Lekarski 2013/2014

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: SilentShout »

chevelle pisze:Hoho, od 20 września do końca miesiąca jeszcze sporo czasu, niezłe widełki sobie przyjęli Oni te plany mają od starostów.
Acha, my nie mamy starosty.
Co zrobiliście ze starostą?

Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Ganc Pomada »

A nie wiem, może ja nie miałem takiego pretensjonalnego podejścia. Zwłaszcza że głównym powodem dla którego E. była starościną, była jej chęć wyjazdu na erazmusa. To była sugestia dla mnie, żeby za dużo się nie spodziewać.
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: chevelle »

SilentShout, z lekarskim nie wyszło, to przeniosła się na stomę
Czego można oczekiwać po kimś, kto poszedł na medycynę, bo rodzice tak chcą"? Skoro komuś nie zależy na tych studiach, to jak ma mu zależeć na tym, żeby innym pomóc, i pozałatwiać te cholerne terminy? No nie wiem, jak dla mnie to to się po prostu wyklucza
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Ganc Pomada »

No tak, ale gdyby powiedziała w październiku Zostaję starościną tylko tak ironicznie, tak naprawdę to za rok was zostawiam i idę na stomę to raczej byśmy jej nie wybrali Poza tym ona chyba nie planowała zmiany kierunku wtedy.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: SilentShout »

grunt to zrobić dobre pierwsze wrażenie
whenyouwereyoung
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2013, o 23:25

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: whenyouwereyoung »

ale z biofizy nie zdało więcej niż 2 osoby bo tak naprawdę trochę osób nie zostało w ogóle dopuszczonych do tego zaliczenia (z powodu niepoprawionych wejściówek czy kół) a ten przedmiot był po prostu DZIWNY
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Agher »

ze starostami to zawsze jest loteria, bo po kilku dniach znajomości ciężko jest wybrać kogokolwiek na to stanowisko kierując się czymś więcej niż przeczuciem . Raz się uda, raz nie. Na moim roczniku na przykład udało nam się wybrać tak, że nasza starościna jest nią do dziś, a rok wyżej zmieniali starostę w trakcie studiów (i to nie dlatego, że zmienił kierunek

A i przy okazji, fajna opcja dla pierwszaków - zebrane w jednym miejscu ważne informacje o UMB przez Radiosupeł.
Co prawda o te rzeczy już chyba pytania na biologu padły, ale tutaj wszystko jest ładnie zebrane w całość z paroma dodatkami jak opisy organizacji studenckich.
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: czytowazne »

Skoro pierwsza anatomia=wejściówka czy ktoś mógłby udzielić wskazówki z czego ona est?

Ostatnio zmieniony 11 wrz 2013, o 09:15 przez czytowazne, łącznie zmieniany 1 raz.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: SilentShout »

czytowazne pisze:Skoro pierwsza anatomia=pierwsze kolokwiu czy ktoś mógłby udzielić wskazówki z czego ono jest?

Koło na I anato?

Awatar użytkownika
chemfans
Posty: 32
Rejestracja: 29 cze 2012, o 17:10

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: chemfans »

Mam do Was kilka pytań odnośnie akademika.
Z góry dzięki za pomoc

( akademik nr.2 )
1) Umowę podpisuje się w dniu kiedy się wprowadzamy ? Należy ją samodzielnie wydrukować ?
2) Jak to jest z oddzielną umową na internet ?
3) Kaucja obejmuje cały rok szkolny (jest jedna) ?
4) Za pierwszy miesiąc (pazdziernik) płaci się pod koniec miesiąca czy na początku ?
5) Czy wpłatę należy dokonywać na konto uczelni czy w administracji akademika ?
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2013, o 09:42 przez chemfans, łącznie zmieniany 1 raz.
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: czytowazne »

SilentShout pisze:
czytowazne pisze:Skoro pierwsza anatomia=pierwsze kolokwiu czy ktoś mógłby udzielić wskazówki z czego ono jest?

Koło na I anato?

Hm, moze źle sie wyraziłam, nie kolokwium a wejściówka, jakos odruchowo napisałam, pardon.

SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: SilentShout »

no na pewno źle koło a wejściówka to ogromna różnica
a rozpiski na poszczególne dni są na stronie zakładu anatomii.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2013, o 09:45 przez SilentShout, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kontur
Posty: 26
Rejestracja: 3 maja 2012, o 17:35

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Kontur »

czytowazne pisze:Skoro pierwsza anatomia=wejściówka czy ktoś mógłby udzielić wskazówki z czego ona est?
Ćw.1. Ogólna budowa kości. Podział kości ze względu na kształt. Wzrost kości na długość i grubość. Budowa szczegółowa następujących kości: kręgi szyjne, kręgi piersiowe, kręgi lędźwiowe, kość krzyżowa, żebra, mostek. Rentgenogramy kości klatki piersiowej i kręgosłupa. Punkty kostne wyczuwalne badaniem palpacyjnym.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości