Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Reptilia »

gamestar pisze:
Reptilia pisze: A lepsze od niego są na pewno Ale ja osobiście na prawdę lubię z nim pracować Ja po Pazdrze i Witku, chyba zdecyduje się na Persone bo widzę że jest w nim dużo zadaniań strikte maturalnych
Chodzi Ci o Maturalnie że zdasz?


Zadania obliczeniowe ze zbioru Pazdry, a co jak bym chciał dobrze przećwiczyć chemie organiczną? Też pazdro czy coś innego?
Akurat Maturalnie że zdasz jest niekoniecznie lepsze, dużo dziwnych zadań i nie typowo pod maturke ale no każde do ćwiczeń są dobre, nawet takie dziwaczne -) Chociaż hybrydyzacja z niej jest według mnie na prawdę ciekawa i dość przydatna ( na myślenie )
A co do organicznej, to ja ją akurat ćwiczę w w Witku, bo w Pazdrze ta organiczna jest taka zapchaj dziura", zadania w większości aby nazwać długaśny wzór, a mało jest chemografów czy reakcji Z tego co widzę to sporo z organicznej jest właśnie w Personie, więc niedługo zacznę z niego robić
Ale jeśli chcesz wyćwiczyć organiczną to polecam Witka
A jeszcze jakbym miała polecić typowo książkę do samej nauki organicznej to z całego serca, polecam Rożaka
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Reptilia »

Co byście mi polecili do Biologii ? Zbiór zadań - Persona ( Medyk) czy może jakiś zbiór ćwiczeń Bukały? A może jeszcze coś ? Bo przeczytałam ten wątek od 1 strony i co z chemii faworytem jest Persona, to z biologii nie ma takowego. Bardzo proszę o radę, bo mam Witowskiego ale był to chyba trochę nietrafiony zakup jeśli chodzi o tomy z biologii /
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Anarionn »

To wątek o zbiorach z chemii, do tych z bio jest temat nie jeden
chemiaaa
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2014, o 13:57

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: chemiaaa »

Witam, ja sama już dawno po maturze ale z tego co pamiętam moja korepetytorka dawała mi zadania w dużej mierze z witoskiego, robiłyśmy też zdania z pazdry, Chemia Matura 20(nie pamiętam z którego rocznika był zbiór) Zbiór zadań maturalnych - OMEGA oraz Tydzień po tygodniu do matury Chemia - Zielona Sowa. Dostawałam też kserówki z jakiś innych zbiorów w miarę potrzeb ale po omówieniu materiału do matury najwięcej nauczyłam się na arkuszach. arkusze, arkusze i jeszcze raz arkusze Ja dla mnie to była podstawa. Uczyłam się odpowiednio formułować odpowiedzi, w przejrzysty i odpowiedni sposób rozwiązywać zadania. Ja jestem zadowolona i z wyniku i z samej pracy przez cały rok. Pozdrawiam
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: promyczek14175 »

Organa jest dobra w zbiorze operonu.
ejwonka14
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2014, o 11:22

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: ejwonka14 »

Poszukuję osoby, która chciałaby podzielić się, lub ewentualnie sprzedać rozwiązania do zbioru Pazdro. Chodzi mi o II cześć rozwiązań, ponieważ I można znaleźć na chomikuj
zupelnieodzera
Posty: 175
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 18:29

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: zupelnieodzera »

Do matury uczę się sam. Planuję do końca marca zrobić zbiór zadań Pazdro, a potem zabrać się za cos nowego.

Mam dylemat i proszę o pomoc:
Czy na tych 5-6 tygodni przed maturą lepiej robić Witowskiego (3 tomy) czy zbiór testów Persony?
Co bardziej mi się przyda? Oprócz tego robiłbym matury. Nie mogę sobie niestety pozwolić na robienie zadań z chemii po 8 godzin dziennie bo mam jeszcze inne bardzo ważne zajęcia, ale bardzo, bardzo zależy mi na dobrym wyniku z matury z chemii.
zupelnieodzera
Posty: 175
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 18:29

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: zupelnieodzera »

Jakby co, to liceum skończyłem wiele lat temu, nie mam kontaktu z korepetytorami ani nauczycielami. Dlatego np. bardzo ważne dla mnie jest by do każdego zadania były odpowiedzi, może i nawet jakieś objaśnienia.
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Anarionn »

Skombinuj sobie Chemia Repetytorium wyd. Medyk, też autorstwa Persony. Jest to teoria plus dużo zadan i każde z odpowiedzią i sposobem rozwiązania (zadania są brane z Wyboru testów, jako że ten sam autor) + zbiór Persony i gites Ew zamiast Wyboru testów rób Maturalnie, że zdasz (to to samo, tylko wybrane zadnia z działów przerobione na zad otwarte). Z takich cieńszych a konkretniejszych pozycji KONIECZNIE przerób abc Maturalne dr B.Pac.

[at]: co do Organicznej w Pazdro - zupełnie się nie zgodzę, są zadania i z nazewnictwa, i chemografy i typu otrzymaj X wychodząc z Y i mając do dyspozycji Z,A,B + zadania stricte obliczeniowe. Jedynie identyfikacji trzeba szukać np. w Wyborze testów.
zupelnieodzera
Posty: 175
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 18:29

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: zupelnieodzera »

A Witowski? Nie kupować?
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Anarionn »

Szkoda kasy, błędy a zdania autorskie o kant d*py obić. Mam pdfy, mogę Ci podesłać.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: iSzymur »

Medyka można znaleźć na chomiku?
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Anarionn »

Można.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości