biologia czy analityka medyczna??

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
kalinkanat
Posty: 17
Rejestracja: 17 maja 2008, o 15:33

biologia czy analityka medyczna??

Post autor: kalinkanat »

Witam
mam dylemat, w tym roku rozpoczynam pierwszy rok studiów, dostałam się na biologię na UAM i na analitykę medyczną na UM w Poznaniu, nie wiem co wybrać.
dużą wagę przykładam do tego co będę mogla robić po tych kierunkach i jakie są perspektywy pracy.

przegladając fora zauważyłam że po analityce jest duzo mniejsze pole do popisu jeśli chodzi o możliwości zatrudnienia i rozwoju. czy to prawda?
mouse83
Posty: 9
Rejestracja: 4 sie 2008, o 09:40

Re: biologia czy analityka medyczna??

Post autor: mouse83 »

ja skończyłam biologię i teraz wiem, że nie był to najlepszy wybór. Jeśli nie masz zamiaru uczyć w szkole to na Twoim miejscu wybrałabym analitykę, bo po niej bez problemu możesz pracować w lab na wyższym stanowisku niż po biologii. Ja teraz zaczynam studia podyplomowe na kierunku analityka medyczna, więc jeśli masz wybór to idź na nią od razu
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: biologia czy analityka medyczna??

Post autor: Gekon »

W sumie to zależy głownie od zainteresowań. Na Analityce masz niektóre przedmioty typowo medyczne. Najlepiej zobacz program studiów Analityki i biologii.
Napewno coś wybierzesz.
Powodzenia
kalinkanat
Posty: 17
Rejestracja: 17 maja 2008, o 15:33

Re: biologia czy analityka medyczna??

Post autor: kalinkanat »

wielkie dzięki za odpowiedź

Przeglądałam programy studiów obu kierunków, zdecydowanie bardziej interesują mnie zagadnienia medyczne, więc pasuje analityka. Ktoś z moich znajomych stwierdził że po biologii będe miała większy wybór co chcę robić, jednak sama nie wiem czy to prawda.

Zastanawiam się jeszcze czy jest możliwość np po pierwszym roku przeniesienia się z analityki na farmacje. (mam na myśli UM w Pozaniu) to by najbardziej mi odpowiadało gdybym uznała że analityka to nie to co chcę w życiu robić.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: biologia czy analityka medyczna??

Post autor: Gekon »

Myślę,że mogla by być możliwość jeśli oba kierunki mają takie same przedmioty w 1 roku. A w przypadku analityki i farmacji może tak być prawdopodobnie, chociaż ostatnio chyba coś pomotali w tych programach, ale nie wiem czy w POZANIU
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: biologia czy analityka medyczna??

Post autor: Padre Morf »

kalinkanat pisze:Zastanawiam się jeszcze czy jest możliwość np po pierwszym roku przeniesienia się z analityki na farmacje.
musiałabyś wystartować w rekrutacji na farmacje i sie dostać.
kalinkanat
Posty: 17
Rejestracja: 17 maja 2008, o 15:33

Re: biologia czy analityka medyczna??

Post autor: kalinkanat »

czytałam regulamin studiów i jest tam coś takiego, student ma prawo zmienić kierunek studiów za zgodą dziekana (.) dziekan ustala też warunki przeniesienia egzaminy które należy zaliczyć itd
coś w tym rodzaju, nie wiem czy dobrze to zrozumiałam
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: biologia czy analityka medyczna??

Post autor: Padre Morf »

kierunek czy uczelnie?
kalinkanat
Posty: 17
Rejestracja: 17 maja 2008, o 15:33

Re: biologia czy analityka medyczna??

Post autor: kalinkanat »

cytuję:
"3. Student Akademii może za zgodą Dziekana zmienić kierunek studiów jeżeli decyzja o zmianie kierunku studiów wiąże się z przejściem na inny wydział Akademii, do podjęcia jej konieczna jest zgoda Dziekana wydziału przyjmującego. 4. W razie przyjęcia w poczet studentów Akademii studenta innej Uczelni, zmiany kierunku studiów lub podjęcia studiów równoległych przez studenta Akademii, właściwy Dziekan określa
warunki uzupełnienia przez studenta zaległości wynikających z różnic programów nauczania oraz ślubowania."
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: biologia czy analityka medyczna??

Post autor: Padre Morf »

próbuj co prawda z tego przepisu korzystają głownie studenci leku i stomy ale jakaś szansa zawsze jest
kalinkanat
Posty: 17
Rejestracja: 17 maja 2008, o 15:33

Re: biologia czy analityka medyczna??

Post autor: kalinkanat »

moje rozważania sa jak na razie czysto teoretyczne, zawsze przecież mogę spróbować poprawić maturę (a zabrakło mi w tym roku naprawdę niewiele) i starać się o przyjęcie na farmacje w przyszłym roku

a w tym. pewna jeszcze nie jestem ale chyba wybiorę analitykę medyczną
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: biologia czy analityka medyczna??

Post autor: Biochejter »

kalinkanat pisze: dużą wagę przykładam do tego co będę mogla robić po tych kierunkach i jakie są perspektywy pracy.przegladając fora zauważyłam że po analityce jest duzo mniejsze pole do popisu jeśli chodzi o możliwości zatrudnienia i rozwoju. czy to prawda?
Ta, jasne. A gdzie po biologii będziesz pracować? Po biologii bardzo ciężko z pracą niestety, chociaż kierunek ciekawy
kalinkanat pisze:Ktoś z moich znajomych stwierdził że po biologii będe miała większy wybór co chcę robić, jednak sama nie wiem czy to prawda.
To niech ten ktoś Ci powie CO możesz po biologii (realnie) robić i jaki jest ten wybór hehe
kalinkanat pisze:Zastanawiam się jeszcze czy jest możliwość np po pierwszym roku przeniesienia się z analityki na farmacje. (mam na myśli UM w Pozaniu) to by najbardziej mi odpowiadało gdybym uznała że analityka to nie to co chcę w życiu robić.
Na większości uczelni nie można tak robić, ale dowiedz sięjak to jest na Twojej. Przedmioty faktycznie podobne na analityce i farmacji, może da rade u Ciebie zrobić taki myk

A nawet jak nie, to jak sie dostaniesz za rok to po roku analityki będziesz miała pewnie ze 2 przedmioty do powtórki na farmie
serenity89
Posty: 61
Rejestracja: 11 lip 2008, o 14:53

Re: biologia czy analityka medyczna??

Post autor: serenity89 »

hm mysle ze po biologii jest duzo miejsc dla mikrobiologow, mozna pracowac jako kontoler jakosci, jesli wejdzie w zycie GMO mozna w tej dziedzinie pokombinowac, dla genetykow wszelkie laby gdzie bada sie ojcostwo, przyjmuja one rowniez zamowienia z policji na badania kryminalistyczne. no a w bardziej pesymistycznej wersji to laby szpitalne, sanepid czy oczyszczalnie sciekow. osobiscie sadze, ze jak sie ktos dobrze postara to moze znalezc cos ciekawego no i dobrze jest robic duzo w czasie studiow.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość