłem się na maturze bez nich, tydzień po tygodniu to straszna porażka, moje propozycje to te co podałem koledze wyżej
Kasia659
Posty: 12
Rejestracja: 1 cze 2013, o 09:17

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: Kasia659 »

Chciałabym, się w najbliższym czasie zaopatrzyć w fajny podręcznik do matury z chemii, w którym jest mało błędów, jest dość przystępny i faktycznie zawiera w sobie te informacje które są na maturze potrzebne. Zastanawiam się nad Rożakiem, albo czterotomowym Pazdro, ale nie mam pojęcia co wybrać, bo nie wiem jaką mają w sobie zawartość. Co polecacie? A może wystarczy jakieś repetytorium? Warto może którąś z powyższych książek zaopatrzyć dodatkowo w inne repetytoria? Proszę ułóżcie taki mały zestawik do matury, który pozwoli uzyskać rewelacyjny wynik na egzaminie Proszę o odpowiedź każdego, kto się zetknął z tymi książkami lub się w nich orientuje. Za każdą odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Excited
Posty: 84
Rejestracja: 28 cze 2013, o 04:28

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: Excited »

_Samira_ pisze:Wg mnie ono jest dobre, ale nie na pierwszą książkę. Za mało tam podstaw i tłumaczenia, a są rzeczy ponad program, np równanie Nernsta. Dla kogoś, któ ma już pewne pojęcie o chemii - jak najbardziej tak.
Stwierdzenie, że równanie Nernsta jest ponadprogramowe jest błędne d

Rozmawiałem na ten temat z nauczycielem i egzaminatorem i w wymaganiach maturalnych określone jest obliczanie SEM, ale nie jest wspomniane w jakich warunkach, także może być przypadek, że stężenia nie są równe 1 mol/dm3.
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: KatarzynaZSDM »

Kasia659 pisze:Chciałabym, się w najbliższym czasie zaopatrzyć w fajny podręcznik do matury z chemii, w którym jest mało błędów, jest dość przystępny i faktycznie zawiera w sobie te informacje które są na maturze potrzebne. Zastanawiam się nad Rożakiem, albo czterotomowym Pazdro, ale nie mam pojęcia co wybrać, bo nie wiem jaką mają w sobie zawartość. Co polecacie? A może wystarczy jakieś repetytorium? Warto może którąś z powyższych książek zaopatrzyć dodatkowo w inne repetytoria? Proszę ułóżcie taki mały zestawik do matury, który pozwoli uzyskać rewelacyjny wynik na egzaminie Proszę o odpowiedź każdego, kto się zetknął z tymi książkami lub się w nich orientuje. Za każdą odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam!
Przyłączam się do pytania -)

Awatar użytkownika
Malinka23
Posty: 104
Rejestracja: 8 cze 2012, o 16:49

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: Malinka23 »

Z chemii najbardziej lubiłam podręcznik Operonu, Pazdro mniej, za dużo tam zbędnych szczególików, zdecydowanie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość