BIOLOGIA > mgr biotechnologia

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
homman
Posty: 8
Rejestracja: 7 paź 2007, o 23:40

BIOLOGIA > mgr biotechnologia

Post autor: homman »

Mam takie pytanka
Po licencjacie z biologii ponoc mozna sie przenieść na mgr z biotechnologii?

Pytanie nastepne. Teraz po biologii nie moge już nauczać chemii

A po biotechnologii czego mozna uczyc Biologii czy chemii ?

Bo powoli ten zawily system mnie wykancza.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: BIOLOGIA > mgr biotechnologia

Post autor: Sephora »

Po licencjacie z biologii ponoc mozna sie przenieść na mgr z biotechnologii?
ponoc można, nie na mojej uczelni co prawda ale też o tym słyszałam.
Teraz po biologii nie moge już nauczać chemii
to nie XX wiek , żeby nauczac chemii musisz miec skonczoną biologie nauczycielską spec. chemia z biologią, albo zrobic podyplomowke z chemii
A po biotechnologii czego mozna uczyc Biologii czy chemii ?

również zasłyszzane ale może jeszcze ktos się w tym temacie wypowie, wydaje mi się że można uczyc biologii (po skończeniu kursu pedagogicznego of course)
homman
Posty: 8
Rejestracja: 7 paź 2007, o 23:40

Re: BIOLOGIA > mgr biotechnologia

Post autor: homman »

No to jest śmieszne

A co z biotechnologia na wydziałach chemicznych? Na prz tak jest np biotechnologia na wydziale chemii

Dla mnie to po prostu chore. min 7 lat nauki zeby uczyc chemi i bio w szkole?

A biologi z chemia jeszcze nie widzialem na studiach Widzialem biologia z geografia na uj bodajrze
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: BIOLOGIA > mgr biotechnologia

Post autor: Grace »

Teraz po biologii nie moge już nauczać chemii
to nie XX wiek , żeby nauczac chemii musisz miec skonczoną biologie nauczycielską spec. chemia z biologią, albo zrobic podyplomowke z chemii
Dlaczego? Na biologii UJ robiąc kurs pedagogiczny obok bloku metodyki biologii i przyrody można od razu robić blok metodyki chemii, dostaje się wtedy uprawnienia do nauczania przyrody w podstawówce, biologii w gimnazjum i liceum oraz chemii w gimnazjum. Tylko do nauczania chemii w liceum potrzebna jest podyplomówka z chemii. Chyba że coś się zmieniło.

A co do mgr z biotechnologii, to chyba nie można użyć terminu przenoszenia się na biotechnologię, bo na studia mgr dostaje się przez rekrutację, czyli są to już inne studia. Można iść gdzie się chce, jeśli tylko spełni się wymagania rekrutacyjne
Biotechnologia (stacjonarne) Upoważnione są osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów wyższych (co najmniej licencjata). Podstawą ustalenia listy rankingowej jest ostateczny wynik postępowania kwalifikacyjnego ustalony w oparciu o: - średnią ocen ze studiów - wynik egzaminu wstępnego z podstawowych zagadnień biotechnologii i nauk pokrewnych Do końcowego wyniku egzaminu mieszczącego się w zakresie od 0-100 (z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku) bierze się ocenę z egzaminu z wagą 60%, oraz średnią ocen ze studiów z wagą 40%.
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: BIOLOGIA > mgr biotechnologia

Post autor: zetsu »

Absolwenci biotechnologii na Uniwersytecie mają możliwość zdobycia uprawnień pedagogicznych i tym samym otrzymują przygotowanie do nauczania biologii oraz chemiii w szkole podstawowej lub średniej.
Awatar użytkownika
Lazy Hours
Posty: 128
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 18:23

Re: BIOLOGIA > mgr biotechnologia

Post autor: Lazy Hours »

homman pisze:

min 7 lat nauki zeby uczyc chemi i bio w szkole?
.
min 2 lata jeśli chcesz nauczać w gimnazjum, a do liceum przecież wystarczy tytuł magistra + praktyki
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: BIOLOGIA > mgr biotechnologia

Post autor: grzyb_m »

min 2 lata jeśli chcesz nauczać w gimnazjum, a do liceum przecież wystarczy tytuł magistra + praktyki
hym?
Są studia - biologia z nauczaniem przyrody i chemii. Daje to uprawnienia do nauczania przyrody w klasach 4-6, biologii w klasach gimnazjalnych i w szkołach średnich oraz chemii w gimnazjach. Przy czym, i tu ZONG, w LO ma być wprowadzona przyroda w klasach bez profilu biologicznego (w biol-chem normalnie biologia) i aby uczyć przyrody w LO należy mieć studia podyplomowe z geografii, fizyki (+ ukończone studia biologiczne ze specjalizacją - chemia).
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: BIOLOGIA > mgr biotechnologia

Post autor: Grace »

grzyb_m pisze:w LO ma być wprowadzona przyroda w klasach bez profilu biologicznego (w biol-chem normalnie biologia) i aby uczyć przyrody w LO należy mieć studia podyplomowe z geografii, fizyki (+ ukończone studia biologiczne ze specjalizacją - chemia).
o_O

To w ogóle istnieje coś takiego jak specjalizacja z samej chemii na biologii, czy chodzi tutaj o studia biologia z chemią?

Tak czy inaczej, o_O. Szkoda słów.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: BIOLOGIA > mgr biotechnologia

Post autor: Sephora »

no nie wprowadzenie przyrody do liceum to jest jakiś absurd. Nie tylko dla uczniów ale i dla nauczycieli. To co, przykładowo żeby uczyc tej przyrody w gim. i liceum muszę jeszcze ukonczyc podyplomowo np chemię. A i tak muszę miec skonczoną np. biologię + geografię? No to chyba nie mam o czym myslec w tym kierunku bo konczę biologię ogólną bez dodatkowego przedmiotu. nie no schock.
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: BIOLOGIA > mgr biotechnologia

Post autor: Grace »

Z tego wynika, że trzeba będzie mieć ukończoną np. biologię + studia podyplomowe z chemii, fizyki i geografii D Teoretycznie.
Co do uczniów, to jeszcze bardziej pogłębi się dysproporcja pomiędzy przerabianym materiałem w poszczególnych profilach- w klasach humanistycznych nie będzie się już robić nic ]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość