Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: distinguished »

Zbiory zadań z operonu są bardzo dobre podręczniki już mniej. Miałam je w szkole i nie zaglądałam do nich często. Polecam książki wydawnictwa Rożak i jeśli bardzo Ci zależy na teorii z organicznej to Danikiewicz część 3.

Agrypina
Posty: 14
Rejestracja: 27 lip 2013, o 15:38

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Agrypina »

Hej, poszukuję dobrego podręcznika do chemii. Takiego żeby wszystko było jak najdokładniej wytłumaczone zwłaszcza zadania obliczeniowe. Ktoś coś wie?
Agrypina
Posty: 14
Rejestracja: 27 lip 2013, o 15:38

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Agrypina »

I co myślicie o biologii Danowskiego oraz podręcznikach WSiPu?
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: distinguished »

Dobry podręcznik to chemia wyd. Rożak tam jest przystępna teoria i zadania przykładowe i wytłumaczone no i do zadań to trener z chemii wyd. PWN nie raz jest przydatny.

PIOz
Posty: 84
Rejestracja: 4 lip 2013, o 21:57

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: PIOz »

Agrypina pisze:Hej, poszukuję dobrego podręcznika do chemii. Takiego żeby wszystko było jak najdokładniej wytłumaczone zwłaszcza zadania obliczeniowe. Ktoś coś wie?
Pazdro i Rożak.
Agrypina
Posty: 14
Rejestracja: 27 lip 2013, o 15:38

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Agrypina »

A Pazdro stary czy nowy?
erbe
Posty: 46
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 09:20

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: erbe »

Nowy, bo w nowszym jest informacja o mechanizmach w chemii organicznej (reakcje benzenu z kwasem azotowym), w starym brak tych informacji.
PIOz
Posty: 84
Rejestracja: 4 lip 2013, o 21:57

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: PIOz »

Zbiory Omegi też są całkiem niezłe.
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: aster »

Girion pisze:Jest wiele zbiorów i zadania się z chemii najważniejsze: Witowski, Pazdro (niektóre), Operon, ABC Maturalne, Persona, Maturalnie że zdasz - mnóstwo, kto zdąży z tym to będzie OK na maturze : )
o tak, uważam, że wyżej wymienione książki najlepiej mnie przygotowały do matury z chemii.
Generalnie to tak:
Zadania z danego działu z Witowskiego warto rozwiązywać na samym początku, bo te zadania są zazwyczaj w miarę łatwe. Następnie rozwiązywać ten sam dział w Pazdro, a następnie przechodzić do trudniejszych zadań, które znajdziemy w Maturalnie, że zdasz( ten zbiór to mój absolutny faworyt!). Jeśli ktos znajdzie czas to Persona- niektóre zadania są brdzo ciekawe.
Ja akurat ABC maturalne odradzam, zadania są . banalne. Nie podobają mi się.
Natomiast Operon ma dużo zadań, których nie można rozwiązać bez lepszych kalkulatorów ( np. pH), co jest nieco denerwujące. Albo dużo zadań bezsensownych, cały czas takich samych. Nie mniej jednak jeśli ktos ma dostęp i czas to czemu nie Zbiory Operonu nie są tragiczne, ale po prostu trochę przeciętne
Awatar użytkownika
Edenista
Posty: 270
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:07

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Edenista »

Elo,korzystał ktoś z tego zbioru zadań?,jest to zbiór zadań otwartych czy zamkniętych?
allegro 3380544032
1.jpg
1.jpg (7.83 KiB) Przejrzano 727 razy
erbe
Posty: 46
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 09:20

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: erbe »

Nie działa link, napisz autora i tytuł, ewentualnie wydawnictwo.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Argentum »

Ja proponuję najpierw przerobić suche zbiory", by dobrze przyswoić teorię. Potem można cisnąć zbiory maturalne, wtedy teoria zazębi się z taktyką maturalną.

Wszystkie zbiory operonu dołączone do książek i brązowy Pazdro.
zupelnieodzera
Posty: 175
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 18:29

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: zupelnieodzera »

Czy zbiory, o których rozmawiacie mają dołączone odpowiedzi do wszystkich zadań? Pamiętam, że kiedyś kupiłem zbiór Pazdry i nie było do niego wszystkich odpowiedzi, co dla mnie jest ważne, bo uczę się samemu. Czy np. do zbiorów Witowskiego są odpowiedzi do wszystkich zadań?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości