Bioanalityka na Politechnice Śląskiej

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Radish22
Posty: 20
Rejestracja: 5 paź 2008, o 20:09

Bioanalityka na Politechnice Śląskiej

Post autor: Radish22 »

Bardzo interesuje mnie ten kierunek,zastanawiam się jak to wygląda od strony teoretycznej.Czy rzeczywiście ciekawy i niemonotonny odłam inżynierii na politechnice. Nie jestem pewny czy wpierw muszę dostać się na chemie, a dopiero potem jako specjalizacje wybieram bioanalitykę ?
Tu znajdziecie info na ten temat może ktoś zrozumie to dokładniej niż ja i wypowie się na temat tego kierunku.

Kierunek może być ciekawy
warto rzucić okiem.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Bioanalityka na Politechnice Śląskiej

Post autor: jagodzio »

Ciężko określić, czy jest tociekawy i niemonotonny odłam inżynierii", bo zależy co kogo interesuje Normalnie startujesz na chemię, a potem wybierasz sobie specjalizację. Najprawdopodobniej po 2 latach (pierwsze dwa lata mają taki sam plan trzy kierunki: chemia, inżynieria chemiczna i procesowa, technologia chemiczna), bo wtedy zmienia się plan, albo dopiero na magisterskich. Tak czy inaczej tam niżej masz opis kierunku, jeśli chcesz tu dorwać kogoś kto studiuje konkretnie tę specjalizację, to będzie ciężko. Studia na PŚ to głównie fizyka i matematyka, jeśli lubisz te przedmioty - zapraszamy. Dopiero potem masz przedmioty ściśle specjalistyczne. Na chemię bardzo łatwo się dostać - trudniej utrzymać.
Radish22
Posty: 20
Rejestracja: 5 paź 2008, o 20:09

Re: Bioanalityka na Politechnice Śląskiej

Post autor: Radish22 »

fajnie by było gdyby ktoś miał z tym bliższy styk fakt faktem za matematyką nie przepadam,ale jestem całkiem dobry, fizyki po prostu miałem mało w liceum ale to nie jest tak że jej nie lubię Zastanawiam się jakie są progi punktowe bioanalitykę.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Bioanalityka na Politechnice Śląskiej

Post autor: jagodzio »

No przecież Ci napisałam, że nie na bioanalitykę startujesz tylko na chemię! Jeśli chcesz - mogę Ci dać nr gg dziewczyny, która studiuje teraz na pierwszym PŚ roku chemię. Z tego co wiem, ma też znajomych ze starszych lat, więc pewnie jest obeznana w tym temacie. Progi są naprawdę niskie. Czasem nawet jest więcej miejsc niż chętnych. Zresztą nawet jak Ci powiem, że np. 25 punktów (taki był na inżynierię chemiczną i procesową w zeszłym roku), to co Ci to da? PŚ ma swój sposób liczenia punktów, który zresztą jest podany na stronie głównej. Jeśli wybierałbyś się na PŚ to radzę Ci przysiąść nad matą i fizą w wakacje, bo potem może być ciężko
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Bioanalityka na Politechnice Śląskiej

Post autor: Batha »

niski próg na Chemię? musiał Ci się z IChiPem, lub makro pomylić. Na chemię było ok 52 pkt. i jeśli faktycznie jest więcej miejsc niż chętnych, to czemu na listach, przy nazwiskach niektórych osób z list na TCh i IChIP było napisane: przeniesiony z kierunkugtChemia<<. jak mogło miejsc zabraknąć, skoro jest więcej miejsc niż chętnych?
jagodzio pisze:(pierwsze dwa lata mają taki sam plan trzy kierunki: chemia, inżynieria chemiczna i procesowa, technologia chemiczna)
skąd to wzięłaś?
jagodzio pisze:Studia na PŚ to głównie fizyka i matematyka
na wszyściutkich kierunkach?na wydziale Chemicznym mata i fiza sa tylko na pierwszym roku, a studia inżynierskie trwają 3,5 lat. hmmm
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Bioanalityka na Politechnice Śląskiej

Post autor: jagodzio »

batha pisze:niski próg na Chemię? musiał Ci się z IChiPem, lub makro pomylić. Na chemię było ok 52 pkt. i jeśli faktycznie jest więcej miejsc niż chętnych, to czemu na listach, przy nazwiskach niektórych osób z list na TCh i IChIP było napisane: przeniesiony z kierunkugtChemia<<. jak mogło miejsc zabraknąć, skoro jest więcej miejsc niż chętnych?
Heh, ciekawa jestem co dla Ciebie znaczy wysoki próg. Te progi były śmiesznie niskie w zeszłym roku. Fakt, że na ICiP były niższe, ale nie jakoś bardzo dużo.
batha pisze:
jagodzio pisze:(pierwsze dwa lata mają taki sam plan trzy kierunki: chemia, inżynieria chemiczna i procesowa, technologia chemiczna)
skąd to wzięłaś?
Ze strony internetowej, czy z jakiegoś profilu studenckiego. A może było to wywieszone na jakiś listach na wydziale? Nie pamiętam już, ale w każdym bądź razie to pewna informacja. Byłam przez krótki czas studentką chemii.
batha pisze:
jagodzio pisze:Studia na PŚ to głównie fizyka i matematyka
na wszyściutkich kierunkach?na wydziale Chemicznym mata i fiza sa tylko na pierwszym roku, a studia inżynierskie trwają 3,5 lat. hmmm
Może raczyłabyś całość zacytować?
jagodzio pisze:Studia na PŚ to głównie fizyka i matematyka, jeśli lubisz te przedmioty - zapraszamy. Dopiero potem masz przedmioty ściśle specjalistyczne.
Miałam na myśli początek, czyli pierwszy rok. Adopiero potem", czyli jeśli uda Ci się przetrwać pierwszy rok masz specjalistyczne przedmioty. Nie łap mnie na słówka.
A Ty studiujesz na Politechnice Śląskiej, że tak mnie besztasz?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Bioanalityka na Politechnice Śląskiej

Post autor: Batha »

jagodzio pisze: Heh, ciekawa jestem co dla Ciebie znaczy wysoki próg. Te progi były śmiesznie niskie w zeszłym roku. Fakt, że na ICiP były niższe, ale nie jakoś bardzo dużo.
ok 2 razy wyższy
jagodzio pisze: Ze strony internetowej, czy z jakiegoś profilu studenckiego. A może było to wywieszone na jakiś listach na wydziale? Nie pamiętam już, ale w każdym bądź razie to pewna informacja. Byłam przez krótki czas studentką chemii.
nie dwa lata, a rok. zobacz na to:
zobacz-ten-plik.pdf
(318.77 KiB) Pobrany 25 razy
zobacz-ten-drugi-plik.pdf
(220.12 KiB) Pobrany 25 razy
zobacz-ten-3-plik.pdf
(982.51 KiB) Pobrany 26 razy
jak widać, nie jest to pewna informacja.
jagodzio pisze: Miałam na myśli początek, czyli pierwszy rok. Adopiero potem", czyli jeśli uda Ci się przetrwać pierwszy rok masz specjalistyczne przedmioty.
jak spojrzysz na linki, które podałam, to zobaczysz, że dopiero na VII semestrze jest cos takiego jak przedmioty specjalizujące. np taka kystalografia na IV sem to chyba nie ma wiele wspólnego z bioanalityką?
nie łapię Cię za słówka, tylko weryfikuję to co napisałaś.
jagodzio pisze:Studia na PŚ to głównie fizyka i matematyka, jeśli lubisz te przedmioty - zapraszamy. Dopiero potem masz przedmioty ściśle specjalistyczne.
tak, ale chyba niemal wszędzie na pierwszym roku jest mata i fiza- nie tylko na PŚ.
A Ty studiujesz na Politechnice Śląskiej, że tak mnie besztasz?
tak, studiuję.
Radish22
Posty: 20
Rejestracja: 5 paź 2008, o 20:09

Re: Bioanalityka na Politechnice Śląskiej

Post autor: Radish22 »

Ej dziewczyny nie kłóćcie się Batha jeżeli jesteś już na chemii to powiedz jeszcze raz dokładnie jak to wygląda od strony technicznej, bo wiem już od jagodzio że po 2 latach wybieram specjalizacje.w tym wypadku bioanalitykę, a potem ile lat jeszcze zostaje ?
Wydział chemii jest w Gliwicach? Mam racje? I czy z punktacją 50-70% chem roz. Biol roz. 60-80% się dostane tzn. czy w ogóle biorą pod uwagę biologię
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Bioanalityka na Politechnice Śląskiej

Post autor: Batha »

Radish22 pisze:Batha jeżeli jesteś już na chemii
na szczęście nie. moja współlokatorka jest, więc co nie co na pewno wiem
Radish22 pisze:Wydział chemii jest w Gliwicach?
tak. jeszcze jest zamiejscowy ośrodek dydaktyczny w DG, ale tam tylko TCh jest
Radish22 pisze:? I czy z punktacją 50-70% chem roz. Biol roz. 60-80% się dostane tzn. czy w ogóle biorą pod uwagę biologię
biole biorą, przedmioty, które biorą pod uwagę są na stronie dot. rekrutacji. a to, czy z taką punktacją się dostaniesz, to ciężko mi powiedzieć. Próg na początku może być sztucznie zawyżony przez ludzi z kierunków medycznych, ale jak oni sobie już pójdą to myslę, że Ci się uda
Radish22 pisze:jak to wygląda od strony technicznej
studia? jakieś konkretne pytania? macie brzydką salę co laborków z fizy. i ciemni też nie macie. Panią w dziekanacie macie wspólnie z IChIPem na pierwszym semestrze mieliście mniej okienek i wolny poniedziałek
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Bioanalityka na Politechnice Śląskiej

Post autor: jagodzio »

batha pisze:
jagodzio pisze: Heh, ciekawa jestem co dla Ciebie znaczy wysoki próg. Te progi były śmiesznie niskie w zeszłym roku. Fakt, że na ICiP były niższe, ale nie jakoś bardzo dużo.
ok 2 razy wyższy
Wg mnie i tak nie jest wysoki.
batha pisze:nie dwa lata, a rok. zobacz na to:
jak widać, nie jest to pewna informacja.
Ok. Masz rację - pomyliło mi się z biotechnologią.
batha pisze:tak, ale chyba niemal wszędzie na pierwszym roku jest mata i fiza- nie tylko na PŚ.
Ale na politechnikach bardziej przycisną osobników z tych przedmiotów i w efekcie sporo osób odpada!
Radish22 pisze:Ej dziewczyny nie kłóćcie się
My się nie kłócimy. My dyskutujemy
Radish22 pisze:wiem już od jagodzio że po 2 latach wybieram specjalizacje.w tym wypadku bioanalitykę, a potem ile lat jeszcze zostaje ?
Ej, nie traktuj tego jak pewną informację. To były moje przypuszczenia, że po 2 latach Może po roku. W każdym bądź razie w trakcie trwania studiów. Studia inżynierskie trwają 3,5 roku, a magisterskie 1,5.
Radish22 pisze:I czy z punktacją 50-70% chem roz. Biol roz. 60-80% się dostane tzn. czy w ogóle biorą pod uwagę biologię
Spokojnie się dostaniesz. Moja koleżanka, która teraz tam studiuje miała ok. 45% z chemii rozszerzonej i ok. 50% z biologii rozszerzonej. Nie wiem, czy dostała się przy pierwszej liście, ale wydaje mi się, że tak. Stąd moja opinia o śmiesznie niskich progach.
Wydaje mi się, że biorą pod uwagę chemię, biologię, matematykę, fizykę, polski i angielski. Im więcej zdajesz tym lepiej, bo możesz podać wyniki ze wszystkich przedmiotów. Wg mnie jest to totalnie idiotyczny system. Kto to widział, żeby liczył się polski i ang na polibudzie?! Ogólnie na studiach wg mnie jest dość mało zajęć, bo np. mają wolny dzień. No i tak w zasadzie to do nauki na pierwszym roku masz tylko fize, mate i chemię, bo reszta to takie pitu-pitu typu ekonomia i język obcy.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Bioanalityka na Politechnice Śląskiej

Post autor: Batha »

jagodzio pisze:Im więcej zdajesz tym lepiej, bo możesz podać wyniki ze wszystkich przedmiotów.
każą podawać wszystko (dzwoniłam się pytałam), liczą średnią ważoną- sądzę, że lepiej zdać mniej, a lepiej
jagodzio pisze:Ogólnie na studiach wg mnie jest dość mało zajęć, bo np. mają wolny dzień. No i tak w zasadzie to do nauki na pierwszym roku masz tylko fize, mate i chemię, bo reszta to takie pitu-pitu typu ekonomia i język obcy.
tak było na pierwszym semestrze. potem dojdzie jeszcze grafika inżynierska i rysowanie pracy kilka h (niektórzy podobno i kilkanaście- O.o
wbrew pozorom, nie trzeba być geniuszem mat-fiz, żeby się utrzymać
Radish22
Posty: 20
Rejestracja: 5 paź 2008, o 20:09

Re: Bioanalityka na Politechnice Śląskiej

Post autor: Radish22 »

chyba mi nie powiesz że trzeba jakoś zajebiście rysować.nie twierdzę że nie potrafię , ale nie lubie !
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Bioanalityka na Politechnice Śląskiej

Post autor: Batha »

jakoś szczególnie świetnie to nie. głównie uwagę zwracają na to, czy pismo jest techniczne, strzałka od linii wymiarowej ma dobry grot, czy jest dobrze zwymiarowane.
ja jakoś szczególnie super dobra i dokłada rysowniczka nie jetem, a zawsze do tej pory dostawałam 4
ps. ja też nie lubię. Nikt, kogo znam nie lubi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość