Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
snapshott
Posty: 10
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 14:52

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: snapshott »

Hej, chciałabym zrobić pracę badawczą na temat wpływu cebuli na wzrost i rozwój buraka i fasoli, chodzi o allelopatię dodatnią i ujemną. Taki temat będzie odpowiedni? Mam problem ze znalezieniem literatury, może ma ktoś jakaś ciekawą książkę lub artykuł na ten temat albo jakieś rady jak znaleźć informacje na ten temat.
Greena
Posty: 84
Rejestracja: 26 sty 2015, o 21:50

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Greena »

Emenka, jeśli jesteś na tyle zdeterminowana - czemu nie. Jednak będziesz miała o wiele, wiele więcej pracy niż inni. Wybór należy do Ciebie
nateczka
Posty: 43
Rejestracja: 11 sty 2015, o 02:00

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: nateczka »

Glikoproteina pisze:nateczka, badasz wpływ na całą florę czy na jakąś grupę zwierząt? Bo jeśli na grupę, nawet szeroką (np. bezkręgowce), to jej nazwa będzie korzystniej wyglądała w temacie. A temat możesz zmodyfikować tak: Badanie wpływu występowania roślin inwazyjnych na florę/(wybraną grupę zwierząt) na terenie x.


Dziekuje Glikoproteina, ale wlasnie jeszcze sama nie wiem jak to bedzie wygladac, czy badac wplyw i na faune i na flore? Wtedy ograniczyc sie do wybranej grupy zwierzat jak napisalas, a co z roslinkami. Ujac je w temacie ogolnikowo? I czy w ogole da sie zbadac taki wplyw, nie trzeba miec przypadkiem materialow z okresu kiedy tych inwazyjnych jeszcze nie bylo? Podobal mi sie ten temat wczesniej, ale teraz mam mnostwo watpliwosci i znakow zapytania. Jak juz odpowiadam na twoj post to moze TY ) mozesz mi powiedziec, czy ta praca ma szanse dostac wysokie noty, czy jest w porzadku i przede wszystkim, czy mozna ja uczynic mega dobra jak sie porzadnie przyloze? Oczywiscie chetnie poslucham wszystkich opinii, z gory dziekuje P

Emenka
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2015, o 17:41

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Emenka »

Greena, bardzo dziekuję za odpowiedz
Hera123
Posty: 11
Rejestracja: 3 mar 2015, o 16:43

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Hera123 »

Hej! Co myślicie o pracy Wpływ substancji 1,2,3,4,5 na narcyza trąbkowego (Narcissus pseudonarcissus)?
kabiologia
Posty: 112
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 14:05

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: kabiologia »

Hera123 pisze:Hej! Co myślicie o pracy Wpływ substancji 1,2,3,4,5 na narcyza trąbkowego (Narcissus pseudonarcissus)?
A o jakichś substancjach myślisz? Bo tu w zasadzie w zależności czego użyjesz to praca może wyjść bardzo ciekawa albo bardzo słaba -)

Hera123
Posty: 11
Rejestracja: 3 mar 2015, o 16:43

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Hera123 »

Np. dwutlenek węgla i glukozę.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Smile_Forever »

Hera123, raczej polecałabym Ci bardziej wyszukane substancje, żeby praca została uznana za ciekawą i nieprzypominającą tysięcy innych prac Możesz zbadać wpływ hormonów roślinnych, wyciągu z innej rośliny, poza tym możesz trochę zmienić tematykę i zbadać siedliska narcyza i jego liczebność w określonych warunkach na Twoim terenie .
nateczka
Posty: 43
Rejestracja: 11 sty 2015, o 02:00

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: nateczka »

Nikt mi nic nie poradzi? Ps. jak bardzo w wykonywanej już pracy można odbiec od tematu wysłanego w marcu?
kabiologia
Posty: 112
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 14:05

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: kabiologia »

nateczka pisze:Nikt mi nic nie poradzi? Ps. jak bardzo w wykonywanej już pracy można odbiec od tematu wysłanego w marcu?
Sama jestem ciekawa, bo chyba będę musiała zmienić roślinki, ale nie wiem czy mogę :-

Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości