Ku wychowaniu dumy , pytań kilka

jolene_89
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2009, o 13:29

Ku wychowaniu dumy , pytań kilka

Post autor: jolene_89 »

Witam , jestem posiadaczką ślicznej 11 tygodniowej suni (owczarek niemiecki krótkowłosy) która wabi się Zura.
Mała z natury jest grzeczna i inteligentna , lecz jest kilka pytań , które mnie dręczą i utrudniają wychowanie maleństwa .
Otóż:
- Zurcia okropnie boi się psów. Na spacerze, gdy widzi psa , nieważne czy to szczenię , ratlerek czy dorosły buldog, jeży sierść , zaczyna szczekać , ze strachu zdarza się iż siusia i ucieka pędem do domu. Problem ten jest dość niepokojący , wydaje mi się , że w tym wieku właśnie powinna mieć kontakt z psami i absolutnie się ich nie bać.
- Zurka wychodzi na dwór , chętnie się tam załatwia , lecz czasamipopusci w domu , wiem , że to normalne , ale do jakiego wieku pies będzie tak robił?
- Kolejny kłopot to taki , że psa dostałam na 19 urodziny od ojca , który wyjechał do pracy za granicę , pech iż mama również była poza domem. Teraz , gdy wróciła Zurka nie chce wychodzić z nią na spacer , a jeżeli już się ją wyciągnie , to nigdy nie załatwia swoich potrzeb , spacer bez kłopotu jest tylko gdy ja z nią wychodzę.
Saint
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:12

Re: Ku wychowaniu dumy , pytań kilka

Post autor: Saint »

A.d 1 Socjalizacja.
A.d 2 od kiedy pies jest u Ciebie, kiedy miał szczepienia? mam nadzieję pamiętasz o kwarantannie?
A.d 3 Kwestia czasu i tego, żeby mała złapała również kontakt z Twoją mamą - więc pozwól czasem i mamie pobawić się z Zurką

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość