Żółw czerwonolicy i żółtobrzuchy

Wszystko gadach, tych żyjących na wolności i w naszych terrariach.
Haidy
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2009, o 08:46

Żółw czerwonolicy i żółtobrzuchy

Post autor: Haidy »

witam
Mam w domu dwa żółwie, w osobnych terrariach.
Jeden, na oko 12 letni, mam go od dziecka, ale nie wiem, ile przebywał w sklepie zoologicznym(czerwonolica), drugi na oko 2-3 lata - żółtobrzuchy.
W sklepie zoologicznym moi rodzice zobaczyli, że woda jest nalana tak, żeby zalewała skorupę, tak trzymaliśmy i w domu. Jakieś 2,3 lata temu kupiliśmy drugiego żółwia. Wodę nalewamy mu tak samo, ale czytając różne forum dowiaduję się, że wodno-lądowe powinny mieć duży ląd.
Moje mają tylko kamienie na jedzenie, no mogą tam spokojnie siedzieć, ale dużo miejsca tam nie ma. Zastanawiam się, czy nie powinnam im lać wody tak, żeby mogły sobie trochę popływać.? i zrobić im większy ląd.? ten na oko 3letni ma wysypane kamyczkami ze sklepu zoologicznego podłoże, jest mu łatwiej chodzić, a starszy nie ma, bo jadł kiedyś te kamyki(tak nam się wydawało, brał je do paszczy) i sprzątnęliśmy je. Powinnam mu je włożyć.?te żółwie mają terraria obok siebie, całymi dniami patrzą się na siebie, wnioskuję, że chcą.że to czas godowy.wczoraj włożyłam je do jednego terraria i o dziwo nie drapały się, nie gryzły się tylko.chciały się kopulować na co im nie pozwoliłam, gdyż nie jestem doświadczona w rozmnażaniu. Chciałam spytać, jak mogę odróżnić płeć tych żółwi.? czytałam trochę o tym, ale i tak nie bardzo potrafię to odróżnić.
I gdy nie ma tak dużego lądu samica(nie wiem, która to z nich, chyba ta mniejsza) może złożyć jaja.?a w ogóle możlwe jest rozmnożenie żółwi w dwóch różnych gatunkach.?
Codziennie daję im jeść, tak zostały przyzywczajone w sklepie i w domu /
akwarium dużego to jakieś 27 litrów, ale woda zalewa mu tylko skorupę tak, że swobodnie chodzi, nie pływa po akwarium, powinnam to zmienić(czerwonolica)? żółtolica też ma tyle wody. Nie wiem, czy wspominałam, ale są trzymane w oddzielnych akwariach, żółtobrzuchy ma 10l wody(nalanee jakieś 1,5, może mniej, albo więcej, nie mam pojęcia /)
proszę o odpowiedzi tutaj, bądź na gg
1115748
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości