Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: goodman »

Wiem, że było już sporo tematów dotyczących podręczników do chemii itp., jednak mi chodzi konkretnie o zbiory zadań. W związku z tym, że zadania na maturze są coraz bardziej wymyślne i odbiegające od dotychczasowych schematów, zastanawiam sie nad wyborem odpowiedniago zbioru, który pomoże w nabraniu w wprawy w ich rozwiązywaniu. Do tej pory posiadam Witowskiego09 t. 1 i 2, Pazdre oraz Zadania M.Krzeczkowska - PWN.

Przeglądałem oferty księgarni internetowych, szukając pozycji polecanych tutaj na forum i znalazłem oto takie:

1. Chemia Wybór Testów t 1 i 2 A.Persona - Medyk
2. Maturalnie ze zdasz - A. Persona - WSiP
3. Nowa matura Chemia Zadania - ParkEdukacja
4. Chemia: Doświadczenia chemiczne w zadaniach - OMEGA
5. ABC maturalne chemia - Pac Barbara - WSiP
6. Matura na 100% Chemia Testy maturzysty - PWN
7. Tydzień po tygodniu do matury Chemia - Zielona Sowa
8. Chemia Matura 2012 Zbiór zadań maturalnych - OMEGA
9. Z nami zdasz Chemia Matura - Hassa Romuald
10. Matura Chemia - Oryginalne arkusze egzaminacyjne z lat ubiegłych - Greg
11. Chemia Matura 2012 - Testy i arkusze - Operon

I teraz pytanie :
Które z tych zbiorów zadan lub testów są warte zakupu?
Może znacie może jeszcze coś ciekawego czego tutaj nie uwzględniłem?
Mikolai
Posty: 337
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 10:35

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Mikolai »

Widzę, że już masz Witowskiego, ale może ktoś będzie potrzebował - mam do sprzedania dwa tomy z poprzedniego roku. Polecam. Oprócz podręczników korzystałem tylko z Witowskiego (mam też do sprzedania Pazdrę, ale z niego zrobiłem niewiele) oraz z tego forum (dość ważne, bo można spotkać się z trudniejszymi zadaniami i wyjaśnić wątpliwości) i miałem 92%.

Mam ponadto 1 tom zadań Operonu. Robiłem go dawno, ale jak przeglądam sobie zadania, to wydaje mi się całkiem dobry.

Zainteresowanych proszę o kontakt na PW.
student1377
Posty: 116
Rejestracja: 13 lip 2012, o 11:48

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: student1377 »

Osobiście odradzałbym zakup książki Maturalnie, że zdasz (dziwne zadania, kompletnie nie pod maturkę).
"ABC Maturalne jest świetne! Polecam z czystym sumieniem.
Mogę również polecić zbiory zadań dla poziomu rozszerzonego z OPERONU.
No i oczywiście zbiór, który już posiadasz, czyli Pazdro!
Od czasu do czasu warto również zajrzeć do Persony.
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: tomsa1993 »

Polecam Zbiór zadań K.Pazdro zakres rozszerzony/podstawowy
a także jeżeli chodzi o książki pod maturę Wiesz że umiesz chemia WSiP fryt borowiec - bardzo dobra wszystko świetnie i zrozumiale napisane polecam, ponad to Vademecum Chemia z operonu
mila1305
Posty: 317
Rejestracja: 16 maja 2012, o 14:11

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: mila1305 »

w medyku sa zadania, które coraz bardziej przypominaja mature z chemii
o-llka
Posty: 14
Rejestracja: 22 lip 2011, o 17:51

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: o-llka »

Pazdro na przećwiczenie, później staraj się robić arkusze z poprzednich lat oraz autorskie + miałam taką fioletową książkę z ParkEdukacji, były tam zrobione zadania, takie do przejrzenia, niektóre ciekawe, 2 operonu (organiczna) jest niezła na przećwiczenie + z organicznej to sporo suchej wiedzy, np. Danikiewicz jest super. Ale arkusze to podstawa.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: promyczek14175 »

Z tych Twoich to pozycje nr 1,2,4,7 i 3 do powtórek
Barszczanka
Posty: 54
Rejestracja: 28 cze 2012, o 16:08

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Barszczanka »

mila1305 pisze:w medyku sa zadania, które coraz bardziej przypominaja mature z chemii
zdecydowanie! w medyku zebrane są zadania z egzaminów wstępnych i w trakcie przerabiania zbioru dało się zauważyć, że nie raz i nie dwa zadanie z egzaminu pojawiało w identycznej formie na maturze. Jest sporo zadań wyłącznie na myślenie i rozumienie tego, co ma się zrobić, a nie automatyczne powielenie wyuczonego schematu.



calendar2
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2012, o 17:36

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: calendar2 »

Ja polecam na pewno Personę. )
Z pazdry mało się uczyłam jak już to w szkole na lekcji z niego czasem korzystaliśmy
Zbiorek numer 9 jest ok bo hassa był swojego czasu egzaminatorem.
Omega zbiorek zdań też ok.
Patrząc na nowego typu maturę z chemii jaka jest od 2 lat na pewno polecam zbiór persony u Ciebie pozycja numer 1 bo spotkasz się w nim z wieloma związkami o których nie uczysz się w liceum a o których możesz dostać tekst wstępny i pytanie na maturze. Jak Ci się coś o uszy obije w jakimś zdaniu może być później prościej )
Polecam też zbiorek beaty ostrowskiej z wydawnictwa piątek trzynastego. Jest tam wiele zadań takich na myślenie i wnioskowanie.
Chemia: Doświadczenia chemiczne w zadaniach - OMEGA to jedynie przydaje się jeżeli chcesz sobie poczytać jak się prawidłowo opisać obserwacje itp
Chemia Matura 2012 - Testy i arkusze - Operon odradzam wiele błędów w druku.
Matura Chemia - Oryginalne arkusze egzaminacyjne z lat ubiegłych - Greg nie ma sensu kupować nowego bo te arkusze możesz sobie z internetu wydrukować )
Matura na 100% Chemia Testy maturzysty - PWN to tez jest ok. Są to testy ułożone działami. Chyba z 8-9. Zadnia raczej mało skomplikowane.
Chemia 1-3. liceum. filmowy zbiór zadań. Traple. Zamkor to tez jest ok. Fajne zdania są w szczególności na temat pierwiastków z poszczególnych bloków. Dobrze jest też sobie wydrukować z ich strony internetowej próbne matury opracowane przez zamkor.
Reszty pozycji nie znam lub z nich się nie uczyłam )
Jeżeli chciałbyś odkupić zbiorki persony lub omegę pisz! Są w dobrym stanie ) a nowe są drogie, po co kupować i pieniążki tracić ) Jak coś prv lub gg )
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: tomsa1993 »

Ja polecam do przećwiczenia na początek zbiór Persony a później ABC maturalne dr. B. Pac
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: mis koala »

Jak dla mnie w Witku jest za dużo zadań pod rząd takich samych tylko dane pozmieniane I robisz jedno, dwa ze zrozumieniem, a resztę już automatycznie, nawet nie starając się uważnie przeczytac treści zadania, bo wiesz że jest takie samo jak poprzednio i tak samo trzeba go rozwiązac
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: Anezka »

A który ze zbiorów byłby dobry na podstawę? Mam Pazdro i trzaskam z niego zadanka, ale do wielu brak rozwiązań. Chociaż w tej starszej wersji (niebieskiej) na szczęście jest więcej odpowiedzi. Mam też Witowskiego, ale coś mi nie podchodzi. Zwłaszcza autorskie zadania, w których nie ma oznaczenia poziomu i zaczynam się zastanawiać czy powinnam potrafić to rozwiązać, czy niekoniecznie Może to być zbiór podstawa + rozszerzenie, który miałby jednak wyraźne rozgraniczenie poziomów.
kalenthi
Posty: 38
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:07

Re: Zbiory zadań z chemii - które wybrać?

Post autor: kalenthi »

Pazdro do nauki, Persona do wyćwiczenia, Operon dla relaksu : )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości