Zwierzak na studiach

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Zwierzak na studiach

Post autor: iSzymur »

Cześć, jak w temacie, jako ogromny fan zwierząt chciałbym po wyjeździe na studia (weta Kraków/Olsztyn/Lublin) zaadoptować sobie psa/kota/agamę brodatą zastanawiam się tylko nad kilka rzeczami, a przede wszystkim nad tym czy będę miał na tyle czasu, żeby zwierzakiem się zajmować (agamy nie potrzebują tak dużo uwagi, ale taki psiak.) zakładając, że będę mieszkał sam. a po drugie- ile może kosztować utrzymanie takiego zwierza? oczywiście nie chodzi o dużego psa jesteście/byliście w podobnej sytuacji? na studia wyjadę z rodzinnego miasta, więc nie ma mowy żeby rodzina się nimi zajmowała.
Karibu
Posty: 375
Rejestracja: 2 lut 2013, o 11:44

Re: Zwierzak na studiach

Post autor: Karibu »

ze mnie też fan zwierzów. Co to za życie jak nikt ci się nie wiesza na firankach albo nie wyżera dziur w poduszce w ramach szukania atrakcji, nie?


mam psa i kota, pies bardziej czasochłonny. Gdy mieszka się samemu i wykazuje tendencję do przesypiania ostatecznego budzika, może się pojawiać kłopot z porannymi spacerami. Musisz biec a tu pies się na ciebie gapi: ty, człowiek, SPACER może co?:/ No i popołudnia co zrobić z psem, kiedy zajęcia są. A wyjść musi. Koty inna sprawa, wiadomo. Się zajmą sobą, mogą nawet zostać dwa dni same, jeśli się je nauczy bycia grzecznym i zostawi wodę i jedzenie. Koty po mojemu droższe w utrzymaniu, głównie dlatego, że lubią:/ sobie od czasu do czasu ot, zachorować żeby nie było nudno. Pies mam wrażenie mniej wymagający na na tej płaszczyznie. Ale to też pewno kwestia indywidualna. U mnie tak jest, że koty droższe niż wielki pies. Bo one ciągle coś i trzeba iść do lecznicy. No i strasznie dużo jedzą:/ i tyją
O tych aga-cośtam nie piszę, bo nawet nie wiem co to jest, mówiąc szczerze:-)

ja polecam kota. Mniej wymagający, co pewno ważne na studiach. A najlepiej dwa. Jeszcze mniej wymagające. No i fajne są:-) fajniejsze niż psy-) tak po mojemu.

no i ze schroniska jak coś to bierz:-) tam są same świetne zwierzaki:-)
Awatar użytkownika
Incendio
Posty: 75
Rejestracja: 24 lut 2013, o 12:29

Re: Zwierzak na studiach

Post autor: Incendio »

Gdybym była na Twoim miejscu, to pies stanowczo odpada. Trzeba z nim wychodzić i w ogóle dużo roboty z nim jest. Kotki są takie kochane, pocieszne, zawsze wspomogą w nauce Ja zdecydowanie wybrałabym kota, chociaż zastanawiałabym się nad tą agamą, bo w sumie gady są fascynujące i fajnie by było mieć na utrzymaniu coś takiego Chociaż z drugiej strony, ani tego nie pogłaskasz, ani nie przytulisz Poza tym kot chyba wyszedłby najtaniej, nie licząc niespodziewanych wizyt u weterynarza etc.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Zwierzak na studiach

Post autor: iSzymur »

Jak to nie pogłaskasz i nie przytulisz agamy, całkiem przyjazne są chyba, że ktoś bezwzględnie wymaga futerka
Awatar użytkownika
Incendio
Posty: 75
Rejestracja: 24 lut 2013, o 12:29

Re: Zwierzak na studiach

Post autor: Incendio »

Może i przytulisz, ale mimo wszystko taki kotek zawsze Ci wskoczy na kolana, będzie chciał się pieścić No i oczywiście to futerko
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Zwierzak na studiach

Post autor: annusza »

Ja też polecam kata : ). Jestem ogromną kociarą : ). Kotki są czyściutkie, milutkie, sama słodycz : ). Raczej nie hałasują i się nie śliną, w odróżnieniu od psów, nie muszą wychodzić na spacerki.
A koszty utrzymania już zależą głównie od tego czym chcesz je karmić. + żwirek, kastracja/sterylizacja, szczepienia i ewentualne wizyty u weterynarza (które z czasem chyba będą Ci coraz mniej potrzebne ).
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Zwierzak na studiach

Post autor: iSzymur »

A ile was kosztuje utrzymanie kota odnośnie jedzenia? Wiadomo, chciałbym mu urozmaicać w miarę możliwości dietę, ale sam też muszę czasem coś zjeść
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Zwierzak na studiach

Post autor: annusza »

Cóż. Jak już pisałam, do zależy czym chcesz kota karmić. Dla porównania: 2kg suchej Royal Canin 70-80zł, 2kg suchej Whiskasa ok. 20zł. To dwa przykłady karm o zupełnie innej zawartości mięsa, ja osobiście zaopatruję moje koty w karmy ze środkowej półki cenowej, ok. 16-17zł/kg. Urozmaicać raczej nie musisz, koty źle znoszą zmiany pokarmu. Można karmić tylko karmą suchą, można serwować dodatkowo mokrą - to też wpływa na bilans wydatków. No i warto dodać, że duży worek karmy=dużo mniejsze koszty .
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Zwierzak na studiach

Post autor: zoo_ »

Royal jest drogi jeśli chodzi o jakość karmy. RC to już bardziej firma medialna niż produkująca jedzenie, dużo więcej kasy wkładają w rozreklamowanie się niż w jakość.

Whiskas to zło", tym się nie karmi na stałe Też droga w stosunku do ceny, bo medialna dość. Jest dużo więcej karm zbliżonych cenowo a posiadających np. 20% mięsa a nie 4%.

Jak wspomniałam najlepsze karmy są bez zboża i z dużą ilością mięsa w składzie.
Najlepszym można też nazwać BARF, czyli dietę naturalną, ale trzeba go suplementować no i poświęcać chwilę czasu na przygotowanie.

Umiarkowanie cenowo i czasochłonnie będzie zapewne karmienie karmą z średniej półki + urozmaicanie diety surowym mięsem, jajkami, twarożkiem, itp

Jeśli chodzi o utrzymanie kota to prócz jedzenia trzeba niestety doliczyć żwir, który tani też nie jest.

Najlepiej jak pójdziesz na studia i sam zobaczysz ile tego czasu masz Ludzie na stancjach mają psy i jakoś dają radę. Plusem jest to, że możesz zabrać sierściucha ze sobą na wykłady, więc po drodze ma okazję się załatwić i nie jest przez te pare godzin sam w domu.
Dobrym pomysłem jest też gryzoń, dużo ludzi na wecie ma szczury albo króliki
Ale to wszystko zależy od Twoich upodobań.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Zwierzak na studiach

Post autor: iSzymur »

Jak to zabrać zwierzaka na wykłady, siedzieć z nim na sali i słuchać?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Zwierzak na studiach

Post autor: zoo_ »

Jasne. Sierściuch siedzi obok Ciebie, ewentualnie krąży między ludźmi. Na pewno nie będzie mu doskwierał brak głaskania i drapania za uchem Tylko trzeba być pewnym, że zwierz będzie umiał się zachować i trzeba oczywiście samemu umieć nad nim zapanować.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Zwierzak na studiach

Post autor: Mårran »

Takie rzeczy tylko na wecie
Pani Buka
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Zwierzak na studiach

Post autor: iSzymur »

To mnie zaskoczyliście. O jakich zwierzętach mowa? Nad kotem ciężko zapanować i jeszcze do tego skupić się na wykładzie, a pies się chyba zanudzi, bo przecież nie mogę założyć, że będziemy się nim zajmować dlatego że po 1 to mój pies, a po 2 nie każdy może mieć ochotę żeby mu na wykładzie zwierz zawracał tyłek
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości