Zwalczanie ślimaków

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
Cancer200

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: Cancer200 »

Hmm, ja kiedyś miałem plagę ślimaków, wykończyłem je normalnie - co któregoś widziałem, to wyławiałem. Po miesiącu nie został po nich nawet ślad.

Inna sprawa, Że teraz mam raki i ślimaki by się przydały, a takich, jak miałem wcześniej (sporawe, bardzo płodne) w Żadnym sklepie nie mogę znaleźć :P.
Swoją drogą 2 zł za takie chodzące gówienko to sporo.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: dawidw »

ja bym zostawił wszystko tak jak jest, pewnie cos umrze, inne przezyje. przyroda dazy do równowagi i to jest w niej najpiękniejsze.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: badger »

dawidw, niestety ta równowaga w akwarium wygląda tak że ślimaki mnożą się w nieskończoność bo nie ma żadnego czynnika ograniczającego
Ba¶kapan

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: Ba¶kapan »

Dzięki za wasze rady ze ślimakami.TeŻ mam ten problem.Niszczę je ręcznie.Od pewnego czasu jednak pojawiły się świderki i zauwaŻyłam,Że jest ich coraz więcej , zastanawiałam się nad tym czy teŻ ich nie zniszczyć i chyba tak zrobię. Ja teŻ miałam dwa duŻe ślimaki ,które kupiłam za poradą sprzedawczyni ze sklepu zoologicznego i wyrzuciłam je szybko poniewaŻ widziałam jak poŻerały moje rybki. :)Mam równieŻ problem z roślinkami wyglądają jakby je coś pogryzło i po pewnym czasie giną :( doradŻcie co robić?
aisa

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: aisa »

Ja mam 300l akwa i tysiące ślimaków :( Nawet po gruntownym czyszczeniu po jakimś czasie pojawiły się znowu!Teraz to nawet patrzć mi się na to akwarium nie chce!Mam wraŻenie, Że na dnie jest więcej ślimaków niŻ kamieni!
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: dawidw »

aisa, zarejestruj sie na forum i wrzuc zdjecie tego akwarium, powinna byc piekna fotka z tyloma slimakami
Sandra

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: Sandra »

Ja teŻ mam problem ze slimakami dopiero dostałam akwarium niestety tylko 112 l a slimaki pojawiły mi sie po kilku dniach a mam raczej delikatne ryby bo neonki raczej nie sa twarde tylko delikatne narazie mam mało ryb ale mam zamiar je dokupic ale gdy zobaczyłam slimaki sie wstrzymałam

Co mam zrobić ?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: badger »

ślimaki na pewno nie zagryzą Ci neonków:) nie masz co się bać
gienek
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2007, o 18:54

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: gienek »

jeżeli chodzi o usuwanie ślimakow to jest to bardzo trudne.

1. Usówać ślimaki na szybach i te które widzimy na roślinach, filtrze i grzałce przynajmniej 2 razy dziennie. to pomorze na ograniczyć ich populacje
2. Częstrze podmiany wody
3. Nie przekarmiaci ryb
4. Marchewkowe pułapki na noc ( nie radze stosować w dóżych akwa poniewasz nic sie nie złapie, lub niewiele)
Te cztery zasady pomogom pozbyć sie ślimaków, po takich zabiegach radze wprowadzić do akwa bocje, które pomogą rególować ilość ślimaków
Stosować do skutku jeżeli zobaczycie żę to nic niedaje bo ślimak zagnieździły się na dobre w ostateczności użyjcie chemi, (sprzedawca w zoologicznym pomoże wam w doborze środka) ale to w ostateczności poniewarz chemia może zagroźć rybom i roślinom.

Życze miłego wojowania ze ślimakami
Kamczatka
Posty: 4
Rejestracja: 19 sty 2008, o 12:32

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: Kamczatka »

Dobrze lapia sie na gotowana marchewke ale trzeba sie z tym liczyc ze zawsze zostana jakies niedobitki. Ja w ostatecznosci przenioslam ryby i wyprazylam dno akwarium w piekarniku. Pomoglo
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: krzysiek j »

Anik ,dzienki za sposób na marchewkę
jujork
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2008, o 16:43

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: jujork »

Streściłem troche forum:)

Sposoby ograniczenia populacji ślimaków:

1 Usówać ślimaki te które widzimy przynajmniej 2 razy dziennie.
2 Częstrze podmiany wody.
3 Nie przekarmiac ryb.

Sposoby usuwania ślimaków:

1.0 Mechanicze.
1.1 Ręczne
a) Codziennie rano, po włączeniu światła zebrać wszystkie zuważone ślimaki, wyrzucić je lub rozgnieść i nakarmić nimi ryby.
1.2 Za pomocą przyżądów
a)Za pomocą pułapki na ślimaki firmy JBL

2.0 Metody naturalne
2.1 Roślinne
a) Metodana marchewkę przegotowaną marchewkę włożyć na pare godzin do akwarium.
2.2 Niektóre gatunki ryb zjadają ślimaki:
a) Bocje wspaniałe - wada: powinny być trzymane w stadku i nie wkażdym akwarium znajdzie się jeszcze dla nich miejsce.
b) Kolcobrzuch - wada: zje nie tylko ślimaki, ale i innych współmieszkańców
c) Wielkopłetw wspaniały - wada: agresywny, nie nadaje się do akwarium ogólnego
d) Giętkoząb czarnobrzusznyopaczek (Synodontis nigriventris) wada: podobnie jak bocja lubi żyć w stadku.
e) Bojownik, szczególnie samice - wada: niektórzy twierdzą, że się ociągają z robotą
f) Niektóre pielęgnice - zjadają najczęściej ikrę lub młode ślimaki.

3 Chemiczne (nie polecane )
a) TROPICAL Limna-Tox
b) SERA schnekopur

i problem z głowy
andros
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2008, o 12:18

ŚlimaKi !!!!

Post autor: andros »

Może mi ktoś podpowiedzieć jak zrobić pułapkę marchewkową na ślimaki? Borykam się już z nimi od kilku tygodniRoślinki marnieją a ślimaki mają się dobrze,chociaż sporo ich wyłapuję.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości