Żółwie wodne - Czy to była kopulacja????

Wszystko gadach, tych żyjących na wolności i w naszych terrariach.
moniaiwojtas
Posty: 1
Rejestracja: 8 maja 2007, o 15:33

Żółwie wodne - Czy to była kopulacja????

Post autor: moniaiwojtas »

Witam wszystkich. To jest mój pierwszy post na tym forum. Mam dwa żółwie żółtolice (trachemis scripta scripta) w wieku 2 lat. Niestety nie wiem jeszcze jakiej są płci (znaczących różnic w wielkości i wyglądzie pomiędzy nimi nie ma). Ostatnio zaobserwowałam dziwne zachowanie moich gadów. Jeden z zółwi podpływa do drugiego i wykonuje dziwne ruchy przed jego pyskiem. Mianowicie prostuje przednie łapy i porusza nimi w sposób, który na pierwszy rzut oka przypomina drgawki. Dzieje się tak zazwyczaj na środkowym poziomie bądź dnie akwarium. Nie wiem czy to kopulacja czy walka o terytorium. Jeżeli ktokolwiek coś wiedziałby na ten temat to proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję. Pzdr
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Żółwie wodne - Czy to była kopulacja????

Post autor: DMchemik »

witam,

ja również byłem hodowcą tych żółwi, ale moje były w wieku kilkunastu lat już i również zaobserwowałem takie zachowanie samca. Samica nie była tym zbyt zainteresowana. Jednakże mogę cię zapewnić, że to nie była kopulacja, tylko jakiś obrzęd godowy, jak u wielu kręgowców. Kopulacja chyba wiesz na czym polega walka o terytorium także Pozatym żółwie czerwonouche nie należą do gatunków wykazującuch sie terytorializmem, często trzymają się razem, nawet w naturalnym srodowisku, u mnie wszystkie 3 potrafiły godzinami wylegiwać się jeden na drugim pod lampą i nic sobie nie robiły, nieraz wyglądało to bardzo komicznie
Haidy
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2009, o 08:46

Re: Żółwie wodne - Czy to była kopulacja????

Post autor: Haidy »

witam
ja chciałam zapytać, czy możlwie jest rozmnożenie żółwi w dwóch róznych gatunkach.?
mam w domu dwa, jakieś 8-10 lat różnicy między nimi, jeden żółtobrzuchy(ten młodszy) i starszy(czerwonolica).
wczoraj włożyłam je do jednego pojemnika i.miałam wrażenie, że chcązostać rodzicami, gdyż ten większy wszedł na małego.natychmiast go zdjęłam, bo nie jestem doświadczona w rozmnażaniuczy w tak krótkim czasie mogli coś zmajstrować.? nawet nie wiem, który jakiej jest płci /
proszę o odpowiedzi tutaj, bądź na gg
1115748
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Żółwie wodne - Czy to była kopulacja????

Post autor: Pablo »

Haidy pisze:nawet nie wiem, który jakiej jest płci /
Może homoseksualne
Tak na poważnie, jeśli nie masz pojęcia to po co chcesz w ogóle je rozmnażać? na allegro sprzedawać czy co?
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Żółwie wodne - Czy to była kopulacja????

Post autor: malwka »

Pblo, spokojnie - kto powiedział, że on chce je rozmnażać? Takie stwierdzenie nigdzie nie padło

Haidy - nie martw się, Twoje żółwie nie zostaną rodzicami
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Żółwie wodne - Czy to była kopulacja????

Post autor: Pablo »

Pblo, spokojnie - kto powiedział, że on chce je rozmnażać?
Okey, przepraszam - źle przeczytałem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości