Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: LanceArmstrong »

Robi tu ktoś Medyka z chemii i bioli jako podstawę do przyszłorocznej matury? zastanawiam się czy się nie zabrać poważnie za ich zbiory po zrobieniu Witka (te zadania które sprawiły mi trudność zaznaczałem jako do powtórki- jako fiszki i przeglądane po kilka razy- wystarczało aby wryły się w pamięć). Co sądzicie o takim przygotowaniu do matury?
pszemek
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2012, o 22:46

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: pszemek »

medyk do chemii to podstawa, dobrze go uzupelnic Witowskim z organicznej. ale juz w przypadku bio te testy medyka są stratą czasu, zbyt szczegółowe i w ogóle nie ta forma sprawdzania wiedzy, co na maturze. lepiej się wziąć za jakąś bukałę
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: halidor »

wszystkie jakie są dostępne na rynku
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: goodman »

halidor pisze:wszystkie jakie są dostępne na rynku
Nie przesadzaj, bo każdy kto nie jest idiotą, nie musi przerobiać wszystkiego co możliwe do matury.

Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Girion »

Mi się podoba zbiór Operonu do chemii, mają typowe zadania obliczeniowe, np. w Witowskim nie znajdziesz tyle zadań z równaniami kwadratowymi podczas obliczania stałej równowagi co właśnie w Operonie

Natomiast Pazdro mi się słabo podoba.
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Passiflora »

Mi najbardziej podoba się Wybór testów Persony. Dla mnie to numer jeden, tak jak już wiele razy pisałam na tym forum Nie uczy schematyczności, jak Witowski.
Natomiast jeśli chodzi o najsłabszy to wg mnie jest to Pazdro. Zbyt dużo zadań wykraczających poza maturalne wymagania. Do tego brak rozwiązań do wszystkich zadań. Trzeba sobie radzić, żeby je zdobyć. Bez sensu

LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: LanceArmstrong »

A biola czy fizyka Medyka? Polecacie?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: goodman »

LanceArmstrong pisze:A biola czy fizyka Medyka? Polecacie?
Fizyka jest baardzo fajna z medyka, ale głownie do rozszerzenia, bo nie ma tam podziału zadan i nie wiadomo, co jest na podstawe. Jeszcze zbiory chyli, mendla i zamkoru są fajne.
Z biologii miałem tylko ze zbiorów pozyczonego witka i testy operonu, więc sie nie wypowiem.

Offtop:
Skąd wziałes pomysł na swój nick)


Barszczanka
Posty: 54
Rejestracja: 28 cze 2012, o 16:08

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Barszczanka »

LanceArmstrong pisze:A biola czy fizyka Medyka? Polecacie?
biologia bardzo fajna choć niektóre z zadań testowych można sobie darować. Fantastyczna by sprawdzić swoją wiedzę i w razie potrzeby ją doszlifować ale by nauczyć się pisania pod klucz dobrałabym jeszcze zbiór z zadaniami otwartymi, np. wsipowskie maturalnie, że zdasz.

Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: moorisett »

może ktoś korzystał/widział - wybieram chemie. rozwiąż przed maturą z zamkoru? niestety znalazłam to tylko na ich stronie, bez możliwości obejrzenia przykładowych zadań - jakiego typu są to zadania, trudniejsze czy prostsze, porównując np. do arkusz autorskich z omegi?
AndziaK
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2013, o 15:30

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: AndziaK »

Cześć jestem nowa na forum. Poczułam oddech zbliżającej się matury choć dopiero druga klasa. Ale już postanowiłam ostro wziąć się do pracy
Mam pytanie, na lekcjach moja chemiczka wogóle nie robi doświadczeń / Boję się, że przez to stracę dużo na maturze, bo chyba coraz więcej zadań jest doświadczalnych. Pytałam ludzi z jakich zbiorów korzystają - koleżanka mówiła mi, że jej korepetytorka kazała jej kupić w ferie Filmowy zbiór Zadań ZAMKORu i że tam jest dużo filmów i zadania do nich.

Ma może ktoś ten zbiór Polecacie?
Czytam że macie też zbiór Persony (ja też!) i Matualne ABC (ja też!)
AndziaK
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2013, o 15:30

[Link] Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: AndziaK »

HEJ kupiłam ten filmowy zbiór zadań Zamkoru

Bardzo, bardzo polecam nie tylko ze względu na doświadczenia - choć zbiór nie jest łatwy, ale poleciła mi go bardzo dobra nauczycielka i korepetytorka z Krakowa. Szczegóły opisałam tutaj jakby ktoś bił się z myślami tak jak ja:
post617575.html#p617575
Slowik
Posty: 133
Rejestracja: 9 sie 2012, o 20:48

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Slowik »

Jestem już absolwentem liceum i do matury przygotowuję się sam. Poszukuję jak najlepszego zbioru zadań z chemii, ale nie po prostu najlepszego - chodzi mi o to, żeby nie tylko miał dobre zadania, ale i jak najobszerniejsze odpowiedzi. Może nawet i dłuższe opisy rozwiązywania zadań rachunkowych itp. Jak widzicie zestaw pana Pazdry nie może mi wiele dać, bo nie ma w nim odpowiedzi do wszystkich zadań.

Możecie mi coś polecić?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości