Zestaw książek do nauki fizyki, czy dobry?

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
ochnar
Posty: 20
Rejestracja: 7 cze 2016, o 17:56

Zestaw książek do nauki fizyki, czy dobry?

Post autor: ochnar »

Witam.

Bardzo interesuje mnie fizyka, w pewnym stopniu uzupełnia chemię, inne nauki przyrodnicze, a także uczy myśleć, dlatego chciałbym się jej uczyć. Raczej nie planuję matury z tego przedmiotu(chociaż nie wykluczam i takiej opcji), ale chciałbym poznać materiał, który obowiązuje w liceum.

Czy zestaw, który złożyłem będzie dobry, by zrozumieć świat fizyki? Oto on:
-Repetytorium Persona
-Podstawy fizyki Resnick, Halliday 1-5
-Wybór testów Persona 1,2

Wyprzedzając, dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam!
ochnar
Posty: 20
Rejestracja: 7 cze 2016, o 17:56

Re: Zestaw książek do nauki fizyki, czy dobry?

Post autor: ochnar »

Ktoś coś podpowie? Bardzo zależy mi na uzupełnieniu wiadomości fizyką, jednak nie wiem jak się za to zabrać, wiedza jest zerowa, w gimnazjum się nie uczyłem.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Zestaw książek do nauki fizyki, czy dobry?

Post autor: Nitrogenium32 »

ochnar pisze:chciałbym poznać materiał, który obowiązuje w liceum.
[.]
-Podstawy fizyki Resnick, Halliday 1-5
ochnar pisze:wiedza jest zerowa, w gimnazjum się nie uczyłem.
Pozycja ta obejmuje znacznie szerszy materiał niż w liceum, poza tym jest oparta na pochodnych i całkach, więc jeśli nie rozumiesz pochodnych i całek, lepiej się za to nie bierz. Lepiej weź podręczniki do liceum.
ochnar
Posty: 20
Rejestracja: 7 cze 2016, o 17:56

Re: Zestaw książek do nauki fizyki, czy dobry?

Post autor: ochnar »

A czy mógłbyś mi polecić któryś konkretny? Może powinienem przerobić jakieś rep z gimnazjum, później np. rep nowej ery + persone i robić te zadania z wyboru testów persony? Resnicka odłożę na przyszłość najwyżej, bo matematykę też chcę przerobić na PR.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Zestaw książek do nauki fizyki, czy dobry?

Post autor: Nitrogenium32 »

W sumie to jeśli chcesz fizyki (i innych nauk) uczyć się tak dla siebie, nie do matury - zacznij może od matematyki, a potem weź się za fizykę, bo generalnie Resnick jest napisany takim fajnym językiem. Ale pochodne, całki i rachunek wektorowy trzeba do tego znać. Dużo trudniej napisany jest Feynman.

Bo jeśli się weźmiesz za podręcznik do liceum, to część rzeczy będzie się powtarzać, ale nie będzie tego dużo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości