Dziwny męczący problem

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Dziwny męczący problem

Post autor: doktorka »

niczka11, no generalnie rzeczywiscie bylo by to dosc dziwne (jesli chodzi o te tabletki), jedynym wytlumaczeniem bylby jakis metabolit, ktory sie kumuluje w stezeniu wywolujacym takie objawy wlasnie po tych 21 dniach np. albo jakas substancja, ktora przez te tabletki jest blokowana i po odstawieniu sie ujawnia"- to tak w duzym uproszczeniu, chociaz ciezko ciezko, bo generalnie te tabletki maja takie dzialanie, ze przez te 7 dni przerwy ich substancje czynne, czyli w sumie hormony, utrzymuja sie na stalym stezeniu.

alergolog mhhhh.no mozna sprobowac, nie zaszkodzi. normalnie powiedzialabym alergolog+laryngolog, no ale u larynksa juz bylas. z drugiej strony taki katar-woda wyglada mi jednak na zatoki.moze by warto jeszcze raz sprawdzic czy zrobic jakies dokladniejsze badania, zwlaszcze, ze tak jak mowilam, tabsy ktore bierzesz moga powodowac zapalenie zatok.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Dziwny męczący problem

Post autor: zdzisław »

doktorka pisze:chodzi o to, ze po 1. nie do konca wolno Ci krytykowac innych lekarzy, czy w Twoim przypadku: lekarzy w ogole (to jest lekcja bodajze z 1 roku z inauguracji badz tez z 2/3 z historii medycyny i rozdziale o kodeksie etyki lekarskiej).
a dlaczego? nie mam nie jestem lekarzem wnikliwy czytelnik KEL to zauważy. Napomknę o wyrokach sądów, w myśl których krytyka postępowania innego lekarza jest dozwolona. Pozatym uwaga troche OT bo raz ze jeszcze nie jestem lekarzem, a dwa nijak to się ma do tematu

doktorka pisze: a po 2 insynuacje, ze ktos dal leki nieskuteczne i w dodatku drogie (tak jakby to laryngolog kasowal za nie pieniadze lol) sa po prostu nie na miejscu, zwlaszcza, ze leki,
Bo tak się składa, że nigdzie nie napisałem ze Singular jest złym lekiem, czy nieskutecznym. Ty się strasznie uczepiłas tego ze ten lek jest nieskuteczny.może coś w tym jest.

doktorka pisze:o ktorych najwyrazniej nie masz pojecia sa lekami juz chyba 2 rzutu w takim przypadku i do tego dobrze dobranymi. to, ze nie sa lekami 1 rzutu, oznacza jedynie to, iz laryngolog a/albo wczesniej zastosowal 1 rzutu i okazaly sie nieskuteczne, albo b/nie musial stosowac bo wykluczyl alergie.
Jeżeli chodzi o leki phistamiowe i przeciwuczuleniowe to dość dobrze je znam raz z faktu zainteresowania tematem a to z powodu ze sam mam alergię.

taka OT uwaga. staraj się nie nadużywać słów nie masz pojęcia, musisz się douczyć itd.
Jeżeli nie mam racji, to z pożytkiem dla wszystkich będzie udowodnienie mi tego - najlepiej konkretne źródło. Człowiek się myli. Traktując w ten sposób adwersarzy sprawiasz, że przestają Cie traktować poważnie.

Do autorki. Kiedy zaczyna się u Ciebie krwawienie po odstawieniu tabletek. Czy objawy mogą być spowodowane tzw środkami higienicznymi stosowanymi podczas miesiączki?
doktorka pisze:generalnie te tabletki maja takie dzialanie, ze przez te 7 dni przerwy ich substancje czynne, czyli w sumie hormony, utrzymuja sie na stalym stezeniu.
jak w takim razie wytłumaczysz krwawienie z odstawienia?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Dziwny męczący problem

Post autor: Padre Morf »

zdzis&#x142aw pisze:wnikliwy czytelnik KEL to zauważy.
wnikliwy czytelnik KEL z pewnością zauważy art 77 kodeksu:

"Lekarze nauczający studentów powinni zaznajamiać ich z Kodeksem Etyki Lekarskiej. Studenci medycyny powinni zarówno przyswajać sobie jak i respektować zasady zawarte w niniejszym Kodeksie."
zdzis&#x142aw pisze:Napomknę o wyrokach sądów, w myśl których krytyka postępowania innego lekarza jest dozwolona.
Zależy jaka to krytyka ]
Jedne formy krytyki sa dozwolone - inne nie.

A co do meritum tematu to stawiam na zatoki jednak.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Dziwny męczący problem

Post autor: doktorka »

zdzis&#x142aw pisze:nie mam nie jestem lekarzem
ale obowiazuje Cie kodeks etyki lekarskiej jako studenta medycyny. to nie jest to samo co przysiega hipokratesa, ktora sobie mozna, ale nie trzeba zapodac. nawet jesli Twoja uczelnia nie wymagala oswiadczenia o przestrzeganiu kodeksu etyki lekarskiej, to w dobrym zwyczaju jest wymagac tego samemu od siebie.
zdzis&#x142aw pisze:Napomknę o wyrokach sądów, w myśl których krytyka postępowania innego lekarza jest dozwolona.
to sa sytuacje, w ktorych krytykujacy ma pewnosc, iz krytyka jest uzasadniona i konstruktywna.
zdzis&#x142aw pisze:staraj się nie nadużywać słów nie masz pojęcia, musisz się douczyć itd.
doucz sie uzylam raz, nie masz pojecia zdaje sie tez.
zdzis&#x142aw pisze:Traktując w ten sposób adwersarzy sprawiasz, że przestają Cie traktować poważnie.
niespecjalnie mnie to interesuje mowiac szczerze, chociaz na pewno jest w tym sporo racji.
ię składa, że nigdzie nie napisałem ze Singular jest złym lekiem, czy nieskutecznym.
nie doslownie, zasugerowales, ze laryngolog liczyl na to, ze leki wylecza kolezanke swoja ceną, wiec przeslanie tego tekstu jest oczywiste.
zdzis&#x142aw pisze:Jeżeli chodzi o leki phistamiowe i przeciwuczuleniowe to dość dobrze je znam raz z faktu zainteresowania tematem a to z powodu ze sam mam alergię.
no byc moze, tym bardziej nie rozumiem, co miales na mysli w powyzej wspomnianej sugestii.
zdzis&#x142aw pisze:Czy objawy mogą być spowodowane tzw środkami higienicznymi stosowanymi podczas miesiączki?
trop ala house MD, ale byc moze, chociaz osobiscie nic mi nie wiadomo nt kataru z okazji uzywania tamponow, chyba, ze w TSS wystepuje katar, o ktorym tez nic mi nie wiadomo. i pod warunkiem, ze krwawienie wystepuje tak wczesnie, bo zazwyczaj dobre 3-4 dni po odstawieniu.
zdzis&#x142aw pisze:jak w takim razie wytłumaczysz krwawienie z odstawienia?
przejezyczenie, mialo byc 2 zamiast 7. a wlasciwie 2 dni (do wystapienia kataru) w ciagu tych 7.
niczka11
Posty: 8
Rejestracja: 26 sty 2009, o 16:41

Dziwny męczący problem

Post autor: niczka11 »

krwawienie wystepuje po 3 dniach i jak twirerdza wszycy ginekolodzy u ktorych bylam jest to jak najbardziej prawidlowe i z tego co mi wiadomo to faktycznie skoro przez 7 dni bez tabletkowych jest sie rowniez zabezpieczonym to oznacza ze te skladniki nadal przez te 7 dni dzialaja. sprawdze jeszcze te zatoki. zrobic rtg czy jest jakies dokladniejsze badanie? i co mogloby byc z tymi zatokami nie tak co mogloby powodowac taki dziwaczny jednodniowy katar?

[ Dodano: Pon Cze 15, 2009 17:28 ]
a no i jak juz zachodzimy tak gleboko to uzywam tamponow, ale ich z katarem raczej nie lacze bo najpierw mam katar a potem ich uzywam
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Dziwny męczący problem

Post autor: doktorka »

niczka11 pisze:sprawdze jeszcze te zatoki. zrobic rtg czy jest jakies dokladniejsze badanie? i co mogloby byc z tymi zatokami nie tak co mogloby powodowac taki dziwaczny jednodniowy katar?
rtg na pewno warto, tylko jesli bedziesz robic prywatnie, to powiedz, ze to na zatoki, troche inaczej sie ustawia glowe do takiego zdjecia. a jesli ze skierowania, to nic nie musisz mowic]
niczka11 pisze:a no i jak juz zachodzimy tak gleboko to uzywam tamponow, ale ich z katarem raczej nie lacze bo najpierw mam katar a potem ich uzywam
no tak myslalam.
niczka11
Posty: 8
Rejestracja: 26 sty 2009, o 16:41

Dziwny męczący problem

Post autor: niczka11 »

ok to jutro ide po skierowanie na rtg zatok, badanie krwi, IgE i co jeszcze? a i wymaz z nosa ? troche tego duzo ale a noz cos z tego wyjdzie dzieki, pozdrawiam
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Dziwny męczący problem

Post autor: zdzisław »

1) jaka to krytyka jak nie ma ani nazwiska, miasta, czy nawet konkretnego postępowania.
Faktem jest, że było kilka spraw sadowych jako chyba odwołania od decyzji sądu lekarskiego, który skazał lekarza nagana za krytykę postępowania innego lekarza. Lekarze ukarani wygrali.

2) wyjaśniając to co miałem na myśli: mowie o sytuacji kiedy przychodzi do lekarza pacjent u którego nie do końca wiadomo co zrobić. Jest to jedna z metod załatwienia sprawy być może niezbyt ładna, ale czasami skuteczna. Tak jak napisałem. Bo czasami leczy wiara w działanie leku, bądź pacjent sobie kalkuluje ze jak ma płacić tyle za lek to tak naprawdę te dolegliwości mu nie przeszkadzają.
Taka luźna sugestia. Daleki jestem od oceniania danego lekarza jako konowała". Sobie delk
doktorka pisze:niespecjalnie mnie to interesuje mowiac szczerze, chociaż na pewno jest w tym sporo racji.
Szkoda. W takim razieo czym my tu rozmawiamy.i po co
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Dziwny męczący problem

Post autor: doktorka »

nom niech da na wymaz skierowanie tez, jesli bedzie mogl, nie wiem czy to nie lezy w zakresie laryngologa, takie skierowanie. a jak dostaniesz to dryndnij do tego laboratorium gdzie bedzie wymaz brany, powiedz jaka masz przypadlosc i zapytaj czy w takim przypadku masz przyjsc do wymazu w dzien z katarem czy wlasnie nie. bo to roznie sie pobiera na rozne rzeczy, niestety nie kminie tych zasad wiec Ci nie podpowiem)

[ Dodano: Pon Cze 15, 2009 17:52 ]
zdzis&#x142aw pisze:Szkoda. W takim razieo czym my tu rozmawiamy.i po co
no na pewno nie po to, zeby sobie w dalszym ciagu wzajemnie jakies bzdury udawadniac, chyba, ze na pw albo w temacie pogaduszki D
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Dziwny męczący problem

Post autor: zdzisław »

niczka11 pisze:tego co mi wiadomo to faktycznie skoro przez 7 dni bez tabletkowych jest sie rowniez zabezpieczonym to oznacza ze te skladniki nadal przez te 7 dni dzialaja.
gwoli sprostowania to działanie nie jest związane z obecnością hormonów z tabletek we krwi.

Niczka czy stosowałaś na katar krople, areozole do nosa obkurczające śluzówkę, jeżeli tak to jaki efekt.

doktorka,
co chcesz znaleźć robiąc wymaz? w sensie :
- proponujesz posiew w poszukiwaniu bakterii, grzybów?
- proponujesz badanie cytologiczne w poszukiwaniu jakiś charakterystycznych zmian w nosie"
- szukasz przeciwciał, cytokin, czy innych tego typu cudów"
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Dziwny męczący problem

Post autor: doktorka »

zdzis&#x142aw pisze:doktorka,
co chcesz znaleźć robiąc wymaz? w sensie :
to nie ja proponowalam wymaz, zrozumialam, ze proponowal go lekarz? z drugiej strony mozna zrobic wymaz, moze okaze sie, ze to nie katar. posiew na bakterie i grzyby wg mnie jest niepotrzebny, badanie cytologiczne moze i tak.

[ Dodano: Pon Cze 15, 2009 22:13 ]
zdzis&#x142aw pisze:gwoli sprostowania to działanie nie jest związane z obecnością hormonów z tabletek we krwi.
posrednio jest) to tabsy hamuja dojrzewanie pecherzyka)
Awatar użytkownika
alba
Posty: 96
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 17:19

Re: Dziwny męczący problem

Post autor: alba »

A teraz pytanie z innej beczki bo jak widać nikt się nie silił na jego zadanie

niczka11, Czy ten katar zdarzał się przed zaczęciem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych?

Jak długo je bierzesz?
Masz w rodzinie kogoś cierpiącego na alergie ( katar, astma, wysypki, atopowe zapalenie skóry)?
Masz ogólnie alergię, pokarmową skórną?
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Dziwny męczący problem

Post autor: zdzisław »

Dalej idąc.
Czy katarkowi towarzyszy ból głowy, gorączka, złe samopouczcie, uczucie rozbicia i podobne.

Palisz?
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości