biologia: UMCS czy UJ

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
speedy

biologia: UMCS czy UJ

Post autor: speedy »

Nie wiem co wybrać, biologie na UJ cz UMCS w Lublinie, dlatego mam prosbe do osób studiujacych na tych uczelniach biologie, napiszcie jak wam sie studiuje, czy poziom jest wysoki, jacy są ludzie i atmosfera na uczelni, czy trudno jest dostac sie na specjalizacje itp. :) Pozdrawiam wszystkich biologów :)
kasik
Posty: 119
Rejestracja: 28 lip 2006, o 19:09

Re: biologia: UMCS czy UJ

Post autor: kasik »

ja wybrałabym Lublin bo fajne miasto
a Krakowa osobiście nie trawie i starsznie mi sie nie podoba
Ola21

Re: biologia: UMCS czy UJ

Post autor: Ola21 »

Nie wiem jak się studiuje na UJ, ale biologie na UMCS gorąco polecam. W pazdzierniku po raz 4 zaczynam rok akademicki i nigdy nie Żałowałam decyzji, Że podjęlam studia na tej uczelni. Jesli Twoje zainteresowania i ambicje są na tyle duŻe to masz szanse naprawde się rozwijać i pogłebiać swoją wiedze! Pozdrawiam:)
Ola21

Re: biologia: UMCS czy UJ

Post autor: Ola21 »

hehe:)) trochę nie przemyślalam, co właściwie zamieścić w swoim poście i pominęłam jeszcze kilka rzeczy które Cie interesuja:)
Pierwsze 2 lata są i cięzkie i waŻne. CieŻkie, gdyŻ jest duŻo przedmiotów, a to obciąŻenie podwójne, bo nie tylko mnóstwo nauki, ale pochlaniaja duzo czasu na uczelni. Co istotne, jesli chcesz sie dostać na wymarzoną specjalizacje (a jest to wybór między: biologią ogólną, biologią środowiskową, mikrobiologią i biochemią), najlepiej byłoby Żebyś pracowała na to od samego początku bo liczy się średnia ocen z pierwszych 2 lat.
Osobiście, bardzo chwalę sobie poziom naszego kierunku (posiada akredytacje). Myślę, Że wpływa na to takŻe fakt, Że uwzględniane są opinie studentów na temat pracowników wydziału, ich pracy i podejścia do studentów.
:wink:
speedy

Re: biologia: UMCS czy UJ

Post autor: speedy »

juŻ wybrałam :D UJ, chodź bardzo chciałam studiować na UMCS , zadecydowała odległość od mojego rodzinnego miasta, która wcześniej nie wydawała się tak wielkim problemem. No cóŻ , UJ teŻ dobry. Szkoda mi tej mikrobiologii, no ale biochemia teŻ jest fajna :D dziekuje wszystkim za pomoc :D
Ola21

Re: biologia: UMCS czy UJ

Post autor: Ola21 »

rozumiem decyzje i gratuluje swieŻo upieczonej studentce biologii:)
ps. bardziej mozesz zalowac specjalizacji z biochemii na UMCS :DDDDDDD
pozdrawiam i Życzę powodzenia:)
mada_lenka@poczta.fm

Re: biologia: UMCS czy UJ

Post autor: mada_lenka@poczta.fm »

Witaj. Ja studiuje bilogia na UJ. Mam nadzieję, Że nie będziesz Żałowała :) U nas teŻ jest mikrobiologia, więc spokojnie moŻesz sobie taka specjalizację wybrać :) sama mam kolegę który właśnie robi na tej specjalizacji doktorat i jest bardzo zadowolony :)
No a tak właściwie to ja isze po to, Żeby Ci powiedziec, Że jeśli byś chciała to mogłabym Ci poŻyczyć jakies ksiąŻki i notatki z pierwszego rtoku. pozdraiwam serdecznie.Jak cos to pisz maila :)
Awatar użytkownika
Omission
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2009, o 17:15

Re: biologia: UMCS czy UJ

Post autor: Omission »

Czy dalej istnieje specjalizacja mikrobiologia na UJ?
Awatar użytkownika
Florencja
Posty: 39
Rejestracja: 27 lip 2009, o 11:55

Re: biologia: UMCS czy UJ

Post autor: Florencja »

Mikrobiologii na niej nie ma.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość