śmierć szynszyla-dlaczego?

Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: śmierć szynszyla-dlaczego?

Post autor: Szyszek1993 »

Oj Gochasek mylisz temaciki.
A tak apropo tego twojego szyszorka Kasia656 to naprawde lepiej idź do tego weta bo nie raz bywa tak że na następny dzień jest za późno. Myślę jednak że to nic groźnego i po wizycie u weta będziesz spokojniejsza i szysnzyl w lepszej kondycji!
pati12

Re: śmierć szynszyla-dlaczego?

Post autor: pati12 »

Bardzo wstrząsnęła mną wypowiedź kol mojej kuzynki.
Powiedziała ona ,Że szynszyle to głupie zwierzęta i Że jej koleŻanka ma chyba z 6 i
, Że one ciągle się rozmnaŻają.Podobno gdy kolejne małe się urodziły jej mama utopiła je w wannie.Nierozumiem jak tak moŻna.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: śmierć szynszyla-dlaczego?

Post autor: Szyszek1993 »

Boże jak tak mozna. Nie wiem co zrobiłbym takim ludziom! OKROPNE!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: śmierć szynszyla-dlaczego?

Post autor: Kiara »

Koleżankę radzę oddać do psychologa.Szczególnie jej matkę.
Przepraszam za wypowiedź ale jest to bezwzględne okrucieństwo względem zwierzątek,które są bezbronne i nic nikomu nie zawiniły.
Gochasek:*
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 15:04

Re: śmierć szynszyla-dlaczego?

Post autor: Gochasek:* »

Bardzo ci współczuje naprawde ja mam swojego szynszylka pół roku i juz się do niego bardzo przywiązałam nie wiem co bedzie jak on. nawet nie chce o tym myśleć.
Nitka

Re: śmierć szynszyla-dlaczego?

Post autor: Nitka »

Mam do siebie straszne pretensje jak mogłam nie zauwaŻyć Że moja malutka szylka-Roksia jest chora od trzech dni była bardziej spokojna i cały czas się do mnie przytulała. Była taka słodka lizała mnie po szyji jakby chciała mi coś powiedzieć a wczoraj popołudniu poprostu usnęła. Nie moge do siebie dojść miałam ja dwa lata i bardzo ją pokochałąm
b

Re: śmierć szynszyla-dlaczego?

Post autor: b »

2 dni temu zmarla moja szynszylica i jej maluszek (2miesieczny)
i nie byl to powod ani zlego porodu, ani pokarmu ani niczego na co mialabym wplyw
coraz czesciej slyszy sie o chorobach genetycznych u szynszyli
moja miala zwyrodnienie watroby
niestety nie da sie tego wykryc - prawie zadnej choroby ukladow wew. nie da sie wykryc - krwi nie mozna pobrac, sprzed do USG za duzy
okazalo sie ze pochodzenie szynszyla ma znaczenie
obecnie szukam pewnego, renomowanego hodowcy od ktorego moglabym kupic zdrowa szynszylice
;( krzys

Re: śmierć szynszyla-dlaczego?

Post autor: ;( krzys »

( wlasnie zmarla mi szynszylka( w tamtym roku dostalem szynszyle dwa parke samca isamiczki tylko to rodzenstwo mieli po dwa lata,teraz maja jakies 4 . i samiczka zmarla dzisiaj( ja wyszedlem do sklepu,wracam a moja siostra siedzi przed klatka i placze( te szynszyle dostala od bylego chlopaka i mowi ze Zuzia nie zyje( a ona lezala sobie w dzbanuszku nie ruchoma z otwatymi oczkami i nie oddychalaa,patrze dalej a ona nic(nie zyje buu nie wiem co sie stalo ( i teraz tamten teskni( bo wacha i piszczy( co ja mam zrobic dokupic mu samiczke moze on ja zaplodnil i onamiala male i moze poronila i zmarla( bo to rodzenstwo:( ale nie widzialem ze by na nia wlazil kiedys na nia wlazil ale go zganialem a takto nic takie nie robili.prosze o odp na gg 10486864 bardzo prosze!
ilka

Re: śmierć szynszyla-dlaczego?

Post autor: ilka »

Jestem załamana! 1,5 roczna Kuleczka zmarła. Po moim powrocie z 1 dniowego biwaku zastałam ją martwą. Tata do niej zaglądał i było wszystko OK i jeszcze dzisiaj rano! Niewiem co się stało.
Aga_trocinka
Posty: 24
Rejestracja: 18 lut 2008, o 20:03

Re: śmierć szynszyla-dlaczego?

Post autor: Aga_trocinka »

mala pisze:Mój 1 szynszyl zył az 11 lat
11 lat?! ja słyszałam coś innego! przeciętny wiek szynszyla to od 10 do 15 lat, a najstarszy żył podobno 22! mój ma około czterech, i wygląda na to że jest jeszcze młody!
kinia2071
Posty: 25
Rejestracja: 13 lut 2008, o 11:00

Re: śmierć szynszyla-dlaczego?

Post autor: kinia2071 »

Szynszyle zyja 15-18lat sa takie ktore zyja dluzej moj ma tez 4 latka ale na nasze to on juz ma wiek (na ludzki) okolo 20-22 lat ! lub mniej juz nie pamietam jak to sie liczy bede musiala poczytac w necie ale ty liczysz wiek od urodzenia a one calkiem inaczej sie licza wiec zdychaja dosc szybko . myslisz ze 15-22lata jego zycia to krotko ale dla szylka to odsc dlugo
Andzia1494
Posty: 2
Rejestracja: 4 paź 2008, o 07:21

Re: śmierć szynszyla-dlaczego?

Post autor: Andzia1494 »

Proszę o pomoc.

Kiedyś miałam mnóstwo zwierzątek najpierw 2 koszatniczki - potem cztery. Potem dostałam jeszcze 2 szynszyle(potem urodziła się mała ale zdechła) potem swojego czasu 11 szylszylek! (Mama urodziła siedem małych). Ale potem pozdychały, parę oddałam. No i ostatnio została mi tylko jedna szynszyla i jedna koszatniczka. Całe chyba 2 lata, były w pokoju na dole(mam 3 piętrowy dom) ale koszatniczka zdechła chyba z zimna. Nie wiem co jej było.
Ale to tylko taki wstęp. Bałam się o moją szynszylę więc przeniosłam ją do mojego pokoju gdzie jest cieplej. Zmieniła klatkę na mniejszą, bo większa by się nie zmieściła. I zaczęła obgryzać swoje łapki, myślałam że jej czegoś brak to kupiłam kostkę wapienną, ale nic nie chciała jeść. Potem zaczęła popiskiwać i bardzo chciała wyjść z klatki. No to ją wypuszczałam na 30 min. spacerki po pokoju. Oraz w tym kąpiele piaskowe. Miała poklejone futerko bod brodą(wydawało się mokre).
Zrobiłam jej w klatce hamaczek to sobie tam często siedziała. Zaczęła się robić taka osowiała - siedziała w kącie przez całe dni, mało co jadła (miała karmę i kolbę).
Ostatnio gdy przyszłam ze szkoły zaklinowała się w pręty i wisiała głową w dół, nie wiem przez jaki czas. Jakieś 2 godziny po tym zdarzeniu z pyszczka leciała jej krew, zaczęła się przewracać. Rano kiedy sie obudziłam była zdrętwiała i zdechła.

Przepraszam że tak się rospisałam, ale to było moje ostatnie zwierzątko.
Czy to była moja wina? Czy miała za mało witamin? Czy dlatego że wisiała głową w dół i dlatego zdechła?

Wiem że to i tak niczego nie zmieni, ale chciałabym się dowiedzieć.
qamilka
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2008, o 22:57

Re: śmierć szynszyla-dlaczego?

Post autor: qamilka »

A dlaczego nie poszłaś do weterynarza kiedy zauważyłaś, że coś jest z nią nie tak?
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość