Biologia UJ KRAKÓW

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Mariola
Posty: 31
Rejestracja: 22 sty 2007, o 19:28

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Mariola »

Z&#x142omiarzUmys&#x142&#xF3w pisze:Ja również pierwszy rok studiuję biologię na UJ (witam koleżankę z roku) ale nie jestem i chyba nie będę zadowolona. Powitał mnie kierunek straconych, praktycznie nikt z ludzi, którzy tu są, nie chciał iść na biologię, cały kierunek składa się z niespełnionego odrzutu z medycyny i biotechnologii. I tak też nas traktuje kadra - jak owce które plączą im się po instytutach nie wiadomo po co. No i na naprawdę interesujące kursy przyjdzie poczekać do III roku, a wtedy pewnie połowy z nas już nie będzie, i to nie z powodu niezaliczonych egzaminów.
Bardzo mi przykro to slyszec, ja mialam tam zupelnie inne doswiadczenia. U nas bylo mnostwo biologow z zamilowania, prawdziwych pasjonatow. Ale nie martw sie, moze wszystko sie zmieni. My moglismy juz na pierwszym roku wybierac kursy dodatkowe - czy to sie zmienilo od tego czasu gdy studiowalam?
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Angel7 »

Ja też mam takie odczucia, sądzę ze na chemii było jeszcze więcej rozgoryczonych dtudentów z niespełnionymi marzeniami. Tu jest naprawdę 100 razy lepiej, atmosfera jest również przyjemniejsza.

[ Dodano: Wto Sty 23, 2007 22:40 ]
My też już na I roku wybieraliśmy kursy
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

Mariola pisze:My moglismy juz na pierwszym roku wybierac kursy dodatkowe - czy to sie zmienilo od tego czasu gdy studiowalam?
- nie-dalej mozna wybierac sobie kursy dodatkowe wg uznania.
ZłomiarzUmysłów wygaduje głupoty - bez obrazy - zalezy jakie sie ma podejscie. Wiadomo - ludzie sie rozni moga trafić - ja tez na 1 roku zastanawialam sie co ja tu robie z tymi mózgami ktorzy mieli aspiracje zeby dostac sie na farmacje i medycyne ale brakło im 1 pkt. Szybko sie potem okazalo ze ci ludzie mieli problemy z pozaliczanie niektorych przedmiotow. A jezeli chodzi o kadre - nie spotkalam do tej pory ani jednej nieuprzejmej osoby. Ludzie sa bardzo ciekawi, maja poczucie humoru - az milo chodzic na zajecia. Za to na biotechu az sie roi od ludzi którzy wlasnie traktuja studentów jakjak owce które plączą im się po instytutach nie wiadomo po co . Co z tego ze wszyscy oni tez kiedys studiowali biologie?
Mariola
Posty: 31
Rejestracja: 22 sty 2007, o 19:28

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Mariola »

No wlasnie. U nas polowa osob wyleciala po pierwszym roku poniewaz nie zaliczyli chemii, biologii bezkregowcow i kilku innych przedmiotow. Naprawde wykasowali sporo ludzi.
Anna(zamyślona)
Posty: 13
Rejestracja: 5 paź 2006, o 17:40

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Anna(zamyślona) »

Hejka! witam serdecznie!
Jestem z pierwszego roku biologi na uj i za tydzien mam egzamin z zoologi bezkregowców!
Czy ktos moze mi pomoc i powiedziec jakie moga byc pytania! a moze ktos z was posiada pytania z zeszlych lat!
Bardzo prosze o kontak meilowy lub przeslanie tu na forum! DZEKI!

[ Dodano: Pon Sty 29, 2007 21:25 ]
czy zaoczni tez moga wybrac sobie jakies dodatkowe kursy
jak?
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

Trzeba wykuć wykłady i bedzie git
Anna(zamyślona)
Posty: 13
Rejestracja: 5 paź 2006, o 17:40

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Anna(zamyślona) »

hejka! a da sie ściagac u szklarskiej

[ Dodano: Sro Sty 31, 2007 22:37 ]
heh
a ty muppet co porabiasz?
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

no ja sie uczylam w miare systematycznie ( bo mialam kolosy na cw co tydzien), poza tym ona poprostu dyktuje na wykladach wiec notatki mialam extra. sciaganie hmmm ja nie probowalam
Ja jestem na dziennych i jak na sali jest 200 osob to sie inaczej pisze niz jak jest kilkadziesiat ( rozumiem ze jestes na zaocznych tak? nie wiem ile tam osob macie)
W kazdym razie w tydzien mozna wykuc robale jak nic Owocnej nauki
Ja smigam uczyc sie mikro pzdr
sigaltbg
Posty: 34
Rejestracja: 25 sty 2007, o 19:56

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: sigaltbg »

Trudno jest się tam dostać? wiem że pytanie śmieszne troche no ale zdając mature z polaka i niemieckiego podstawową i biologie rozszerzoną zakładając że zdam je całkiem nieźle to mam jakieś szanse?
greggyy
Posty: 6
Rejestracja: 14 sty 2007, o 19:50

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: greggyy »

czy masz szansę?! - odpowiedź krótka: NIE!
jeszcze musisz zdać chemię
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

ja nie wiem bo ja jestem ostatni rocznik starej matury i nowa matura to dla mnie bajka.
Anna(zamyślona)
Posty: 13
Rejestracja: 5 paź 2006, o 17:40

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Anna(zamyślona) »

mam pytanko
czy ktos posiada dobre notatki z botaniki ogolnej i czy macie jakies pytania na egzaminy z zeszlych lat prosze o kontakt? pozdrawiam ania
Ostatnio zmieniony 6 lut 2007, o 08:33 przez Anna(zamyślona), łącznie zmieniany 1 raz.
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Angel7 »

No cóż. tego się spodziewalam, poprawka z botaniki. Może mi ktoś powiedzieć jak jest na poprawce? Pytania są na porównywalnym poziomie czy może łatwiejsze

Pozdrawiam gorąco!

[ Dodano: Wto Lut 13, 2007 09:42 ]
A może wogóle mnie dobij a tymi pytaniami
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości