Entalpia

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
WalnietyDesko
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2009, o 11:44

Re: Entalpia

Post autor: WalnietyDesko »

Biochemister pisze:Po tym wołaniu Pana to już sam nie wiem czy ja się nie walnąłem teraz Ale nie chce mi się sprawdzać, więc zostaje przy tym że produkty - substraty, hyh
nom to teraz sie zgodze widzisz na gorze napisales inaczej ze od substratow - produkty :
A babe od korków zmień jak najszybciej, zdecydowanie mało efektywne to co robi z Tobą. Bez sensu.
Matura za miesiac i nie ma sensu juz
brucelolscot
Posty: 183
Rejestracja: 4 gru 2008, o 14:52

Re: Entalpia

Post autor: brucelolscot »

Biochemister pisze:Kółeczko:D oznacza stan standardowy (czyli ciśnienie 1013hPa i temperatura 25st.C)
nie to ze się czepiam ale warunki standardowe to 25 st C/298 K i 1000hPa
a warunki normalne to 0 st C /273K i 1013 hPa
taka mała uwaga
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Entalpia

Post autor: Biochejter »

brucelolscot pisze:
Biochemister pisze:Kółeczko:D oznacza stan standardowy (czyli ciśnienie 1013hPa i temperatura 25st.C)
nie to ze się czepiam ale warunki standardowe to 25 st C/298 K i 1000hPa
a warunki normalne to 0 st C /273K i 1013 hPa
taka mała uwaga
Nie to że się odgryzam ale stan standardowy to co innego niż warunki standardowe. Stan standardowy - czysta substancja pod 1013hPa i w dowolnej temperaturze, przy czym dla ułatwienia podaje się ją najczęściej w temperaturze 25st.C. Taka mała uwaga
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości