Zbiory zadań i vademeca, książki

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
fructosum
Posty: 819
Rejestracja: 24 cze 2013, o 16:46

Re: Książki do matury – rady od ubiegłorocznych maturzystów

Post autor: fructosum »

i przede wszystkim arkusze- to podstawa !
Awatar użytkownika
Malinka23
Posty: 104
Rejestracja: 8 cze 2012, o 16:49

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Malinka23 »

fructosum, masz całkowitą rację - arkusze to podstawa
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: moorisett »

arkusze to podstawa to fakt - o ile w przypadku biologii jest ich multum, bo poziom bio generalnie od lat podobny, tak z chemią już niekoniecznie, jest ich niewiele - nie ma co porównywać matur sprzed 2010 do tych ,które są obecnie. Warto uważnie przerobić arkusze z oke poznań - bo zadania bardzo podobne do tych, które były w tych arkuszach pojawiły się na tegorocznej maturze. Autorskie(tutor, umk, chemicalforum) - w miarę okej, ale witowskiego można sobie odpuścić z czystym sumieniem. Z wersji kupnych - polecam zamkor wybieram chemie".
Co do podręczników - z organiki spokojnie wystarcza repetytorium pwn krzeczkowskiej, podparte danikiewiczem (jeśli chodzi o reakcje charakterystyczne bardziej zwracałabym uwagę na te z repetytorium)- ze zbiorów zadań - najnowszy witowski i operon 2. Z nieorganicznej - przede wszystkim zadania, zadania i jeszcze raz zadania -całkiem fajny jest zbiór zadań z operonu 3., a the best of the best jest maturalnie, że zdasz".
Awatar użytkownika
Malinka23
Posty: 104
Rejestracja: 8 cze 2012, o 16:49

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Malinka23 »

Arkusze to absolutna podstawa, bo posiadając samą wiedzę podręcznikową nie da się dobrze zdać matury, bo trzeba oprócz tego opanować myślenie pod klucz
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: aster »

Potwierdzam, najlepszym moim zdaniem zbiorem z chemii jest Maturalnie, że zdasz. Zaraz po tym Pazdro. Witowski moim zdaniem jest za prosty. Podobaja mi się również zadania Persony, ale pomimo że są to testy wyboru, to w niektórych przypadkach naprawdę trzeba się naliczyć.
Także dla mnie Maturalnie że zdasz + Pazdro+ Persona

Jeśli chodzi o biologię,to naprawdę trudno znaleźć idealną książkę. Najlepiej rozwiązywać wszelkie stare arkusze. Podręczniki PWN są moim zdaniem dobre. Zbiór Witowskiego odradzam. Mi się za to podobała książka Persony, także to mogę polecić. Oprócz tego zbiór zadań OMEGA.
chatte19
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2013, o 21:06

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: chatte19 »

Mam pytanie o zbiór zadań z biologii. Który z poniższych najbardziej polecacie?

1. ABC maturalne
2. Maturalnie, że zdasz
3. Zdaj maturę. Biologia. Wyd. OE Pazdro

Czy jeszcze coś innego? Chciałabym kupić jeden, ewentualnie dwa z tych zbiorów (oprócz tego mam również zbiór Omegi), ale nie wiem, który wybrać. Najbardziej chodzi mi o nauczenie się myślenia pod klucz i odpowiedniego formułowania wypowiedzi. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.
Awatar użytkownika
fructosum
Posty: 819
Rejestracja: 24 cze 2013, o 16:46

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: fructosum »

z tych trzech wybrałabym pozycję 1 bądź 2. Z 1 korzystałam więcej i bardzo mi się podobała, aczkolwiek Maturalnie że zdasz też trochę przerobiłam i było fajne pod maturę. A pozycji 3 nie miałam, więc nie wiem.
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Jocisko »

Właśnie - które uczą myślenia pod klucz?:)
Awatar użytkownika
anna95
Posty: 165
Rejestracja: 13 sie 2013, o 11:49

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: anna95 »

Mam wszystkoe 3 zbiory. ABC ma niektóre pytania żywcem wyjęte z książek WSiP, Maturalnie, że zdasz tylko przeglądałam, wydaje się najbardziej wymagającym ze zbiorów, natomiast najbardziej przystępny jest wg mnie Zdaj maturę. Wszystkie uczą myślenia pod klucz, o ile w ogóle da się go nauczyć
Pozdrawiam
PIOz
Posty: 84
Rejestracja: 4 lip 2013, o 21:57

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: PIOz »

Maturalnie, że zdasz jak dla mnie bez dwóch zdań. Zadania ciekawe, niektóre dość nietypowe ale uczą logicznego myślenia. No i posiadają odpowiedzi więc jeśli czegoś nie wiesz to możesz zerknąć i zapamiętać.
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Anarionn »

edinson95 pisze:Ale wyczytałem gdzieś na tym forum post, że po przerobionym 3-4 razy Pazdro nie ma innej opcji niż 90+ z chemii".
Co w tym zabawnego? Jeśli jesteś w stanie zrobić wszystkie zadania z tego zbioru (i je rozumiesz, czego tak a nie inaczej) to maturę rozpracujesz w godzinę i na 100%
wikstar
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:01

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: wikstar »

Ja idę nową podstawą programową. piszę maturę w 2015
Mam książki Nowej Ery do rozszerzenia z biologii, jak i z chemii. Chcę sobie zakupić jakieś zbiorki, coby utrwalać wiedzę i być pewną, że rozumiem materiał z lekcji. myślę, że zakup repetytoriów odłożę na następny rok Przebrnęłam przez te książkowe wątki, ułozyłam jako-tako listę, możecie powiedzieć czy jest mniej-więcej ok? Jest ich sporo, więc które są takim must have?

Z chemii:
*ABC maturalne WSiP
*Maturalnie, że zdasz wsip
*Witowskiego już mam
*Może Persona, Pazdro?

Z biologii:
*Trening przed matura Bukały
*Persona
*Zbiór zadan I.Żelazny Omega
*Maturalnie,ze zdasz wsip
*ABC maturalne wsip
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Jocisko »

Witam kochani

Mam problem z uzupełnieniem moich zbiorów

Pomóżcie co mogłabym kupić

Podręczniki:
Operon, stare wydania. Czy te nowe na starą podstawę programową są inne? Lepsze? Może powinnam zainwestować w Operon ale rzucić się na nową podstawę programową? I szczerze mówiąc już mi niedobrze od Operonu? Co polecacie? To wyżej to odnośnie biologii A chemia? Szczerze mówiąc podręczniki z Operonu takie nieprzydatne, że mimo swojego wieku są jak nowe

Zbiory zadań

Chemia - co oprócz Witowskiego? Jakaś alternatywa do Witowskiego?
A biologia? Mam Witoskiego 2013 - podobno błędny? Coś innego?

Vademaca - praktycznie nie mam nic, co może się przydać?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości