zdrowie a studiowanie na AM

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
pszczolak
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2007, o 12:41

zdrowie a studiowanie na AM

Post autor: pszczolak »

witam,
3 lata temu miałam operację kręgosłupa. Zabieg był konieczny ze względu na dużą, dwu-łukową skoliozę (ok. 74 stopni w części piersiowej i w części lędźwiowej troche mniej). Mam założone implanty tytanowe, ponadto prawie cały kręgosłup jest usztywniony.
Mimo to żyje całkowicie normalnie, biegam, jeżdzę na rowerze, pływam itd. Kręgosłup mnie nie boli. Schylać się mogę, ale tylko w rejonie kilku pierwszych kręgów unasady kręgosłupa"(nie usztywnionych), w części piersiowej jest to nie wykonalne.

Czy mogę iść na medycynę? Wiem że w mojej sytuacji odpada wiele specjalizacji itd

W ogóle co o tym sądzicie? Czy jest ktoś na forum kto pomimo problemów zdrowotnych studiuje na lekarskim?
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: zdrowie a studiowanie na AM

Post autor: Anex »

Wydaje mi się, że lepiej wszystko konsultować ze swoim lekarzem prowadzącym, ale powinniśmy realizować swoje marzenia. Jest program Pełnosprawni w pracy, gdzie zachęcają do zatrudniania osób z różnymi schorzeniami co nie przeszkadza im pracować, jeżeli człowiek niewidomy może być dobrym rechabilitantem to dlaczego nie może być dobrym lekarzem osoba z urazem skręgosłupa dotego jeżdżaca na rowerze i płwająca.
Klik
Posty: 25
Rejestracja: 10 sty 2007, o 21:27

Re: zdrowie a studiowanie na AM

Post autor: Klik »

ja nie widze zastrzeżeń, jedynie mogły by sie pojawić problemy przy np, długotrwałym staniu np. przy operacji.
pszczolak
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2007, o 12:41

Re: zdrowie a studiowanie na AM

Post autor: pszczolak »

co do długotrwałego stania przy operacji to chirurgia każdego rodzaju odpada, odpada też ortopedia, anastezjologia pewnie też, do czego jeszcze mogliby mnie nie dopuścić?
Filip
Posty: 16
Rejestracja: 6 kwie 2007, o 22:01

Re: zdrowie a studiowanie na AM

Post autor: Filip »

przy podaniu na studia musisz być u lekarza medycyny pracy. On (posiadając doświadczenie i wiedze - w końcu robił specjalizacje z tej dziedziny) zadecyduje czy sie nadajesz do tej pracy. Istnieje jednak ryzyko że nie - lub wybór specjalizacji będzie ograniczony (anestezjolog, chirurg, lek medycyny ratunkowej). Jednakże dermatologiem okulistą prawdopodobnie możesz zostać bez obaw.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości