Kandydaci na medycyne - matura 2009

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
skowronfurion
Posty: 51
Rejestracja: 7 lip 2008, o 14:01

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: skowronfurion »

Tak samo nie można być lekarzem i farmaceutą.
damian552
Posty: 127
Rejestracja: 8 lut 2007, o 19:09

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: damian552 »

skowronfurion pisze:Tak samo nie można być lekarzem i farmaceutą.
No, ale to jest już jakby bardziej oczywiste można powiedziec, że zachodzikonflikt interesów".
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: doktorka »

prosze o podanie zrodla tegogdybania", bo ja osobiscie nie widze w ustawie o prawie do wykonywania zawodu lekarza niczego takiego. owszem jest o zakazie sprzedawania srodkow farmaceutycznych. ale nie o zakazie wyk zawodu stomatologa.
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: karinia »

Ja niestety nie mam takiego źródła pod ręką, kiedyś o tym czytałam, ale najlepiej dowiedz się od asystentów na uczelni, na pewno udzielą Ci takich informacji.
kandzia
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 15:57

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: kandzia »

polianna pisze:Witajcie, czy siedzi na tym forum ktoś, kto zdaje maturę za rok?
A może są też jakieś wcześniejsze roczniki?
Zdawałam maturę w zeszłym roku (ale bez chemi) i w tym roku z przyczyn osobistych nie mogłam przystąpić do egzaminu.Daję sobie ostatnią szansę za rok i już zaczynam przygotowania. Ktoś ze mną?

hej a nie wiesz czy trzeba bedzie matme zdawac
xienka

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: xienka »

kandzia pisze:hej a nie wiesz czy trzeba bedzie matme zdawac
No chyba nie, tylko te przedmioty objęte rekrutacją np. biologia/chemia
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: Cinereus »

doktorka pisze:prosze o podanie zrodla tegogdybania", bo ja osobiscie nie widze w ustawie o prawie do wykonywania zawodu lekarza niczego takiego. owszem jest o zakazie sprzedawania srodkow farmaceutycznych. ale nie o zakazie wyk zawodu stomatologa.
zapytaj Morfeusza ]
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: doktorka »

karinia pisze:Damian ma rację, w chwili obecnej również nie można byc jednocześnie stomatologiem i lekarzem, nawet jeśli ma się ochotę ukończyc obydwa kierunki.

[ Dodano: Pią Kwi 17, 2009 11:20 ]
doktorka napisał/a:


Wobec tego wzystkie osoby, ktore ja znam (sa jednoczesnie kardiologami, internistami) pracuja na nielegalu wg Ciebie?


oni pracują nalegalu", bo możesz zrobic sobie tyle specjalizacji, ile tylko dasz radę, z tym że ciągle wykonujesz zawód lekarza, a nie lekarza i stomatologa:P
damian552 pisze:Niestety nie można miec obu praw wykonywania zawodu. Moim zdaniem ma to jedynie sens wtedy, gdy chce się byc chir. szczękowowm - twarzowym.
podtrzymuje swoje zdanie, ze oczywiscie mozna byc jednoczesnie lek stom i lek med i praktykowac obie profesje, tym razem podpieram sie odpowiedzia, ktora wlasnie otrzymalam z Naczelnej Izby Lekarskiej, do ktorej radcow prawnych zwrocilam sie z zapytaniem o regulacje prawne w tym temacie, tresc odpowiedzi:
Szanowna Pani,



W odpowiedzi na Pani e-mail z dnia 18 kwietnia 2009 r. uprzejmie informuję, że przy spełnieniu przewidzianych prawem przesłanek uprawniających do wykonywania zawodu lekarza i lekarza dentysty nie ma przeszkód, aby równocześnie praktykować w obu tych zawodach. Osoba, która chce praktykować w obu tych profesjach powinna mieć prawo wykonywania zawodu lekarza i osobno lekarza dentysty oraz wypełniać obowiązki przypisane obydwu zawodom w przepisach ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty i rozporządzeniach wykonujących tę ustawę.



Z poważaniem,

Anna Miszczak

Zespół Radców Prawnych

Naczelnej Izby Lekarskiej
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: karinia »

no żartujesz ! Idę na 3 roku na stomę
Awatar użytkownika
aga_vis@vp.pl
Posty: 156
Rejestracja: 24 lip 2008, o 09:34

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: aga_vis@vp.pl »

wiem, że może się powtórzę z postem, ale -

czy ktoś mógłby mi jasno i łopatologicznie wytłumaczyć, jak to jest z tą rekrutacją

załózmy, że składam na Am na kierunki w kolejnośc - medycyna, farmacja, analityka.

Dostaje sie z pierwszej listy na analityke, lece zaniesc dokumenty. no i co wtedy jakie mam szanse dostac sie na medycynę z entej listy ?
potrzebowałabym rzeczowych informacji.
jasio

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: jasio »

Listy przeważnie są niezależne od siebie, tzn jak składasz na te trzy kierunki, to będziesz na trzech listach. Dostajesz się na analitykę- zanosisz dokumenty. I cierpliwie czekasz aż się dostaniesz na coś, co Ci bardziej odpowiada. Jak już się dostałaś na medycynę, to musisz wybrać papiery z analityki czy farmacji i zanieść na medycynę. W międzyczasie polecam wykonać badania, jeżeli uczelnia takie egzekwuje. Skierowanie dostaje się z uczelnii a zaświadczenie od lekarza med pracy trzeba donieść razem ze wszystkimi dokumentami.
Awatar użytkownika
aga_vis@vp.pl
Posty: 156
Rejestracja: 24 lip 2008, o 09:34

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: aga_vis@vp.pl »

a w którym momencie dostaje skierowanie ? i czy koniecznością jest przebadanie sie u lekarza medycyny pracy ?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: Mårran »

Jeśli uczelnia wymaga lekarza med pracy (jeśli tylko lek pierwszego kontaktu, to nie musisz mieć skierowania) to poszukaj na stronie uczelni. Jak ja składałam, to zadzwoniłam na dane uczelnie i mi przefaksowali. Badania robiłam w czerwcu na ostatnią chwilę i ledwo zdążyłam, więc radzę zobaczyć wcześniej terminy
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości