ZOOTECHNIKA

Gdzie można studiować zootechnikę, jakie są zasady rekrutacji na studia, jak ciężkie są studia, czy znajdę ciekawą i dobrze płatną pracę po zootechnice? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi na forum.
Awatar użytkownika
Carmabelle1
Posty: 232
Rejestracja: 23 kwie 2010, o 23:49

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Carmabelle1 »

Odświeżam wątek, z chęcią dowiem się więcej o kierunku jakim jest zootechnika. Jakie trzeba mieć wyniki żeby się dostać mniej więcej. Interesuje mnie Warszawa, Wrocław, Lublin, Olsztyn i Bydgoszcz. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna.
Eidżi
Posty: 25
Rejestracja: 4 sie 2009, o 09:26

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Eidżi »

Hej mam pytanie myślicie że dostanę się na zootechnikę we Wrocławiu jeżeli mam punktów 240? Bo w tamtym roku próg był 70. i tak się zastanawiam czy mam szanse, bo jednak trochę osób chce na ten kierunek iść.

Tak mi na tym zależy. wygląda na fajny kieruneczek. Już zapłaciłam wpisowe teraz do 8 czekam.
Awatar użytkownika
Carmabelle1
Posty: 232
Rejestracja: 23 kwie 2010, o 23:49

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Carmabelle1 »

Ja mam 257,8 i też jestem ciekawa czy się dostanę.
nicka_91
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2010, o 14:55

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: nicka_91 »

Ja mam 320 i sądzę że się dostanę, ale jak będzie to zobaczymy. Widzę że tu się przyszli Wrocławianie odzywają. Miło poznać i do zobaczenia w październiku)
ludax
Posty: 6
Rejestracja: 5 lip 2010, o 19:08

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: ludax »

Hej.
czy ktoś wybiera się na zootechnikę do Olsztyna?
Ja skladalam na wetę i zootechnika jest dla mnie awaryjna", chociaż sam kierunek wydaje się bardzo interesujący.
Czy jest na forum ktoś kto już studiuje w Olsztynie, bądź jakiś absolwent i podzieliłby się informacjami:
-jak wygląda ze specjalizacją (jakie są opcje i kiedy się ją wybiera)
-jak wyglądają zajęcia praktyczne (czy jest ich dużo?)
-byla tu mowa o egzaminach z jeździectwa. czy na wszystkich specjalizacjach?

Pozdrawiam D
mam nadzieję, że odbędzie się jakaś integracja
Lavinia
Posty: 6
Rejestracja: 12 sie 2009, o 11:29

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Lavinia »

Z tego co wiem to tylko na specjalizacji końskiej jest ten egzamin.A czy ktoś składał może do Poznania?
kinia16
Posty: 1
Rejestracja: 7 lip 2010, o 21:07

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: kinia16 »

ja mam takie pytanie bo chciałabym w przyszłości hodować psy tresować je itp. czy tu jest do czegoś potrzebna zootechnika ? bo wszędzie widze tylko hodowla koni świń itp. a nie mam pojęcie na jakie studia moge iść żeby zrealizować swoje marzenie .
Eidżi
Posty: 25
Rejestracja: 4 sie 2009, o 09:26

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Eidżi »

Kurcze dopiero po południu są wyniki. a nie wiecie jak w tamtym roku przyjmowali Szkoda że wtedy nie spojrzałam. Mam nadzieje, że sie uda.
Awatar użytkownika
Carmabelle1
Posty: 232
Rejestracja: 23 kwie 2010, o 23:49

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Carmabelle1 »

właśnie nie wiem jak było w tamtym roku/
Kurde, szkoda, że dopiero po południu wyniki. Denerwuję się
Awatar użytkownika
Sznurówka
Posty: 8
Rejestracja: 31 sty 2009, o 21:22

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Sznurówka »

Na zootechnikę we Wrocławiu wezmą wszystkich chętnych.

Dla ciekawostki: w zeszłym roku na liście zakwalifikowanych było 250 osób z czego odeszło 80 i w Dniu Wstępnym było 170. Do sesji letniej przystąpiło 130.
lesniktuchola
Posty: 2
Rejestracja: 8 lip 2010, o 11:42

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: lesniktuchola »

Witam. Mam pytanie czy jest może jednak ktoś kto ma lub chce mieć styczność z zootechniką na UTP w Bydgoszczy? Uczelnia przyjmuje prawie 200 osób a tutaj ani jednej osoby? Ja wybieram się na specjalizacje hodowla zwierząt wolno żyjących i gospodarka łowiecka". Jestem po Technikum Leśnym w Tucholi, a łowiectwo interesowało mnie od zawsze. Pytanie tylko jak z pracą? Istnieje NRŁ i PZŁ, ale niestety przyjmowanie na etat w tych instytucjach odbywa się drogą wyboru, czyli swój popiera swego. Wiem że ewentualna praca czeka również w ośrodkach hodowli zwierzyny, czy np. w parkach narodowych. Czy jest tutaj ktoś możne po tej specjalności bądź ktoś kto miał z nią styczność/ wie coś na ten temat? No i niech się w końcu odezwie Bydgoszcz.
Awatar użytkownika
Carmabelle1
Posty: 232
Rejestracja: 23 kwie 2010, o 23:49

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Carmabelle1 »

U mnie jednym z miast do wyboru jest Bydgoszcz, ale szczerze mówiąc wolałabym gdzieś indziej, to to taka ostatnia deska ratunku, może dlatego że nie kończyłam takowego technikum jak osoba wyżej a łowiectwo interesuje mnie średnio dość. Chociaż praca w parku narodowym wydaje mi się ciekawa.
lesniktuchola
Posty: 2
Rejestracja: 8 lip 2010, o 11:42

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: lesniktuchola »

Kolega To rzeczywiście kierunek dla zapaleńców chcących być przede wszystkim myśliwymi. Praca w parkach jaką mam na myśli, to zarządzanie obwodami łowieckimi. Na terenie parków narodowych nie odbywa się gospodarka łowiecka prowadzona przez koła łowieckie. Regulacją stanów zwierzyny zajmują się więc wyspecjalizowani pracownicy parku. No ale może ktoś jeszcze chętny na UTP?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość