DLACZEGO TAK MAŁO KANDYDATÓW JEST CO ROKU NA CHEMIĘ???

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: DLACZEGO TAK MAŁO KANDYDATÓW JEST CO ROKU NA CHEMIĘ???

Post autor: Batha »

mediatan pisze: już wolę to niż użeranie się z uczniami jako nauczyciel chemii
firma farmaceutyczna, a farmaceutów nie chcą dziwni jacyś.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: DLACZEGO TAK MAŁO KANDYDATÓW JEST CO ROKU NA CHEMIĘ???

Post autor: Medycyna Lwów »

matma oki, ale nie przypominam sobie botaniki na studiach chemicznych. Po za tym na pierwszych latach studiów chemicznych za dużo chemii nie ma- głównie matma i fiza
a widziałeś liczbę godzin na te przedmioty? zresztą sie od października przekonasz, a nie udowadniasz, ze już wiesz lepiej.
Co do pracy to ja sie nie dziwię, bo inżynierów (mówimy o chemii po politechnice) potrzebują w wielu gałęziach przemysłu i b.dobrze płacą.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: DLACZEGO TAK MAŁO KANDYDATÓW JEST CO ROKU NA CHEMIĘ???

Post autor: Biochejter »

batha pisze: firma farmaceutyczna, a farmaceutów nie chcą dziwni jacyś.
To jest szansa dla wielu tysięcy absolwentów chemii, technologii chem., inżynierii chem., którzy w swoim gronie muszą powalczyć o miejsce pracy, bo liczby tych specjalistów na rynku są niebagatelne.

Kaamil, jak ja już jestem po 1. roku to mogę wyrazić swoje zdanie o farmacji? Bo niekoniecznie masz rację co do tych studiów
Ostatnio zmieniony 22 sie 2008, o 17:07 przez Biochejter, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: DLACZEGO TAK MAŁO KANDYDATÓW JEST CO ROKU NA CHEMIĘ???

Post autor: mediatan »

batha pisze:firma farmaceutyczna, a farmaceutów nie chcą dziwni jacyś.
ależ oczywiście że chcą
Zapraszamy absolwentów wydziałów: chemii, farmacji, biologii, medycyny oraz nauk pokrewnych
ale nie wymagaj żeby każde ogłoszenie w firmie farmaceutycznej było kierowane specjalnie do farmaceutów

BTW:
już wolę to niż użeranie się z uczniami jako nauczyciel chemii
jak to sie ma do ogłoszeń pracy które podałaś? przecież ja napisałem że wolę pracę w aptece niż w szkole, a Ty mi wyskakujesz z pracą w firmie farmaceutycznej.
ewitka_18
Posty: 234
Rejestracja: 24 maja 2008, o 14:18

Re: DLACZEGO TAK MAŁO KANDYDATÓW JEST CO ROKU NA CHEMIĘ???

Post autor: ewitka_18 »

Ale przecież pracowac w firmie farmaceutycznej, to nic, tylko pozazdrościc.napewno jest to praca ciekawsza niz w aptece, no i moze zarobki wieksze, chociaz co jak co, ale magistrzy farmacji na zarobki to juz nie powinni narzekac.Batha, troche mi ulzylas, bo ja chyba sie wybieram na chemie, a jak mi tu tylko o pracy w szkole po chemii mowia, to zaczynam miec watpliwosci, czy w ogole wato tak ciezki kierunek zaczynac zeby meczyc sie pozniej z dzieciakami w szkole i za smieszne pieniadze.
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: DLACZEGO TAK MAŁO KANDYDATÓW JEST CO ROKU NA CHEMIĘ???

Post autor: mediatan »

ewitka_18 pisze:czy w ogole wato tak ciezki kierunek zaczynac zeby meczyc sie pozniej z dzieciakami w szkole i za smieszne pieniadze.
Dlatego zdecydowanie radzę iść na polibudę bo wtedy są większe szanse na pracę w przemyśle chemicznym niż po uniwerku. A w szkole najczęściej kończą osoby po chemii na uniwersytecie właśnie. Jakby nie patrzeć mgr inż. chemii to wykształcenie techniczne i jest mu łatwiej niż mgr chemii.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: DLACZEGO TAK MAŁO KANDYDATÓW JEST CO ROKU NA CHEMIĘ???

Post autor: Biochejter »

A w ogóle chemia jest na jakiejś politechnice oprócz Wrocławskiej i Śląskiej? (chodzi o Chemię, a nie o TCh ani IChiP)
malllwiśka
Posty: 275
Rejestracja: 21 sie 2008, o 12:22

Re: DLACZEGO TAK MAŁO KANDYDATÓW JEST CO ROKU NA CHEMIĘ???

Post autor: malllwiśka »

Biochemister, chyba nie ma, sprawdzalam juz chyba wszystkie mozliwe politechniki, wiec pozostaje isc chyba tylko na te technologie chemiczna wlasnie, pomeczyc sie te 5 latek, ale pozniej juz chyba nie narzekac na prace
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: DLACZEGO TAK MAŁO KANDYDATÓW JEST CO ROKU NA CHEMIĘ???

Post autor: Batha »

co roku Chemię na uniwerku kończy ok. kilkaset osób rocznie w całej Polsce. szkoły nie pomieściłyby nawet połowy z nich. imo większe jest prawdopodobieństwo, że po farmacji skończy się w aptece, lub jako przedstawiciel jakiejśc firmy, niż po Chemii uniwerkowej w szkole
mediatan pisze:ależ oczywiście że chcą
a jakaś konkretna oferta, a nie takie ogólnikowe?
mediatan pisze: jak to sie ma do ogłoszeń pracy które podałaś? przecież ja napisałem że wolę pracę w aptece niż w szkole, a Ty mi wyskakujesz z pracą w firmie farmaceutycznej.
to miało znaczyć, że po Chemii można robić coś więcej niż uczyć w szkole
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: DLACZEGO TAK MAŁO KANDYDATÓW JEST CO ROKU NA CHEMIĘ???

Post autor: mediatan »

a jakaś konkretna oferta, a nie takie ogólnikowe?
Jeśli chodzi o Polpharmę nie Nie wiem skąd wzięłaś tamte oferty skoro nawet na stronie Polpharmy ich nie ma
batha pisze:to miało znaczyć, że po Chemii można robić coś więcej niż uczyć w szkole
To się chyba po prostu nie zrozumieliśmy Jasne że można robić coś więcej, ale tak samo farmaceuta nie musi pracować w aptece. A szkoła dla chemika jest ostatecznością, podobnie często apteka dla farmaceuty.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: DLACZEGO TAK MAŁO KANDYDATÓW JEST CO ROKU NA CHEMIĘ???

Post autor: Biochejter »

batha pisze:co roku Chemię na uniwerku kończy ok. kilkaset osób rocznie w całej Polsce.
Nie setki a tysiące. Sam UMCS w Lublinie wypuszcza ponad 200 mgr chemii co roku (mało tych ludzi ma uprawnienia do nauczania tak w ogóle) + dodatkowo chemia nauczycielska.
batha pisze:to miało znaczyć, że po Chemii można robić coś więcej niż uczyć w szkole
Oczywiście że tak.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: DLACZEGO TAK MAŁO KANDYDATÓW JEST CO ROKU NA CHEMIĘ???

Post autor: Batha »

mediatan pisze: Jeśli chodzi o Polpharmę nie Nie wiem skąd wzięłaś tamte oferty skoro nawet na stronie Polpharmy ich nie ma
trzeba szukać w wielu różnych miejscach, a nie tylko na stronie firmy. jest wiele serwisów z ofertami pracy.
mediatan pisze: To się chyba po prostu nie zrozumieliśmy Jasne że można robić coś więcej, ale tak samo farmaceuta nie musi pracować w aptece. A szkoła dla chemika jest ostatecznością, podobnie często apteka dla farmaceuty.
ale potrzeba chyba więcej aptekarzy, niż nauczycieli?.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: DLACZEGO TAK MAŁO KANDYDATÓW JEST CO ROKU NA CHEMIĘ???

Post autor: Biochejter »

mediatan pisze: A szkoła dla chemika jest ostatecznością, podobnie często apteka dla farmaceuty.
Niezupełnie, sporo osób nie myśli nawet o innej pracy niż w aptece. Oczywiście warunkuje to poziom zarobków w aptece wynagrodzenie takiego nauczyciela jest kilkukrotnie mniejsze niż aptekarza.

Wydaje mi się że gdyby nauczyciele zarabiali 4-5 tys. jak farmaceuci, część absolwentów farmy by robiło kurs kwalifikacyjny do nauczania

Natomiast gdyby w laboratorium płacili 1 tys. zeta na rękę, to żaden chemik ani farmaceuta nie chciałby tam pracować.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość