żółwik

Wszystko gadach, tych żyjących na wolności i w naszych terrariach.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: żółwik

Post autor: DMchemik »

można, żółw się przyzwyczai do otoczenia, to jest oswojenie, lądowe szybko sie oswajają, oswojone nie będą za każdym razem sie chować do skorupy, gdy jakiś domownik przechodzi
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: żółwik

Post autor: dawidw »

DMchemik pisze:można, żółw się przyzwyczai do otoczenia, to jest oswojenie
jak wyżej zresztą napisałem
DMchemik pisze:oswojone nie będą za każdym razem sie chować do skorupy, gdy jakiś domownik przechodzi
a to zależy od samego żółwia- miałem kiedyś takiego, co zawsze się chował
igaly
Posty: 23
Rejestracja: 4 paź 2007, o 13:26

Re: żółwik

Post autor: igaly »

oooo panowie ) jestem bardzo wdzieczna za porady. sadze,ze odpowiedzialna jestem, kocham zwierzaki i nie wiedze zadnych przeszkod do, jak to okreslacie, oswojenia czy tez wychowania zolwia. wanne posiadam raz na miesiac moglbysmigac po ogrodku i wyszkole mojego psiaka do pilnowania zolwia. o ile sie da wyszkolic moje psisko, bo bywa baardziej uparty niz ja. co do zywienia, pomoga mi w tym przydatne, madre lektury i oczywiscie wy
slicznie dziekuje, pozdrawiam!
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: żółwik

Post autor: DMchemik »

Hmm, raz na miesiąc? trochę mało Tylko mam prośbę, nie wynoś go na powitrze w grudniu, styczniu lutym i marcu
igaly
Posty: 23
Rejestracja: 4 paź 2007, o 13:26

Re: żółwik

Post autor: igaly »

DMchemik pisze:Hmm, raz na miesiąc? trochę mało
mozliwe,ze troche malo a noz uda mi sie czesciej jezdzic do domu to wtedy i zolw moglby simgac po trawce.


DMchemik pisze:Tylko mam prośbę, nie wynoś go na powitrze w grudniu, styczniu lutym i marcu
no juz bez przesady nie mam w sobie za grosz tenedencji do znecania sie nad zwierzetami. zreszta, wydaje mnie sie, iz kazdy, rozsadny, odpowiedzialny czlowiek wie co grozi wynoszenie takiego zwierzaka na dwor, w tych miesiacach.
Curtus
Posty: 15
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 07:17

Re: żółwik

Post autor: Curtus »

A ja mam prośbę - Panowie Eksperci - widać, że się staracie w miarę swojej wiedzy pomagać, pilnować porządku na forum i przedstawiać własne zdanie w sposób łatwy do przyjęcia dlaświeżaka a i Waszeemocjonalne podejście do zwierząt jest bardzo pozytywne - zechciejcie może czasami jednak sami również się podszkolić w zagadnieniach jakie omawiane są w mniej ogólnie znanych tematach jakim jest np. terrarystyka.
Igaly - temat rzeka, proponuję na początek lekturę artykułów w serwisie terrarium.com.pl - jest tam sporo nie tylko o samym żółwiu stepowym, ale i o żywieniu i warunkach życia dla żółwi lądowych utrzymywanych w warunkach sztucznych
Sam przemilczę - po co się produkować pisząc skróty, skoro ktoś już zadał sobie trud i opracował tematykę bardzo dokładnie
Jeżeli po lekturze nadal będziesz miała dodatkowe pytania, chętnie dopowiem
igaly
Posty: 23
Rejestracja: 4 paź 2007, o 13:26

Re: żółwik

Post autor: igaly »

Curtus pisze: Jeżeli po lekturze nadal będziesz miała dodatkowe pytania, chętnie dopowiem
ok, bardzo dziekuję

pozdrawiam.
Piotruś
Posty: 41
Rejestracja: 29 sty 2008, o 02:26

Re: żółwik

Post autor: Piotruś »

Hmm co do oswojenia, żółw się nie oswaja ze środowiskiem a jak już to adaptuje do środowiska odpowiednio przystosowując swoje zachowania do warunków np gdy czuje że robi się chłodno a noc staje się coraz dłuższa wykopuje sobie norke w której zapada w sen-hibernacje ( może również hibernować w lato gdy jest sucho i gorąco i nie ma wystarczających ilości pożywienia )

Ja miałem kiedyś przez 10 lat żółwia greckiego,
z własnych doświadczeń wnioskuję że można go wytresować, przyzwyczaja się również do swojego właściciela rozpoznaje go i jeśli właściciel/ka sobie na to zasłuży
żółwik nie boi się go.

A co do pewnej wypowiedzi - Dobrym pomysłem jest przygotowanie zmiksowaniej mieszanki warzy, owoców, mleka i jajka czy nawet z dodatkiem mięsa, i oczywiście skorupek z jajek i żelatyny,"

nie najlepszym pomysłem jest dać żółwiowi mleka które zawiera laktozę !, białko te nie jest trawione i obkleja ścianki jelita . Nie wszystko co jest dobre dla nas musi być dobre dla żółwia a wracając jeszcze do mleka to jest częste jego nadużywanie przez właścicieli zwierząt chcących dogodzić swoim pupilom.Laktoza jest zwykle dobrze trawiona tylko u młodych ssaków, starsze zatracają tą zdolność. Jest mleko bez laktozy ale z pewnością zamiast płacić 4 razy więcej za takie mleko lepiej kupić odpowiedni do wymagań żywieniowych produkt dla naszego pupila.
kurosu
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2007, o 23:45

Re: żółwik

Post autor: kurosu »

Piotru&#x15B pisze:Hmm co do oswojenia, żółw się nie oswaja ze środowiskiem a jak już to adaptuje do środowiska odpowiednio przystosowując swoje zachowania do warunków np gdy czuje że robi się chłodno a noc staje się coraz dłuższa wykopuje sobie norke w której zapada w sen-hibernacje ( może również hibernować w lato gdy jest sucho i gorąco i nie ma wystarczających ilości pożywienia )

Ja miałem kiedyś przez 10 lat żółwia greckiego,
z własnych doświadczeń wnioskuję że można go wytresować, przyzwyczaja się również do swojego właściciela rozpoznaje go i jeśli właściciel/ka sobie na to zasłuży
żółwik nie boi się go.

A co do pewnej wypowiedzi - Dobrym pomysłem jest przygotowanie zmiksowaniej mieszanki warzy, owoców, mleka i jajka czy nawet z dodatkiem mięsa, i oczywiście skorupek z jajek i żelatyny,"

nie najlepszym pomysłem jest dać żółwiowi mleka które zawiera laktozę !, białko te nie jest trawione i obkleja ścianki jelita . Nie wszystko co jest dobre dla nas musi być dobre dla żółwia a wracając jeszcze do mleka to jest częste jego nadużywanie przez właścicieli zwierząt chcących dogodzić swoim pupilom.Laktoza jest zwykle dobrze trawiona tylko u młodych ssaków, starsze zatracają tą zdolność. Jest mleko bez laktozy ale z pewnością zamiast płacić 4 razy więcej za takie mleko lepiej kupić odpowiedni do wymagań żywieniowych produkt dla naszego pupila.
Hibernacja to sen zimowy. Żółw stepowy nie może hibernować w lecie. Może co najwyżej estywować Żółwie z rodzaju Testudo są odpowiednikami krów. Ich dieta powinna być niskobiałkowa, o małej zawartości węglowodanów i dużej zawartości błonnika. Innymi słowy NIE PODAJEMY owoców, mięsa, mleka, chleba, jaj i innychwymyślnych pokarmów. Z warzyw możemy od czasu do czasu stosować marchew, endywię itp., a przede wszystkim karmimy żółwie zieleniną, którą możemy znaleźć na niezanieczyszczonych łąkach!
Pozdrawiam!
Kaulitz
Posty: 99
Rejestracja: 2 mar 2008, o 18:08

Re: żółwik

Post autor: Kaulitz »

mam dwa pytania
-dlaczego mój żółw wodno-lądowy nie chce wchodzić na wyspe w akwarium?
-jak często żółwiom należy sprzątać akwarium?
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: żółwik

Post autor: Pablo »

Kaulitz pisze:dlaczego mój żółw wodno-lądowy nie chce wchodzić na wyspe w akwarium?
Może mu się nie chce lub mu się nie podoba, a nad wyspą masz oświetlenie?

Kaulitz pisze:jak często żółwiom należy sprzątać akwarium?
Dobre pytanie, to zależy jak woda jest brudna ale jeśli by Ci się nie chciało to możesz zakupić wydajne filtry co prawda one kosztują sporo żółwie wodne a co do żółwi lądowych to praktycznie tak samo, jeśli dużo nabrudzi to należy sprzątnąć wg. nie ma reguł co ile dni etc

Pozdrawiam
Kaulitz
Posty: 99
Rejestracja: 2 mar 2008, o 18:08

niewiem

Post autor: Kaulitz »

Pablo pisze:
Kaulitz pisze:dlaczego mój żółw wodno-lądowy nie chce wchodzić na wyspe w akwarium?
Może mu się nie chce lub mu się nie podoba, a nad wyspą masz oświetlenie?


oświetlenie mam
LoL
Posty: 11
Rejestracja: 11 paź 2008, o 20:18

Re: żółwik

Post autor: LoL »

ja polecam bardziej zolwia wodno - ladowego ozdobnego. sa one duzo tansze na moje oko latwiej sie z nimi zaprzyjaznic. prowadza one berdziej zroznicowany tryb zysia niz ladowe.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości