zdrowy jogurt.

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: zdrowy jogurt.

Post autor: Savok »

tin pisze:Więc takie Actimele maja własciwoci osłonowe ale prosto od producenta, właściwie przechowywane
Problem polega na tym, ze actimel jest otrzymywany w wiekszym stopniu na drodze chemicznej niz biologicznej. Efekt widac po samejs strukturze przypominajacej raczej odtluszczone mleko niz jogurt.

Wnioski z doswiadczen kolegi Vinciego sa takie, ze jogurty Danona jogurtow nie przypominaja, bo bakterii dawno tez nie widzialy. To nie sa pojedyncze doswiadczenia i jest to fakt, o ktorym sie mowi, tyle ze cicho, bo taka firma ma dosc kasy, zeby uciszyc kazdego, kto bedzie krzyczal troche glosniej.
jaaa

Re: zdrowy jogurt.

Post autor: jaaa »

A Activia to jogurt?I czy rzeczywiscie pobudza prace jelit?Daje cos jego jedzenie czy to tylko reklama jest koloryzowana?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: zdrowy jogurt.

Post autor: Savok »

Daje tyle co normalny jogurt. Albo mniej, ze wzgledu na szybki nienaturalny proces produkcji. Nie ma w nim nic, co by bylo cudotworcze dla pracy jelit. Poprostu nabial jako taki pobudza prace jelit. Niektorzy dostaja nawet lekkiej biegunki po wypiciu litra mleka.
Spora role ma w tym tluszcz oraz pewnie czesc bialek.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: zdrowy jogurt.

Post autor: Aniaww »

Ja widziałam wypowiedź gościa z badania żywności, i facet stwierdził, że bakterie w jogurtach łatwo uśmiercić i najlepiej kupować jogurt naturalny. Wszystkie smakowe mają mniej żywych bakterii. A co do Actimela, to w Europie jest powoli wycofywany jako bezwartościowy, nawet w porównaniu z innymi owocowymi leży na łopatkach.
bezimienna
Posty: 65
Rejestracja: 7 sty 2007, o 16:46

Re: zdrowy jogurt.

Post autor: bezimienna »

No ale właściwie to jak działają te bakterie L.casei actimela, bo ja nadal nie rozumiem w którym momencie są wchłaniane- z tego co wiem to kwas solny w żoładku ma za zadanie zabić wszystko co w dalszej wędrówce jedzonka może nam zaszkodzić:)
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: zdrowy jogurt.

Post autor: Savok »

Po pierwsze bacillusy ogolnie twarde sa, a Lactobacillusy, robia sobie kwasno ok pH 3-2 same z siebie, wiec zoladek im nie szkodzi. Do tego w actimelach sa tylko trupy bakterii, wiec nie dzialaja
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: zdrowy jogurt.

Post autor: Vinci »

No ale właściwie to jak działają te bakterie L.casei actimela, bo ja nadal nie rozumiem w którym momencie są wchłaniane- z tego co wiem to kwas solny w żoładku ma za zadanie zabić wszystko co w dalszej wędrówce jedzonka może nam zaszkodzić:)
Jeszcze brakowaloby tego aby bakterie byly wchlaniane z przewodu pokarmowego
Meliana
Posty: 20
Rejestracja: 10 lut 2007, o 21:54

Re: zdrowy jogurt.

Post autor: Meliana »

A co z teorią, że kwasy owocowe w jogurtach owocowych zabijają bakterie (temu ich tam mało) i w ogóle to najlepszy jest kefir (bakterii ma najwięcej)?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: zdrowy jogurt.

Post autor: Savok »

Meliana pisze:A co z teorią, że kwasy owocowe w jogurtach owocowych zabijają bakterie (temu ich tam mało) i w ogóle to najlepszy jest kefir (bakterii ma najwięcej)?
To tak nie dziala. Jogurt z definicji powstaje przy udziale laseczek kwasu mlekowego (Lactobacillus lactis i Lactobacillus casei), wiec jako taki pH ma kwasne. Problemem jest przetworstwo przemyslowe i to, co wciska nam sie jako jogurt tak naprawde jogurtem nigdy nie bylo.
A kefir rzeczywiscie powstaje najprosciej. zasidle mleko. Nie wymaga specjalnej zabawy, jak kogurty owocowe, ktore sa rozrzedzane sokiem owocowym, musza byc poslodzone, zabarwione, zamieszane itd.
Awatar użytkownika
marcepani
Posty: 14
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:51

Re: zdrowy jogurt.

Post autor: marcepani »

Cześć!
Wiem, że może nie do końca wpisuje się w temat, ale nie chce zakładać nowego wątku, więc zapytam tutaj: zna ktoś może jakieś stosunkowo mało skomplikowane sposoby na wykrywanie konkretnych szczepów bakterii w jogurtach? Jestem totalnym laikiem w tego typu imprezach, a dosyć mnie to ciekawi, czy ujdzie to zrobić metodą DIY). Próbowałam rozglądać się za jakimiś odczynnikami, ale nie znalazłam nic ogólnodostępnego.
Z góry dziękuję za odpowiedź,
pozdrawiam:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości