zdjęcie zimy

Fotografia przyrodnicza w portalu biolog.pl czyli porady, pomoc, aparaty cyfrowe oraz Twoje zdjęcia przyrodnicze
zielona127
Posty: 51
Rejestracja: 27 gru 2007, o 21:13

zdjęcie zimy

Post autor: zielona127 »

Oto zdjęcia zimy - test na forum. Mam nadzieję, że zadziała.
Co sądzicie o tych zdjęciach?
michicho
Posty: 131
Rejestracja: 26 gru 2007, o 15:13

Re: zdjęcie zimy

Post autor: michicho »

Zdjęcia pierwsze i ostatnie mi się bardziej podobają od pozostałych, lubię kiedy wyraźnie jest pierwszy plan a w oddali reszta

Te 2 zdjęcia z laskiem też nie są najgorsze, ale nie powalają

Pozdrawiam i czekam na więcej fotek, fajnie jakby większe były.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: zdjęcie zimy

Post autor: yeast »

gdzieście człowieku taką zimę znaleźli (ja też chcę.)?
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: zdjęcie zimy

Post autor: biolga »

Mnie zdecydowanie najbardziej podoba się pierwszae zdjęcia. Pozdrawiam
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: zdjęcie zimy

Post autor: Korczaszko »

dla mnie 3, ale ja się na fotografii nie znam i jeszcze jedno w takim pomniejszeniu wszystko wygląda lepiej P
zielona127
Posty: 51
Rejestracja: 27 gru 2007, o 21:13

witam :)

Post autor: zielona127 »

Haha. no super, że tyle mam komentarzy. Dzięki Takie te zdjęcia, jaka ta nasza zima i .mój aparat.

No możnaby wiele kosmetyki pewnie zastosować, ale nie mam aż takich możliwości .
Niemniej mam jakieś tam pomysły. Robię już zdjęcia przyrodzie z 8 lat ogólnie.
Pewnie tu za dużo się wykroi, tam za mało, ale niektóre zdjęcia mam niezłe.
Spróbuję wysłać trochę więcej do tutejszej galerii i gdzieś tam jeszcze.

Np. tu jeszcze wam dwa wkleję moje zdjęcia. Wiosenne
One nie są przypadkowe - na obydwu widać geofity wiosenne. zima zimą ale trzeba myśleć o wiośnie też

Mam nadzieję, że podobają wam się geofity z pewnego miejsca, gdzie tą wiosną już ich chyba nie znajdę Choć kto wie .

Dzięki raz jeszcze za wasze pozytywne komentarze

Wkrótce cd.

PS. Bluszcz oczywiście geofitem nie jest, ale zawilec już tak. A zgadnijcie co na pierwszym zdjęciu mamy w runie? Jaka to roślina?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: zdjęcie zimy

Post autor: Korczaszko »

za małe jest (trzeba tłumaczyć braki w wiedzy ) żeby zgadnąć co za roslinka, ale mi się podoba, tylko że drzewa nie rosną gęściej (tak to Twoja wina żarcik) byłoby bardziej w moim klimacie . Drugie takie nie za bardzo.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: zdjęcie zimy

Post autor: mila1301 »

Co tu dużo mówić wszystkie są fajne. Dobrze uchwycone i w ogóle wypaśne
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: zdjęcie zimy

Post autor: jillian »

jeżeli chodzi o zdjęcia zimy, to pierwsze jest najładniejsze. Na tym ostatnim niebardzo pasuje asfalt, możnabyło ujęcie zrobic z innej strony. A kolejnezielone bardzo ładne
michicho
Posty: 131
Rejestracja: 26 gru 2007, o 15:13

Re: zdjęcie zimy

Post autor: michicho »

zielona127 - zdecydowanie z tych lesnych zdjęc to pierwsze mi sie podoba bardziej, nie ma ani przesytu ani niedoboru, jeśli chodzi o to drugie to mogłaś zmienić perspektywe, i zrobić zdjęcie jeszcze z niższej pozycji żeby było widać troche tych roślinek z bliska a reszte to lasu. Ale i tak dobre

W sumie bardziej od tych zimowych mi się podobają.

mila301 - kurcze nie wiem czy to tylko u mnie, czy u innych też, ale zdjęć nie mogę powiększyć. Nawet ciekawie się zapowiada, ale nie mogę powiększyć.

Pozdrawiam
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: zdjęcie zimy

Post autor: yeast »

A te roślinki kwitnące na biało to nie zawilce przypadkiem?
zielona127
Posty: 51
Rejestracja: 27 gru 2007, o 21:13

Re: zdjęcie zimy

Post autor: zielona127 »

No nieźle, nieźle - tyle ładnych komentarzy. Tak sobie właśnie pomyślałam, żecoś muszę zrobić z niektórymi zdjęciami przynajmniej. Tyle ich już napstrykałam przez te 8 lat - chociażby wysłać kilka w internet)
Zawsze mam jakiś cel na oku (w obiektywie). Np. zdjęcia z zimą nie są może zbyt piękne jak zdjęcia jednego z komentatorów poniżej (chcę je zobaczyć w powiększeniu!), no ale sami widzicie co za zdechlactwo za oknem ogólnie. Co to za zima, krótko mówiąc/mówiąc?

Jeśli chodzi o różę z asfaltem w tle. no cóz. z innej perspektywy nie byłoby takiego efektu. Zrobiłam w tym miejscu chyba z 6 zdjęć. To się jedynie do czegoś nadawało (moim zdaniem).
To z tą żółtą panoramą też mi się całkiem nie podoba - za dużo trawy na dole. Dopiero jak wrzuciłam w kompa to doszłam do tego wniosku . Wyszło tak żółto bo słońce było takie mętne, późne popołudnie.

Jeśli chodzi o zdjęcia me zielone to pierwsze i fakt - może jest nieco nienaturalne. Ale wiecie - to nie moja wina, że w parku cały podszyt wycięli i takie coś zostało (zdjęcie sprzed 2 lat i teraz już archiwalne moim zdaniem). Więc raz jeszcze - białe łany to zawilec. Jeśli chodzi o żółte łany to Ficaria verna tam się znajduje ))))
A zdjęcie z bluszczem zrobiłam by pokazać jak dużo jest bluszczu w runie (choć trudno to nazwać runem) lokalnego parku i jak uroczo wygląda ten bluszcz wszędzie wpleciony między zawilce (roślina prawnie chroniona). Pokazuję wam te piękne zdjęcia gdyż obawiam się poważnie, że w tym roku już tylko zdechłe niedobitki bluszczu będę mogła tam zobaczyć. Wszędzie dołów i rowów nakopano. Zniszczono siedliska roślinie owej

No dobrze. Ale starczy zrzędzenia. Skoro się jednak tak ładnie spisujecie to mam dla was zdjęcia jesienne i zachęcam was do fotografowania polskiej jesieni gdyż jest piękna.
To też zdjęcia z mojego ulubionego parku.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: zdjęcie zimy

Post autor: Korczaszko »

ta zółta panorama na którą narzekasz mi się podoba a ja ogólnie lubię zdjęcia lasu/drzew itd. a takie rzeczy jak np za dużo trawy mozna załatwić photoshopem albo innym programem (nawet profesjonalni fotografowie kadrują zdjęcia już po zrobieniu )
z jesiennych zdecydowanie 1, drugie bez klimatu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości