Zbiory zadań i vademeca, książki

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
edinson95
Posty: 30
Rejestracja: 7 lip 2013, o 22:49

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: edinson95 »

Mam kilka dylematów co do wyboru książek, z których będę korzystał. Może ktoś pomoże? Bo na prawdę nie wiem na co się zdecydować, a opinie o każdej z poniższych pozycji są raczej pozytywne.

BIOLOGIA:
1. Zamówiłem notatki Persila oparte m.in. na podręcznikach z Operonu, także tych już nie kupię. Czy do teorii przydadzą się jeszcze te książki od Bukały z serii Trening przed maturą"?
2. To jak to z tym Witowskim? Bo słyszałem pochwały, ale też jakieś negatywne opinie, że niektóre zadania są tam kompletnie bez sensu.

CHEMIA:
1. Pazdro czy Witowski?

Dla tych, którzy może nie wiedzą - nie jestem z biol-chemu i mam 9 miesięcy na naukę.
Awatar użytkownika
Malinka23
Posty: 104
Rejestracja: 8 cze 2012, o 16:49

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: Malinka23 »

edinson95, ja bym Bukałę kupiła, bo bardzo lubię te książki i są całkiem przydatne pod kątem matury, zawierają dużo informacji
Witowski jest lepszy od Pazdry, bo zawiera zadania stricte maturalne, ale można się uczyć z obydwóch
edinson95
Posty: 30
Rejestracja: 7 lip 2013, o 22:49

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: edinson95 »

Ale wyczytałem gdzieś na tym forum post, że po przerobionym 3-4 razy Pazdro nie ma innej opcji niż 90+ z chemii".
mtk
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2013, o 19:38

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: mtk »

Pazdro jest oczywiście bardzo fajnym zbiorem ale na poziom maturalny dokładnie przerobiony Witowski wystarcza w zupełności.

Awatar użytkownika
Malinka23
Posty: 104
Rejestracja: 8 cze 2012, o 16:49

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: Malinka23 »

edinson95, to ucz się z obydwóch ja się uczyłam z wielu źródeł
edinson95
Posty: 30
Rejestracja: 7 lip 2013, o 22:49

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: edinson95 »

No tak, z tymże chciałbym przerobić zbiór w całości (bo tak jest wszędzie polecane) a nie przelecieć zadania parzyste/wielokrotności 3-jki albo Bóg wie co jeszcze. Zresztą zastanawia mnie to, że Pazdro to tylko 1 książka, a Witowski ma aż 4 części tego zbioru.

Jeszcze jakieś opinie, porady który wybrać?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: zoo_ »

edinson95 pisze: (bo tak jest wszędzie polecane)
Nie wiem gdzie tak głoszą.
w całości polecam przerobienie ABC Maturalnego. Nawet fajniejsze (indywidualnie) działy więcej niż raz.
Pazdro, Witowski, Persona - wybiórczo. Wolałabym zamiast tracić czas na zadania niematuralne, zrobić sobie te maturalne po raz drugi xd
Do organicznej dobry jest zbiór z Operonu część 2, bo ma bardzo zróżnicowane te zadania, począwszy od rysowania wzorów, przez nazewnictwo, charakterystyczne reakcje skończywszy na typowych obliczeniówkach.
Awatar użytkownika
Edenista
Posty: 270
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:07

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: Edenista »

Co sądzicie o tych zbiorach do chemii?,korzystał ktoś ogólne z nich ?
1.jpg
PIOz
Posty: 84
Rejestracja: 4 lip 2013, o 21:57

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: PIOz »

Znajomy to miał, mówił, że 3 razy otworzył, czyli chyba nie warto się tak wydatkować.
Awatar użytkownika
chillin
Posty: 9
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:03

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: chillin »

Co sądzicie o repetytorium z biologii Grega? Ktoś z niego korzystał? Czy jest rzetelne i warto się z niego uczyć?
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: persil1991 »

mtk pisze:Pazdro jest oczywiście bardzo fajnym zbiorem ale na poziom maturalny dokładnie przerobiony Witowski wystarcza w zupełności.
A czy Pazdro nie?

Chociaż pamiętam, że jakiegoś typu zadań w nim brakowało. Chyba tych co się pisało tabelkę.
Awatar użytkownika
Malinka23
Posty: 104
Rejestracja: 8 cze 2012, o 16:49

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: Malinka23 »

chillin, jest niezłe, ja z niego korzystałam
ich_bin
Posty: 191
Rejestracja: 2 sty 2011, o 10:54

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: ich_bin »

Ja polecam do biologii i do chemii przede wszystkim operon [podręczniki i vademecum do powtórek].
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość