Zwalczanie ślimaków

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: badger »

najpopularniej w akwariach wystepuja zatoczki i blotniarki. Lepiej je usun jak najszybciej, jesli nie zdazyly jeszcze zlozyc jaj to uda Ci sie zapobiec ich rozprzestrzenieniu na caly zbiornik
karolka

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: karolka »

Kupiłam sobie ślimaki, które czyszczą odchody rybek. Kilka dni potem zauwaŻyłam Że jedna z moich rybek miała do mięsa pocharataną płetw, uŻywałam róŻnych lekarstw i juŻ myślałam Że jest ok, ale kilka dni potem zauwaŻyłam Że trzy ślimaki poŻerają moją rybke :( to było straszne. Co mam teraz zrobić? :(
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: badger »

Jakos nie moge uwierzyc zeby to slimak pogryzl ogon twojej rybie, wez pod uwage roznice w szybkosci i zwinnosci tych zwierzat. To ze zjadaly rybe lezaca na dnie jest zupelnie normalne.
karolka pisze:Co mam teraz zrobić?
wedlug mnie slimaki nie ponosza zadnej winy za smierc ryby, a jak juz koniecznie chcesz sie ich pozbyc to zawsze mozesz je sprzedac lub oddac do sklepu
mono

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: mono »

Mam pytanie chyba trochę wstydliwe, ale ja naprawdę tego nie wiem. Miesiąc temu likwidowałam ślimaki. Przedwczoraj jednego dojrzałam,jest tylko jeden. Czy ślimaki są obojnakami? ZaleŻy mi na szybkiej odpowiedzi, bo nie wiem czy mam go odławiać.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: badger »

Niektore sa rozdzielnopolciowe a niektore to obojnaki. Te najpopularniejsze w akwariach czyli zatoczki sa obojnakami
mono

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: mono »

Dzięki. badger, idę na niego polować.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: Jakusz »

Ale chyba nie myślisz, że jeden ślimak jest w stanie sam siebie zapłodnić? do tego potrzebne są dwa osobniki.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: badger »

JakubikF, oczywiscie sam siebie nie zaplodni ale czasem slimaki rozmnazaja sie przez partenogeneze. Moja siostra rok temu kupila jedna ampularie do akwarium i kilka tygodni temu slimak sam wydal na swiat potomstwo mimo ze ampularie sa rozdzielnoplciowe U zatoczkow tez jest to mozliwe. Poczytaj na forum akwarystycznym

[ Dodano: Sro Mar 28, 2007 18:24 ]
teraz pomyslalem jeszcze o tym ze moze slimaki potrafia po prostu dlugo przechowywac nasienie partnera? a nam sie wydaje ze to partenogeneza. nie wiem czy jest to mozliwe
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: Jakusz »

Ja odnosiłem się do mono nie do Ciebie badger Ależ oczywiście, że masz rację, tylko z wypowiedzi mono wynikało, że chce odłowić ślimaka, bo jeśli jest hermafrodytą to może się rozmnożyć będąc jedynym ślimakiem w akwarium, a takie podejście jest nieprawdziwe.
Cenzura

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: Cenzura »

Ja rozgniatałęm ślimaki, rozgniatałem, a ryby je jadły. Tak mi poradzili w sklepie. :yahoo:
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: badger »

Cenzura pisze:Ja rozgniatałęm ślimaki, rozgniatałem, a ryby je jadły. Tak mi poradzili w sklepie.
Troche brutalne Ja kiedys jak mialem w jednym akwarium welony a w drugim inwazje slimakow to z zaslimaczonego akwarium zbieralem je i wrzucalem do welonow chyba im smakowalo bo zawsze zjadaly wszystkie
mono

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: mono »

JakubikF pisze:Ale chyba nie myślisz, Że jeden ślimak jest w stanie sam siebie zapłodnić?.
Gdybym to widziała to bym się nie pytała.
mono

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: mono »

Ja zlikwidowałam ślimaki ale niestety wiązało się to z kosztami. Wyrzuciłam Żwir, roślinki,wszytko wygotowałam. Jeden gdzieś sie uchował ale juŻ go nie ma.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości