Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Krymexxx
Posty: 12
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 13:00

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Krymexxx »

Polecam Klucz do zbioru zadań Pazdro. Gdzie masz wszystkie odp krok po kroku ostatnio byl gdzies na allegro, a jak nie, poszukaj na chomikach, na bank jest.
Slowik
Posty: 133
Rejestracja: 9 sie 2012, o 20:48

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Slowik »

A coś oprócz zbioru Pazdry? Bo już go sprzedałem w antykwariacie
Krymexxx
Posty: 12
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 13:00

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Krymexxx »

Sam jestem po próbnej maturze, troche załamany. Ale, nie można się poddawać.
Najbardziej pod mature obecnie zbiorem jest abc Maturalne, dr Barbary Pac, dekalog moim zdaniem. Witowski ma za wiele schematycznych takich samych zadań, co nie jednego już zgubiło z moich znajomych. Choć mam w planie zainwestować w niego (zawsze to troche zadań do nauki).
Testy Persony już sie raczej skończyły, marna z nich nauka. Matura teraz wygląda kompletnie inaczej.
Co jeszcze? ZamKor, nie widzialem tego zbioru, choć maturę mieli dobrą (czyt: trudną, bazującą na tekstach), więc zbiór też się może okazać ciekawy.
Lepiej niech się wypowiedzą byli mautrzyści.

EDIT: Mała ciekawostka. Sam jestem z nie dużego miasteczka, a w mojej miejskiej bibliotece jest multum ksiażek przydatnych mautrzystom, w tym zbiory zadań. Polecam sie przejść do jakiejś wiekszej biblioteki
Krymexxx
Posty: 12
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 13:00

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Krymexxx »

Poprawka. Źle się wyraziłem kompletnie.
Zadania z Medyka, zwłaszcza to nowe wydanie poszerzone o zadania nie tylko z testow na AM ale też z matur różnych, są dobre pod względem nie schematyczności, wiele jest pytań, które faktycznie trafiały się na maturach, a te z kolei robią się coraz mniej Witowskie (patrz: mautra 11, 12), a bardziej praca na tekście, i inne, których mało w ogóle w jakiś zbiorach (niestety).
Ale i tak podstawa to moim zdaniem Pazdro + abc. Unikać Witowskiego, na którym już wielu moich znajomych (nie tylko: poczytajcie forum) sie przejechało. kiedyś był Nr.1, ale matura się zmienia.
Pzdr
olquuxd
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2013, o 17:53

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: olquuxd »

Mam pytanie , zdaje maturę z chemii podstawę i chciałabym się dowiedzieć jakie są dobre zbiory zadań ponieważ nie wiem jaką kupić a niechce wydać kasę i stwierdzić że jest beznadziejna. pomocy
Awatar użytkownika
fructosum
Posty: 819
Rejestracja: 24 cze 2013, o 16:46

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: fructosum »

miał ktoś z was repetytorium Wiesz że umiesz. Chemia ? fajne ?
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: tomsa1993 »

fructosum, tak ogólnie rzecz biorąc do szybkiej powtórki jest dobre treści są krótkie i zrozumiałe. także polecam
Awatar użytkownika
Iblis
Posty: 77
Rejestracja: 16 maja 2013, o 16:51

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Iblis »

Na rozszerzenie pazdro, matury, abc, operon I i II,
Awatar użytkownika
fructosum
Posty: 819
Rejestracja: 24 cze 2013, o 16:46

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: fructosum »

czy witowski 2014 różni się jakoś znacząco od wydania z 2012 bądź 2013 roku?
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: annusza »

fructosum pisze:czy witowski 2014 różni się jakoś znacząco od wydania z 2012 bądź 2013 roku?
Wątpię . Ja przez dwa lata korzystałam z wydania 2011, teraz z różnych powodów kupiłam nowe. W sumie +500 zadań z bioli i 500 z chemii (około), ale wiadomo, że to też zadania z matur itp. Moja korepetytorka mówi, że opłaca się kupić nowe zbiory do chemii nieorganicznej, bo z niej przybyło dużo zadań. Biologia z 2011 to właściwie pierwsze wydanie, więc ewoluuje bardziej niż chemia. Podsumowując moje wywody, jeśli masz okazję kupić wyd. 2012 w dobrej cenie to kupuj śmiało.

PS: wydanie 2014 będzie dopiero za rok
Awatar użytkownika
fructosum
Posty: 819
Rejestracja: 24 cze 2013, o 16:46

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: fructosum »

annusza pisze:
fructosum pisze:czy witowski 2014 różni się jakoś znacząco od wydania z 2012 bądź 2013 roku?
Wątpię . Ja przez dwa lata korzystałam z wydania 2011, teraz z różnych powodów kupiłam nowe. W sumie +500 zadań z bioli i 500 z chemii (około), ale wiadomo, że to też zadania z matur itp. Moja korepetytorka mówi, że opłaca się kupić nowe zbiory do chemii nieorganicznej, bo z niej przybyło dużo zadań. Biologia z 2011 to właściwie pierwsze wydanie, więc ewoluuje bardziej niż chemia. Podsumowując moje wywody, jeśli masz okazję kupić wyd. 2012 w dobrej cenie to kupuj śmiało.

PS: wydanie 2014 będzie dopiero za rok
ok dzięki D chyba wlasnie kupię, bo szkoda mi kasy na nowe
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Girion »

Jest wiele zbiorów i zadania się z chemii najważniejsze: Witowski, Pazdro (niektóre), Operon, ABC Maturalne, Persona, Maturalnie że zdasz - mnóstwo, kto zdąży z tym to będzie OK na maturze : )
Awatar użytkownika
fructosum
Posty: 819
Rejestracja: 24 cze 2013, o 16:46

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: fructosum »

polecacie podręczniki oraz zbiory do chemii z operonu czy lepiej zainwestować w coś innego?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości