Zły kierunek studiów

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
wydra16
Posty: 1
Rejestracja: 4 paź 2019, o 10:17

Zły kierunek studiów

Post autor: wydra16 »

Cześć, czy ktoś oprócz mnie również wybrał zły kierunek studiów?
Jestem po biolchemie, kiedyś wraz z 4 kumplami uczyliśmy się wspolne aby pójść na lek, ale ja w 3 klasie odpuściłem chemię myślac ze poprawie (mialem wtedy problemy i tak raczej chodziłem dorabiać w weekendy niż jeździć na mlodego technika na politechnike) a reszta się w miare uczyła, koniec koncow :
jeden kolega który ma wiecej $ od innych ale skromny fajny gość ... skonczyl na zaocznej stomie
dwóch poszło na inż. chemiczna i procesową, jeden został i studiuje dalej, drugi odpadł i w tym roku zaczął zaoczną wete.

Ja ... skonczylem 400km od domu studiując finanse na sgh, teraz zacząłem 2 rok.

Sam nie wiem czy jest sens poprawiać maturę, nie mówię już o dostaniu się na stomatologię/lek, ale jakaś weterynaria/farmacja, widziałęm progi z 2019roku nie byly takie zle.
Myślicie ze w moim przypadku ma to jeszcze sens? mature z chemii napisałem na mniej niz 10% ale to dlatego ze kompletnie jej nie tykałem w 3kl lo i to kompletnie.. myślicie ze da radę od tej chwili do maja nauczyć się tak aby zdać na te... 70? Bardzo bym chciał studiować coś innego, może lek w jakimś "słabym" mieście? weta? farma? nad tymi kierunkami się zastanawiałem i bardzo mnie to tego ciągnie,tak bardzo ze jestem w stanie rzucić teraz studia aby w 100% sie temu poświęcić, ale.. nie wiem czy to ma sens, jestem 98r.
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Zły kierunek studiów

Post autor: kliop »

myślicie ze da radę od tej chwili do maja nauczyć się tak aby zdać na te... 70?
Zdecydowanie się da :) nawet na dużo więcej... Natomiast to, na ile ktoś pisze maturę, nie tylko zależy od ilości czasu włożonego w naukę, ale także szczęścia, dobrego zdrowia w tym dniu, jakichś zdolności itd.
Awatar użytkownika
robertwitting
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2019, o 09:23

Re: Zły kierunek studiów

Post autor: robertwitting »

Na naukę nigdy nie jest za późno. A nie Ty jeden wybrałeś zły kierunek. Idź na taki jaki lubisz, część ocen przepiszesz a resztę zdasz i zdobędziesz tytuł.
Awatar użytkownika
reichertrodger
Posty: 4
Rejestracja: 9 lis 2019, o 21:26

Re: Zły kierunek studiów

Post autor: reichertrodger »

Spotykam dużo osób, które źle wybrały. Najlepiej jest jednak zrezygnować i dać sobie czas, żeby przemyśleć co tak naprawdę chce się robić, by później znowu nie zacząć w złym miejscu
renatarey
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2019, o 14:37

Re: Zły kierunek studiów

Post autor: renatarey »

Najlepiej jest robić w życiu to co się lubi. Jeśli kierunek studiów nie odpowiada Ci to go po prostu zmień.
SashaLinder
Posty: 1
Rejestracja: 1 gru 2019, o 21:31

Re: Zły kierunek studiów

Post autor: SashaLinder »

Powiem Ci cos z własnego doświadczenia. Zrób tak jak czujesz. Nie rób nic wbrew sobie bo uwierz mi będziesz nieszczęśliwy, wiecznie smutny, albo będziesz mieć brak satysfakcji. momentami będziesz sfrustrowany. taka prawda/
Awatar użytkownika
geo8732
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2020, o 11:12

Re: Zły kierunek studiów

Post autor: geo8732 »

Jak się bardzo chce to wszystko się da, ale drugie podejście zazwyczaj jest cięższe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości