IVANO, LWÓW , TARNOPOL.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
madrala
Posty: 17
Rejestracja: 16 maja 2008, o 19:52

Re: IVANO, LWÓW , TARNOPOL.

Post autor: madrala »

bylam we lwowie, jezeli sie tam nie dostane, to na poczatku wrzesnia pojade do ivano-frankivska.
nie bede korzystala z zadnej firmy zajmujacej sie rekrutacja, ale gdybym miala wybierac zainwestowalabym w prostar, bo podobno koles ktory jest wlascicelem tej firmy ma uklady z dziekanem i wszyscy sie go tam boja (nie wiem tylko na ktorym kierunku jest- chyba lekarski). mam jednak nadzieje, ze uda mi sie dostac oszczedzajac pieniazki
ivano_frankivsk
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2009, o 16:08

Re: IVANO, LWÓW , TARNOPOL.

Post autor: ivano_frankivsk »

Widzę że ten cały Łukasz to nie wiadomo kto to wogóle jest nie dość że wyręcza się jakimś grzegorzem nie wiadomo skąd to jeszcze koleś siedzi w szwecji z tego co widzę po numerze telefonu od pana G. i ma wszystko i wszystkich głęboko w swoich 4 literach! i jak ten człowiek ma komukolwiek w czymkolwiek pomóc no zal.peel
Grot
Posty: 8
Rejestracja: 19 lip 2009, o 14:59

Re: IVANO, LWÓW , TARNOPOL.

Post autor: Grot »

firam to firam] ma pomoc]
madrala
Posty: 17
Rejestracja: 16 maja 2008, o 19:52

Re: IVANO, LWÓW , TARNOPOL.

Post autor: madrala »

grzegorz pewnie tez studiuje w Iwano.
a nie wiecie ile dokladnie bierze ten caly lukasz za to? (wciaz nie jestem pewna kwoty, a rozpietosc cenowa miedzy prostarem jest bardzo duza). czy to w ogole jest legalne ?
amber
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2009, o 20:35

FORUM dla studentów UMARŁO

Post autor: amber »

Forum stało się miejscem popisu dla cwaniaków próbujących swoich sztuczek .Ludzie , nie dajcie się zastraszyć,żadna firma pośrednicząca nie jest wam potrzebna .
ivano_frankivsk
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2009, o 16:08

Re: IVANO, LWÓW , TARNOPOL.

Post autor: ivano_frankivsk »

madrala pisze: czy to w ogole jest legalne ?
Droga madralo nie ma żadnego problemu żeby sprawdzić czy jakaś firma działa legalnie:]
student Z IVANO
Posty: 17
Rejestracja: 10 lip 2009, o 19:13

Re: IVANO, LWÓW , TARNOPOL.

Post autor: student Z IVANO »

w odpowiedzi na priwy dotyczce języka w ivanie : angielski cz ukrainski polecam ukrainski, za urainskim przem,awia wyzszy poziom, podobne do polskiego nazwy(przyda sie na LEPie), łatwwiej bedzie na praktykach
angielski- slabiutki poziom, kiepscy wykladowcy z angielskiego
no i ukrainscy wykładowcy lepiej mówią po polsku niz angielsku
pozdrawiam
Boris_Pokutylo
Posty: 66
Rejestracja: 26 lip 2009, o 14:31

Re: IVANO, LWÓW , TARNOPOL.

Post autor: Boris_Pokutylo »

ukraińśki rzeczywiście jest podobny do Polskiego, ale nie w języku medycznym.

To zupełnie inna bajka: dla przykładu: Fossa supraspinata - dół nadgrzebieniowy po angielsku supraspinatous fossa a po ukraińsku będzie coś w stylu jamka zupełnie inna bajka, tak samo jest z tętnicami i żyłami.

Pomijając fakt, że wykładowcom łatwiej jest udupic kogoś lub zadac podchwytliwe pytanie w tym języku. Dlatego jak już wybierajcie angielską mowę -)
student Z IVANO
Posty: 17
Rejestracja: 10 lip 2009, o 19:13

Re: IVANO, LWÓW , TARNOPOL.

Post autor: student Z IVANO »

ktos skasował posty
moje zdanie takie - ukrainski lepszy bo angielski to kiepski poziom zarówno nauczania jak i angielskiego
Boris_Pokutylo
Posty: 66
Rejestracja: 26 lip 2009, o 14:31

Re: IVANO, LWÓW , TARNOPOL.

Post autor: Boris_Pokutylo »

Według mnie lepiej poprawic mature i studiowac w ojczystym języku! Gdzie nikt nie będzie Cię oszukiwał, że źle akcentujesz (ukraiński) albo zadawał Ci pytania w taki sposób, abyś specjalnie nie zrozumiał o co pyta!

Jeżeli ktoś myśli o pracy za granicą to w wolnym czasie niech cwiczy swój ang na poziomie medycznym! A nie uczyc się po pseudo-angielsku i nic nie wiedziec z anatomi, histo itp.

A co do chwalonego przez Ciebie Ukraińskiego to on jest podobny do Polskiego ale tylko w mowie!
Człowiek, który nigdy nie miał styczności z tym językiem ma problem z ich alfabetem - cyrylicą! A chyba trzeba się uczyc na twoim uniwersytecie z książek i wykuc te dokładne nazwy po ukraińsku bo później na uczelni taki wykładowca powie, przepraszam ja pana nie rozumiem, pan nie mówic po ukraińsku pan mówic po polsku a jest pan na Ukrainie, a nie w Polsce -)
I każdy wie co w takim razie trzeba zrobic, aby zdac -) Nikt się nie nauczy języka w kilka miesięcy na poziomie, aby studiowac kierunki medyczne, chyba że zalicza w jakiś podejrzany sposób?! Nieprawdaż?

Każdemu odradzam studia nie tylko na Ukrainie, ale również w państwach z poza UE.
Pewien celnik ukraiński powiedział mi pewną zasadę przy mojej pierwszej wizycie w tym kraju:
To nie jest Unija to Ukraina, tu so nasze prawa. Dawajte dyszku"

Jak ktoś zgłosił to usunęli -)
Tylko dlaczego stara się ukryc prawdę ?! Rozumiem, że przyzwyczaił się do ukraińśkiego systemu -)
Skoro jest wolności słowa, a szanowni moderatorzy o tym zapomnieli?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: IVANO, LWÓW , TARNOPOL.

Post autor: Padre Morf »

Boris_Pokutylo pisze:Skoro jest wolności słowa, a szanowni moderatorzy o tym zapomnieli?
jak rozumiem używanie słów przydupasy i innych tego typu to z tej wolności korzystanie.
Boris_Pokutylo pisze:Tylko dlaczego stara się ukryc prawdę ?!
prawda jest prosta - nie czytacie regulaminu.

Do urządzania pyskówek służą prywatne wiadomości.
lnmu
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2010, o 17:41

Re: IVANO, LWÓW , TARNOPOL.

Post autor: lnmu »

Proponuję ww w.lnmu.cba.pl Forum odnośnie studiowania we Lwowie info prosto od studentów
Damcio
Posty: 4
Rejestracja: 19 lip 2009, o 16:25

Re: IVANO, LWÓW , TARNOPOL.

Post autor: Damcio »

w Ivano Najlepiej : )
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość