[Link] Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: szska »

Takie pytanko, nie czytam postów wyżej, 172 w Poznaniu to próg przyjętych czy rezerwy?
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: tchorz »

Z biologicznego punktu widzenia to papierów nie należy zabierać.
Bo:

im mniej studentów tym mniejsza konkurencja na specjalizacje.

Dużo mówi się o tym, że na pierwszy rok przymują więcej, żeby odsiać nadwyżkę - więc odsiewanie będzie mniejsze

Mniej lekarzy w Polsce - możliwość żądania wiekszych zarobków zwłaszcza w miejscach gdzie ktoś musi być
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: mickey_mouse »

szska pisze:Takie pytanko, nie czytam postów wyżej, 172 w Poznaniu to próg przyjętych czy rezerwy?
przyjętych wg limitu 220 miejsc wcześniej przyjęli 199 osób (nie mam pojęcia co oni kombinują) i wtedy było 173 z jakimś wysokim warunkiem. ale dobrali te 21 osób z rezerwy i tak powstał próg
ymk

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: ymk »

tchorz pisze:Z biologicznego punktu widzenia to papierów nie należy zabierać.
Bo:
Jakiego biologicznego punktu widzenia"? Świat jest amoralny, a nauka zajmuje się jego opisaniem, więc nie pisz należy", tzw. naturalistic fallacy pierniku.
A tak w ogóle i w szczególe to jak ktoś na prawdę się już nie zastanawia i wie gdzie iść to czemu nie wysłać tego listu z rezygnacją z miejsca? Ja tak zrobiłem i wiecie co - od razu poczułem się lepiej.
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: halidor »

myślę,
Ostatnio zmieniony 11 sie 2013, o 17:53 przez halidor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: joannaoka »

halidor pisze:myślę, ze wiekszosc tak własnie zrobi, poza tym uczelnie nauczone doświadczeniem z lat ubiegłych biorą bezpieczny nadmiar .

Fakt, ale niestety nie wszystkie uczelnie i nie na wszystkich kierunkach.


A tak z innej beczki - jaki obstawiacie najniższy próg w całej Polsce na lek i lek-dent (stacjo i niestacjo) i w jakim mieście / miastach?
Mam na myśli te uczelnie z 2 przedmiotami.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: Giardia Lamblia »

Ze względu na fakt, że umiejętność rozróżniania próśb od rozkazów jest bardzo ważną życiową umiejętnością, postaram się jak najprościej wytłumaczyć gdzie leży różnica
Balbina pisze:Nie to nie rozkaz to prośba
Prośba:
"Grzecznie proszę o zabranie dokumentów."

Rozkaz:
"Zabierajcie dokumenty"

Poważnie stawiasz znak równości między powyższymi zdaniami? Idąc do dziekanatu (jeżeli rzeczywiście zostaniesz studentką) też będziesz żądać, a nie prosić? Do profesorów/asystentów/innych osób też będziesz w ten sposób kierować prośby rozkazem? Nie wróżę Ci w takim wypadku zbyt długiej kariery studenckiej.
Balbina pisze:ale ma sprzymierzeńca
Wypraszam sobie, nie jest sprzymierzeńcem Halidora. Jestem niczym myśliwy tropiący zwierzynę. Detektyw poszukujący poszlak, wyciągający wszystkie możliwe informacje ze szczątkowych danych. Ja Halidora szukam, a nie sprzymierzam się (a właściwie to szukałem").
Balbina pisze:powiedzcie to tym, którzy czekają na dostanie się na studia i o ich losie decydują osoby niezdecydowane, blokujące miejsca na kilku uczelniach
O ich losie zadecydowała matura. Jedyną osobą odpowiedzialną w takim wypadku za niedostanie się na studia jest osoba, która się nie dostała (pomijając nieliczne przypadki źle sprawdzonych matur) - ot, takie to proste. Koniec, kropka. Szukanie winnych dookoła to tylko przejaw braku odpowiedzialności za samego siebie. Ludzie o mentalności dzieci tak robią. Definicja infantylności. Co roku zresztą dyskusje na kilka stron z tego powodu powstają. Zupełnie niepotrzebnie. No ale gdzieś trzeba wyładować frustrację, prawda?
Balbina pisze:Halidor! pokorniejszy byłeś w zeszłym roku czekając, że może ktoś zrobi Ci miejsce na leku. wystarczyło, że zdobyłeś parę punktów więcej na maturze i patrzysz na innych z góry
A tu się zgadzam, zmiana punktu siedzenia Halidora diametralnie zmieniła jego zdanie na ten temat. Chociaż nie ma sensu do tego wracać, on dobrze o tym wie, jednak nie sądzę, żeby się przyznał. Trzeba mieć do siebie sporo dystansu, żeby publicznie nazwać się hipokrytą.
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: _Samira_ »

Z biologicznego punktu widzenia to papierów nie należy zabierać.
Bo:

im mniej studentów tym mniejsza konkurencja na specjalizacje.

Dużo mówi się o tym, że na pierwszy rok przymują więcej, żeby odsiać nadwyżkę - więc odsiewanie będzie mniejsze

Mniej lekarzy w Polsce - możliwość żądania wiekszych zarobków zwłaszcza w miejscach gdzie ktoś musi być
To jest wlasnie myslenie tych, ktorzy potem na studiach pisza notatki olowkiem i kasuja grupowe maiole tuz przed egzaminem. Gratulacje.

Balbina nie naduzywaj prosze znakow interpunkcyjnych
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: sandoz »

Giardia Lamblia[/b],
Balbina pisze:Zabierajcie dokumenty i nie blokujcie miejsc innym, jeżeli nie zamierzacie studiować na danej uczelni! Przekazujcie prośbę znajomym. Nie wszyscy udzielają się na tym forum.
rozkaz brzmiałby ZABIERAC DOKUMENTY! ,a w ogóle to usprawniłoby cała rekrutację (mama sandoz pisze !) jak mi pacjent blokuje godzine przyjeciabo kartkę ktos ukradł zapomniał,zaspał , pojechalismy na wczasy, zakupy itp nie p i nie pisza sms-a ( tak zawsze prosze nawet gdy jest już chwila przed dana godziną ) a inny czeka to własnie jest to samo.Co ciekawe sytuacja sie odwraca :zapominalski dzwoni i prosi o wizyte a ja mam komplet na najblizszy tydzień, dwa i text a jakby sie cos zwolniło a ja wtedy mówię :ale pacjenci nie zawiadamiają i wie o co chodzi
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: Giardia Lamblia »

Rozkaz nie musi być w formie bezosobowej.

Co innego blokować miejsce bo zapomniałem, ze tam złożyłem papiery", a co innego blokować miejsce z innego powodu, np. :
chcesz studiować ze swoim znajomym. On jeszcze nie dostał się ani do miasta A ani do miasta B (ty masz złożone dokumenty w A i B). Nie jesteś w stanie określić, gdzie ten znajomy się dostanie, a gdzie nie - czy w takim wypadku czujesz przymus zabrania dokumentów z jednego z miast?
Takich przypadków można wymyślić na prawdę sporo i nie są to sytuacje wyciągnięte z tyłka, o czym sam już się przekonałem.
Jeżeli nie ma powodu trzymać papierów, to ok, takie zachowanie jest wredne (i w sumie tylko wredne, nic więcej). Natomiast jeżeli ktoś miałby wylądować tam, gdzie koniec końców by nie chciał, no to przepraszam bardzo, ale po to taki ktoś dobrze napisał maturę, żeby mieć wybór i wymyślanie go od nieżyczliwych ludzi świadczy jedynie o osobie w ten sposób określającej. Jest to zwyczajny egotyzm. Podkreślam - nie zawsze jest możliwość podjęcia decyzji od razu, właśnie ze względu na przypadki losowe niezależne od nas.
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: joannaoka »

Widzę,że tu zagorzała dyskusja,ale zaryzykuję i ponowię pytanie -
jaki obstawiacie najniższy próg w całej Polsce na lek i lek-dent (stacjo i niestacjo) i w jakim mieście / miastach?
Mam na myśli te uczelnie z 2 przedmiotami.
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: sandoz »

Giardia Lamblia pisze:Co innego blokować miejsce bo zapomniałem, ze tam złożyłem papiery"
jak mozna zapomnieć to jak ta matura była napisana Własnie o tych chodzi ,co juz zdecydowali a nie pofatygowali poinformować o rezygnacji z tych niechcianych uczelni ,wypadki losowe sa losowymi.Jak ktos jest juz na listach w czterech uczelniach a czeka na np .Poznań to coś nie tak albo złosliwosc ,bo ja zdałem mature super a reszta niech sobie czeka ,mam to w
Giardia Lamblia pisze:Rozkaz nie musi być w formie bezosobowej.
nie musi ale jestesmy w cywilu i uzywamy trybu rozkazującego a tekscie w/w była prośba i mysle ,ze do tej prosby większośc sie przyłącza (mama sandoz ,piszę bo kibicuję kilku osobom z tego forum i bardzo trzymam za nich kciuki mimo ,ze ich osobiscie nie znam )
Awatar użytkownika
madeline_l
Posty: 136
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:24

Re: Progi punktowe 2013 (lek&lek-dent) - dyskusja

Post autor: madeline_l »

joannaoka pisze:Widzę,że tu zagorzała dyskusja,ale zaryzykuję i ponowię pytanie -
jaki obstawiacie najniższy próg w całej Polsce na lek i lek-dent (stacjo i niestacjo) i w jakim mieście / miastach?
Mam na myśli te uczelnie z 2 przedmiotami.
Pewnie jak co roku Katowice/Zabrze 165/164 i jeszcze porównując progi z poprzednich lat to lek-dent nisko był w Lublinie, więc może się to powtórzy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości