Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Anarionn »

zupelnieodzera pisze:Czy zbiory, o których rozmawiacie mają dołączone odpowiedzi do wszystkich zadań? Pamiętam, że kiedyś kupiłem zbiór Pazdry i nie było do niego wszystkich odpowiedzi, co dla mnie jest ważne, bo uczę się samemu. Czy np. do zbiorów Witowskiego są odpowiedzi do wszystkich zadań?
Do Pazdry jest osobna książka ze wszystkimi odpowiedziami, krok po kroku. Swojego czasu wrzucałem ją na sendspace, ale już link wygasł. Na chomikuj na bank się znajdzie
Huaweii
Posty: 133
Rejestracja: 27 sie 2013, o 19:53

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Huaweii »

zupelnieodzera pisze:Czy zbiory, o których rozmawiacie mają dołączone odpowiedzi do wszystkich zadań? Pamiętam, że kiedyś kupiłem zbiór Pazdry i nie było do niego wszystkich odpowiedzi, co dla mnie jest ważne, bo uczę się samemu. Czy np. do zbiorów Witowskiego są odpowiedzi do wszystkich zadań?
Tak, zbiory Witowskiego posiadają odpowiedzi do wszystkich zadań.
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: szczuroskoczek »

Zależy mi na książce z rozwiązaniami do zbioru zadań Pazdro, ale nigdzie nie ma włącznie z chomikiem. Macie jakieś pomysły gdzie to znaleźć?
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Anarionn »

Niestety - Allegro, koszt to ok.100zl
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Anarionn »

Chyba, że poczekasz ok.1,5tyg to wrzuce go na jakiś serwer, bo poki co nie ma mnie w domu
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: szczuroskoczek »

skoro tak to poczekam, thx
grzyman12
Posty: 8
Rejestracja: 22 lis 2012, o 15:29

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: grzyman12 »

Czy zbiór Medyka z 2000 r jest odpowiedni pod względem zadań czy już jest to zbyt stare wydanie pod względem przygotowania do matury
metioninka
Posty: 131
Rejestracja: 28 cze 2013, o 20:46

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: metioninka »

Is czy w ogole warto robic tego medyka ?Bo tam,Sa troche stare zadanianawet bardzo a Matura z chemii troche sie,zmienila.

Haugen
Posty: 112
Rejestracja: 28 gru 2013, o 02:28

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Haugen »

Ja mogę szczerze polecić na rozszerzenie: Grażyna Bieniek - Doświadczenia chemiczne w zadaniach z wydawnictwa Omega. Ma obszernie i bardzo czytelnie rozpisane odpowiedzi do zadań z objaśnieniami. Wg mnie jest świetna można z niej się sporo nauczyć.
Mam również tej samej autorki zbiór zadań z chemii do nowej podstawy programowej - zakres rozszerzony (nowa podstawa nie zawiera jedynie elektrochemii). Nazywa się on po prostu Zbiór zadań z chemii". Jest w formie testów wielokrotnego wyboru, przez co trzeba czasem nieźle główkować aż się mózg zagrzeje

A oprócz tego oczywiście osławione zbiory Witowskiego i Pazdry, które wg mnie są bardzo dobre, a jeśli ktoś ma problem z jakimś zadaniem, to rozwiązanie zwykle można znaleźć na tym forum, albo na zadane.pl
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Jocisko »

Nowa podstawa nie zawiera elektrochemii? No popacz popacz

Powiedzcie mi kochani - co po Witowskim?

Mam problemy z chemią organiczną i interesuje mnie zbiór możliwe jak najbardziej uczący pisania pod klucz. Czyli jak powinna wyglądać odpowiedż itd.
speakerval
Posty: 46
Rejestracja: 16 sty 2013, o 23:53

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: speakerval »

Z organicznej, przynajmniej w moim mieście, chwalony zarówno przez nauczycieli i uczniów jest zbiór zadań operonu do drugiej części podręcznika. Co do pisania pod klucz to raczej takiej potrzeby przy organicznej nie ma, pytają tylko o suche fakty :d
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Jocisko »

Nie tylko chodzi o klucz w kontekście organicznej, ale tak ogólnie.

Mam owy zbiór, ale też ogólnie w zakresie całego materiału - co po Witowskim?
speakerval
Posty: 46
Rejestracja: 16 sty 2013, o 23:53

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: speakerval »

A to zależy z czego z liczenia polecam pazdro/personę, są w nich fajne zadanka, bardziej skomplikowane niż w witku i wymagające trochę więcej myślenia. A do pisania pod klucz? Szczerze to jakoś specjalnie nie trzeba tego ogarniać do chemii, tam nie trzeba konstruować odpowiedzi tak jak z bio, tylko wystarczy wiedzieć i już masz max D a tak to polecam ABC chemii wsipu (takie zielone) i testy maturzysty chemia pwn (bardzo cienka książeczka, ale zawiera praktycznie wszystko). pozdrawiam!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości